TEST: LDM Flatspeaker 200

Mały, a potrafi zaskoczyć! Paweł Berent 22 listopada 2018, 11:00 Ldm Electronic Sp. z o.o.
LDM Flatspeaker 200

Kilka dni przed otwarciem, do klubu Black&White w Ostrołęce dotarła nieduża paczka. Nadawcą była firma LDM Electronic Sp. z o.o., która przekazała nam na test swój nowy produkt o nazwie Flatspeaker 200, czyli wyjątkowo małą w gabarytach, aktywną kolumnę odsłuchową. Wielkość urządzenia zadziwia na tyle, że od razu można zadać sobie pytanie - jak to gra?

Flatspeaker 200 to aktywna kolumna o mocy 200W RMS oparta na czterech 4" głośnikach neodymowych FaitalPro. Producentem jest wspomniana już żuromińska firma LDM Electronic, do której mam ogromny sentyment oraz wielkie uznanie za rozwój i poziom, który wciąż jest podnoszony.

 

[img:1]

 

Miejscem testowym urządzenia była klubowa DJ-ka, na której każdy kawałek przestrzeni jest na miarę złota. Grający DJ-e często rozstawiają tu swoje kontrolery, komputery, samplery, a do tego wszystkiego nie powinno zabraknąć miejsca na napoje chłodzące i klika szklanek. W tej kwestii Flatspeaker 200 spisał sie na medal, zajmując wyjątkowo małą przestrzeń.

Odpaliliśmy klubowe, dosyć mocne nagłośnienie, rozpoczęła się impreza, a w DJ-ce nastąpiło duże zaskoczenie. I nie było ono spowodowane wcale tym, że kelnerka przyniosła coś na rozluźnienie, lecz tym, jak zagrało to maleństwo. Czysto, mocno i w przeznaczeniu odsłuchowym bliskiego pola - doskonale.

 

[img:2]

 

Dźwięk nie męczył stojącego obok oświetleniowca, jak ma to miejsce w dużych systemach odsłuchowych, a w zamian za to trafiał do ucha DJ-a, który komfortowo mógł zgrywać kolejne numery. Kiedy była potrzeba można było normalnie rozmawiać, a kiedy brakowała "kopa" Flatspeaker 200 od razu reagował.

Dowodem uznania dla tak małej, ale skutecznej kolumny były zapytania wielu kolegów DJ-ów, którzy zastanawiali się co to jest, że ma tak niewielkie wymiary, a gra tak dobrze? I gdy jeden z grających gości nie zauważył odsłuchu, a po odkręceniu potencjometru mało nie wyskoczył z DJ-ki, z uśmiechem przekonałem się, że to maleństwo ma naprawdę dużą moc!

 

Podsumowanie

Jako DJ zdecydowanie mogę polecić kolumnę wszystkim, dla których liczy się mobilność oraz niewielki rozmiar i waga. A te wartości są naprawdę zadziwiające. W klubach, na bankietach i wszędzie tam gdzie pracują DJ-e czy muzycy, akustyka bywa różna i każdy z branży wie ile trzeba się napocić pracując bez odsłuchu. To maleństwo pomoże poczuć komfort, a szybkość podłączenia sprawi, że wszystko zajmie Wam nie więcej niż minutę. Flatspeaker 200 na tyle zdobył moje uznanie, że postanowiłem kupić go do klubu, a kolejne urządzenie zamówiłem na drugi parkiet, dla DJ-a, który stwierdził, że też chce mieć ten odsłuch u siebie.

P.S. Moja kolejna realizacja klubowa będzie w całości oparta na produktach tej firmy, aby pokazać, że tu w Polsce robi się naprawdę dobry sprzęt, mogący konkurować z kilka razy droższymi, markami światowymi!

 

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Ldm Electronic Sp. z o.o.

tel.: +48 (23) 657 00 81
tel.: +48 (23) 657 53 81
Godziny otwarcia:

Pon. - Pt: 8:00 - 16:00

adres:
ul. Olszewska 35 09-300 Żuromin

Sklepy muzyczne > LDM rozwiń listę sklepów

Pozostałe testy
Test kulumn Mackie DRM212 + DRM315 W moim przypadku kolumny miały jak zawsze przyjechać, pokazać do czego są zdolne i pojechać. A zostały. Dlaczego?
Test systemów bezprzewodowych dBTechnologies Przyjazne budżetowo systemy bezprzewodowe firmy dB Technologies miały swoją premierę już dobre kilka miesięcy temu. Oglądając je podczas targów miałem mieszane uczucia, a moje myśli kręciły się wokół pytania - czy to kolejne proste... Test kolumn aktywnych Peavey RBN 112 Peavey. Jedno słowo, a kojarzyć może się z całą masą różnego rodzaju urządzeń audio. Ta powstała w 1965 roku firma od samego początku zajmuje się produkcją praktycznie wszystkich elementów toru audio - począwszy od mikrofonów,...
Test mikrofonów instrumentalnych Audio-Technica MB/DK7 Zestaw Audiotechnica Midnight Blues DK 7 to funkcjonalny komplet mikrofonów pozwalający na podstawowe omikrofonowanie zestawu perkusyjnego. Sprawdzamy funkcjonalność tego zestawu, testując mikrofony w różnych warunkach, nie tylko...
Końcówka mocy Powersoft "T" i Armonia-Plus Niezależnie od wybranego modelu, nabywając końcówkę serii T uzyskujemy niemalże pewność, że przez kolejną dekadę będziemy pracować na sprzęcie należącym do awangardy. Zapraszamy na test nowych wzmacniaczy Powersoft.
Mikrofon pojemnościowy Novox NC-X Po sukcesie rynkowym modelu NC-1 Novox przedstawił najnowszą odsłonę mikrofonu - NC-X to jeszcze lepsza jakość dźwięku, większe możliwości i wciąż bardzo przystępna cena. NC-X popularnie zwany mikrofonem cyfrowym albo USB, w...
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz