NAMM11: Roland V-Piano Grand

NAMM11: Roland V-Piano Grand

14 stycznia 2011, 10:25
Producent: Roland

Od czasu debiutu w roku 2009, pianino Roland V-Piano zaskarbiło sobie wiele pochwał i zdobyło wiele nagród za swoje przełomowe podejście do modelowania dźwięku fortepianu akustycznego, niesamowite brzmienie, czucie i odpowiedź instrumentu. Był to najczęściej wybierany instrument przez najbardziej utalentowanych pianistów na świecie. Jaka jest zatem ewolucja V-Piano? Przedstawiamy V-Piano Grand!

W eleganckiej obudowie fortepianowej z unikalnym wielokanałowym nagłośnieniem, które inteligentnie reaguje na sposób gry, ten wyśmienity instrument zaciera różnicę pomiędzy cyfrowym a akustycznym światem. Moduł brzmieniowy V-Piano Grand został znacznie ulepszony w stosunku do poprzedniej generacji i posiada dodatkowo nowe modele fortepianów. Witamy w nowym świecie występów, finezji i innowacji muzycznych.

Cechy sprzętu:

  • Rewolucyjna technologia modelowania V-Piano w obudowie fortepianu
  • Wbudowany wielokanałowy system nagłośnieniowy emitujący dźwięk prawdziwego fortepianu
  • Luksusowa klawiatura PHA III Ivory Feel z mechanizmem wymykowym
  • Progresywna akcja pedału tłumika działająca jak w prawdziwym fortepianie
  • Elegancki, tradycyjny kształt fortepianu
  • Wbudowane nowe modele fortepianów, w pełni zoptymalizowane dla V-Piano Grand

Żywy fortepian

V-Piano Grand pokonuje ograniczenia poprzedniej technologii dzięki rewolucyjnie „żywemu" silnikowi, który sprawia, że każda nuta odpowiada i wybrzmiewa w naturalny, ciągły i perfekcyjny sposób. Dźwięk w V-Piano Grand nie posiada przełączania próbek w zależności od siły nacisku, jest pozbawiony zapętlenia, jest gładki i naturalny. Trzeba go usłyszeć, by uwierzyć. Organiczny, naturalny, piękny - V-Piano Grand jest marzeniem wykonawców.

Projektowanie brzmień

Wśród zawartych w V-Piano Grand brzmień znaleźć można fortepiany Vintage znane z przeszłości oraz bardziej futurystyczne Vanguard, a nawet stworzyć własną kolekcję. Zmień twardość wirtualnych młotków i eksperymentuj z egzotyczną konfiguracją strun, strojów i materiałów takich jak potrójne struny ze srebra dla każdego klawisza. Graj dźwiękiem fortepianu uznanym na świecie lub zupełnie nowym, który jeszcze nigdy wcześniej nie był słyszany.

Zdumiewająco przestrzenny dźwięk

W przeciwieństwie do innych instrumentów produkowanych do tej pory, V-Piano Grand posiada technologię nagłośnienia wielokanałowego wypełniającą pomieszczenie zdumiewająco przestrzennym dźwiękiem, w którym pianista oraz słuchacze nie odnotowują istnienia głośników. Każdy element dźwięku fortepianu jest płynnie umieszczany w stosownej przestrzeni dźwiękowej naturalnie zmieniającej się zgodnie z przebiegiem gry. Przykładowo dźwięk kliku młoteczków jest z perspektywy pianisty umiejscowiony bliżej niż dzwonienie strun, które słyszane jest z większego dystansu. Każdy element jest w czasie rzeczywistym inteligentnie umiejscawiany tworząc szeroką, wielowymiarową przestrzeń dźwiękową. Taki obraz dźwiękowy jest prawdziwy zarówno dla pianisty jak i dla słuchaczy. Co więcej, dla każdego modelu fortepianu stworzona jest inna przestrzeń dźwiękowa. To jest zdumiewająca cecha V-Piano Grand.

Innowacyjna konstrukcja obudowy

Estetyczny wygląd Roland V-Piano Grand cieszy swoją lśniącą, wypolerowaną powierzchnią pokrywy klawiatury, która odbija światło, a także może zasłaniać panel sterowania. W przeszłości pianina cyfrowe Roland posiadały albo pokrywę zamykaną, albo przesuwaną. W V-Piano Grand obie opcje połączono co zaowocowało uzyskaniem przepięknej pokrywy, która może być także ustawiona w pozycji klasycznej. Pełne otwarcie pokrywy umożliwia sterowanie panelem. Przesunięcie pokrywy poziomo zakrywa panel. Pulpit jest składany, a pozostała część V-Piano Grand płaska.

V-Piano Grand Specyfikacja:

[ Klawiatura ] 88 klawiszy (PHAIII Ivory Feel z mechanizmem wymykowym)

[ Generator dźwięku (V-Piano) ]

■ Maksymalna liczba tonów produkujących dźwięk wirtualnych strun 264-struny (wartość zmienna w zależności od załadowanego generatora)

■ Wymiary 1,485 x 1,505 x 1,544 mm (klapa otwarta) , 1,485 x 1,505 x 939 mm (klapa zamknięta)

 

Fortepiany cyfrowe

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Roland Polska Sp. z o.o.

adres:
ul. Kąty Grodziskie 16B 03-289 Warszawa

Sklepy muzyczne > Roland rozwiń listę sklepów

Arturia AstroLab - awangardowa klawiatura sceniczna
Więcej wiadomości