TEST bezprzewodowych słuchawek SoundMagic WP10

4 października 2013 Tagi: bezprzewodowe słuchawki, nadajnik, odbiornik, łączność radiowa
Autor testu: piotr-bartosiuk-zdjecie Piotr Bartosiuk
Produkt: SoundMAGIC wp10
Dostarczył: MULTIMEDIA INTELLIGENT PRODUCTS

Odkąd pierwszy raz usłyszałem o marce SoundMagic znacznie częściej przyglądam się jej poczynaniom. Muszę stwierdzić, że bardzo mocno i poradnie rozpycha się wśród uznanych europejskich marek. Dzisiaj chiński producent nie musi się niczego wstydzić, a jego nowe patenty znacznie bardziej przyciągają uwagę niż wspomnianych wcześniej konkurentów. Tym razem do testów dostaliśmy duże słuchawki o oznaczeniu WP10. Jest to model, który pozwala nam na bezprzewodowe odsłuchiwanie naszej muzyki. Jak bardzo jakość odsłuchiwanego materiału będzie się różniła gdy podłączmy do nich kabel? Sprawdzimy w teście.  

Budowa / wygląd

WP10-ki jak większość pełnowymiarowych słuchawek Soundmagic przychodzą do nas w najzwyklejszym białym kartonie. Dopiero w środku znajduje się sedno całej sprawy. A oprócz słuchawek składa się na nią multum rzeczy, po prostu multum. W dużej lecz całkiem zgrabnej, czarnej „szkatułce” z czerwonymi przeszyciami na zamku znajdziemy cały arsenał, którymi ujarzmimy WP-10 ki. W szkatułce mamy prawdziwe skarby:

  • Słuchawki 
  • Nadajnik
  • Kabel USB, dzięki któremu naładujemy nadajnik oraz podłączymy go do komputera
  • Standardowy kabel Jack- Jack
  • Niestandardowy, bo bardzo krótki kabel Jack – Jack
  • Kabel RCA – Jack
  • Zasilacz USB z czterema rodzajami wtyczek
 
[lupa:1]
[lupa:2]

Być może nie powinienem narzekać na ilość dołączonych gadżetów i być może nie powinienem wtrącać się w budżet firmy SoundMagic, ale dołączenie aż czterech końcówek uważam trochę za przesadę. Reszta gadżetów jest jak najbardziej przydatna i pozwoli użytkownikom na podłączenie się do czegokolwiek tylko chcą. Kablem RCA podłączymy się pod TV, a dzięki krótkiemu kablowi Jack – Jack pozbędziemy się niepotrzebnej plątaniny.

Jakość etui i jakość poszczególnych elementów wyposażenia oraz sposób ich zapakowania świadczą o tym, że mamy tu do czynienia z naprawdę wyrafinowanym produktem. Jedynie kabel RCA sprawia wrażenie jakby jego wartość nie przekraczała 5 zł. Ale najważniejsze są słuchawki.

[lupa:3]

[lupa:4]

[lupa:5]


Ich budowa jest bardzo skromna. Kolorystyka ogranicza się do odcieni czerni i szarości. Wszystko jest pokryte matowym plastikiem. Matowa, gumowa powłoka na plastikowych elementach widocznie się ściera co w przyszłości może skutkować niezbyt ładnym wyglądem słuchawek. Testowany model obarczony był paroma skazami. Dłuższe ich użytkowanie na pewno spowoduje zmiany w ich wyglądzie. Góra pałąka jak i wymienne nauszniki są wykonane z bardzo przyjemnej skóry. Od spodu pałąka jest miękka gąbka. Regulacja obwodu słuchawek opiera się na aluminiowej konstrukcji. Aluminiowe są również łączenia ruchomych części. A jest ich sporo, ponieważ czasze słuchawek możemy regulować w praktycznie wszystkich płaszczyznach. Z jednej strony to bardzo dobrze. Z drugiej strony jednak trzymając je w dłoniach mamy wrażenie, że wszystko tu się rusza i wszystko ma luzy. Przy tym rozmiarze słuchawek może to być nieznośne. A co będzie, gdy się wszystko wyrobi? Na tę chwilę wszystko chodzi z dobrym oporem chociaż jeden zawias bardzo trzeszczy i piszczy.

[lupa:6]

[lupa:7]

[lupa:8]

Słuchawki są spore. Zdecydowanie „połykają” moje uszy. Jednak nie zaryzykowałbym skakania w nich w rytm muzyki. WP10 nie trzymają się mocno głowy, docisk nie jest dobry i wystarczą niewielkie ruchy głową, aby te zsunęły się z niej. Ten model poleciłbym dla bardziej opanowanych osób. Dla tych którzy chcieliby oglądać filmy czy słuchać muzykę topiąc się w swojej ulubionej kanapie.


Wrażenie słuchowe

 

Z kablem

Wrażenia po odsłuchu kilkunastu godzin muzyki w tym modelu są pozytywne. Wykres na opakowaniu pokazuje, że słuchawki mają w miarę płaską charakterystykę. Najbardziej równo grają średnie oraz wysokie tony. To one najbardziej zwracają naszą uwagę. Doły także zwracają uwagę, ale wtedy, gdy nam ich brakuje. ;) Wsłuchując się w utwory nastawione na zalewanie nas basem czyt. elektronika deephouse itp. usłyszymy go więcej i powinien on przypaść nam do gustu, ponieważ jest bardzo wyraźny i dynamiczny. Pierwsze skrzypce odgrywają tu jednak dwa pozostałe pasma. One również są bardzo dynamiczne i wyraźne. Górne częstotliwości nie kłują w uszy. 

[lupa:11]

Wartym zaznaczenia jest fakt, że te słuchawki o charakterystyce zamkniętej nie uderzają sygnałem bezpośrednio w nasze bębenki. Dźwięki bardzo fajnie rozpływają się po całych naszych małżowinach.


Bez kabla

Dla wielu osób pozbycie się kabla oznacza znacznie gorszą jakość dźwięku. A tu co ciekawe nie jest gorzej – jest po prostu inaczej. Bas znacznie bardziej wypełnia czasze. Do tego stopnia, że te same utwory zaczynają trząść moimi uszami. Dopiero teraz odnosimy wrażenie, że każdej częstotliwości jest w sam raz. I nie byłoby w tym nic złego gdyby nie fakt, że bas staje się mniej czytelny. W niektórych utworach jest na tyle niewyraźny, że odczuwamy wrażenie charczenia. Panorama zawęża się w porównaniu z odczuciami na kablu.

[lupa:9]

[lupa:10]

Pomimo tego jakość dźwięku w SoundMagic WP10 bez kabla jest bardzo dobra, a brzmienie bardziej "konsumenckie”, bardziej ciepłe.

Sygnał w słuchawkach będzie wyraźny w każdym pomieszczeniu Twojego 4 pokojowego mieszkania. Dopiero za zamkniętymi drzwiami od pokoju i zamkniętymi drzwiami wejściowymi do domu, będąc na klatce piętro niżej sygnał ucichł. Wcześniej (ze dwa metry) sygnał zaczął przerywać co oczywiście nie pozwala przyjemnie odsłuchiwać naszych utworów lub ulubionych programów w TV. Generalnie jednak w standardowym M4 nie powinniśmy mieć problemów z odsłuchem.

Warto dodać także, że nadajnik WP10 jest DAC-iem (Digital to Analog Converter). Dzięki temu możemy używać urządzenia jako wysokiej klasy zewnętrzną kartę cyfrową do komputera lub laptopa. Dźwięk przesyłany przez USB jest czysty i bez zakłóceń, po przejściu przez WP10 zyskuje jeszcze bardziej na odbiorze.

 

 

Podsumowanie

Słuchawki WP10 wykorzystujące bezprzewodową technologię radiową to dobry produkt. Mam pewne obawy co do niektórych elementów konstrukcyjnych oraz do materiałów wykończeniowych, ale istotą jest tu dźwięk. Na kablu mamy czystość i wyrazistość. Bardziej wypchnięte są pasma górne i środkowe. Dołu jest wyraźnie mniej. Bez kabla wszystko się jakby wyrównuje jednak przy mocnych utworach dół nie brzmi już czytelnie chociaż jest go znacznie więcej.

Dlatego słuchawki zdecydowanie lepiej spiszą się przy muzyce klasycznej, rockowej, gitarowej, wokalnej. Lub będą niemalże butikowym odsłuchem naszych ulubionych programów i filmów TV.

Pytania i komentarze odnośnie sprzętu

Solidne wykonanie
Duże, mocne etui
Zadowalająca jakość dźwięku na kablu i jak i bez niego
Zewnętrzna powłoka czasz szybko ulega ścieraniu
Do testów dostarczył:
MULTIMEDIA INTELLIGENT PRODUCTS
reklama

Najchętniej czytane

więcej
TEST: Powersoft T Series1

Pozostałe testy nagłośnienia

Końcówka mocy Powersoft "T" i Armonia-Plus

Końcówka mocy Powersoft "T" i Armonia-Plus

Ocena:

Niezależnie od wybranego modelu, nabywając końcówkę serii T uzyskujemy niemalże pewność, że przez kolejną dekadę będziemy pracować na sprzęcie należącym do awangardy. Zapraszamy na test nowych wzmacniaczy Powersoft.

Produkt: T
Przemysław Waszkiewicz OFF STAGE
System monitorowy LDM Flatspeaker 200

System monitorowy LDM Flatspeaker 200

Kilka dni przed otwarciem, do klubu Black&White w Ostrołęce dotarła nieduża paczka. Nadawcą była firma LDM Electronic Sp. z o.o., która przekazała nam na...

Produkt: Flatspeaker 200
Paweł Berent
System bezprzewodowy Audix AP61 OM2

System bezprzewodowy Audix AP61 OM2

Marki Audix nie trzeba przedstawiać nikomu związanemu z branżą pro-audio. Popularne i pożądane przez realizatorów mikrofony amerykańskiej marki znajdziemy na...

Produkt: AP61 OM2
Cena: 2.600 zł
Michał Jantar Realizator dźwięku
Zestaw przenośny LD Systems Curv 500 TS

Zestaw przenośny LD Systems Curv 500 TS

Trzy tygodnie temu dotarł do mnie do testów - w dwóch sporych i w dwóch nieco mniejszych pudłach - wyrównany liniowo zestaw nagłośnieniowy frmy LD Systems....

Produkt: Curv 500 TS
Cena: 6.500 zł
Rafał Drewniany DTS Studio
mikrofon
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz