EVENT Studio Precision Passive

EVENT Studio Precision Passive

20 kwietnia 2006, 10:41
Producent: event1

Słuchając po raz pierwszy parę monitorów z serii Studio Precision, wszyscy z prawdziwym zdumieniem odkrywają bardzo wysoką klasę tych monitorów studyjnych, biorąc pod uwagę cenę zestawu. Nowa, ekskluzywna seria EVENTów charakteryzuje się głębokim dźwiękiem, o wiele szerszą przestrzenią oraz głębokim i czytelnym basem - rzadko spotykanym w większości konkurencyjnych odsłuchów bliskiego pola. Mówiąc krótko, podczas testów odsłuchowych, przewyższają one oczekiwania większości profesjonalistów pracujących z dźwiękiem.

Event Studio Precision to monitory bliskiego pola, których amerykańskie brzmienie i ekskluzywny wygląd są doskonalsze od wszystkiego, co dotychczas oferowano w tym segmencie rynku. EVENT od dawna specjalizuje się w projektowaniu profesjonalnych monitorów studyjnych i zdobył już czołowe miejsce w branży muzycznej, dzięki zestawom 20/20, Project Studio oraz nowej serii specjalnie strojonych monitorów aktywnych Tuned Reference. Ale firma nadal ambitnie podąża do przodu, tworząc zupełnie nowy i przełomowy projekt, który z założenia miał być lepszy od wszystkiego co dotychczas oferowano. Jest to całkowicie nowa technologia, mająca wpływ na super jakość dźwięku. EVENT opracował metodę rozszerzenia pasma w zakresie niskich częstotliwości. Prace składały się z trzech etapów: konstruowania nowego głośnika średnio-niskotonowego, nowej obudowy oraz nowego przewodu bas-reflex. Jak się później okazało, modele SP 6 oraz SP 8 nakreśliły nowy wymiar w sferze monitorów studyjnych. Ich dźwięk jest naprawdę potężny, natomiast wierne oraz nie podkolorowane i liniowe brzmienie budzi zaufanie. Za standard można przyjąć fakt, że praca ze STUDIO PRECISION pozwala na precyzyjne zgranie materiału dźwiękowego z gwarancją, że projekt zabrzmi w każdych warunkach odsłuchowych. Cechy te mają bez wątpienia wpływ na komfort i efektywność pracy.

Do budowy SP 6 oraz SP 8 użyto głośników o najlepszych parametrach, po części dzięki zastosowaniu rewelacyjnych magnesów neodymowych. Neodym, jako materiał do produkcji magnesu wykazuje o wiele lepsze właściwości magnetyczne w stosunku do konwencjonalnych spieków ceramicznych. Pozwoliło to na stworzenie głośników o dużej wytrzymałości obciążeniowej, niskich zniekształceniach oraz ze znacznie większą mocą znamionową i sprawnością. Dzięki nim monitory Studio Precision 6 oraz 8 pozwalają na uzyskanie wyrównanego oraz dynamicznego dźwięku.
Luksusowe wzornictwo z czarnym "fortepianowym" lakierem przedniej ścianki monitorów na pewno przypadnie każdemu do gustu. Obudowa głośników została perfekcyjnie zaprojektowane również pod względem inżynieryjnym w celu generowania głębokiego basu oraz zapewnienia maksymalnego komfortu odsłuchowego podczas długiej pracy. Wszystkie ściany obudowy zostały skonstruowane z płyty MDF 0.75" [prasowanej z dokładnością co do 0.005"]. Wpłynęło to pozytywnie na emisję dźwięku i jego czytelność, pozwalając jednocześnie na dokładne dostrojenie rezonansu układu bas-reflex.
Monitory SP8 produkują bardzo miłe w odbiorze pasmo niskich częstotliwości. Większe studia mogą używać modelu Studio Precision 8 w celu wypełnienia przestrzeni mocnym, ciepło brzmiącym basem. W małych pomieszczeniach odsłuchowych można uzyskać ten sam efekt stosując bezkompromisowej jakości wersję Studio Precision 6 z głośnikiem 6.5".



UKLAD BAS REFLEX


Najciekawszą częścią Studio Precision jest płyta frontowa, która została wyposażona w dwa wyprowadzenia przewodów basowych. Inżynierowie z zespołu EVENT zaprojektowali unikalne rozwiązanie bas-reflexu, stosowane wyłącznie w serii monitorów Studio Precision. W założeniu otwory basowe w monitorach powinny emitować niskie częstotliwości, pomagając wypuszczać odpowiednią ilość powietrza potrzebną do emisji niskich częstotliwości. Optymalnym rozwiązaniem byłaby prosta tuba, ale jej długość ograniczona jest głębokością obudowy monitorów.
Ale Frank i Walter, inżynierowie EVENT, uzależnieni od praw fizyki, nie dali za wygraną i zaprojektowali unikalne na rynku rozwiązanie. Udowodnili, że jednak można wyemitować bardzo niskie częstotliwości z monitorów bliskiego pola o takich gabarytach. Układ bas reflex w SP 8 emituje nawet takie zakresy, które możemy bardziej odczuć, niż naprawdę usłyszeć.
Efekt ten udało się uzyskać dzięki dwóm niezależnym oraz odpowiednio długim przewodom basowym. Dzięki umiejscowieniu ich z przodu, możemy bez problemu ustawić monitory w pobliżu ściany, bez ryzyka dudnień przy odtwarzaniu niskich częstotliwości.
Konstrukcję monitorów Studio Precision cechuje szybka reakcja na niskie częstotliwości oraz brak zniekształceń i punktów wzbudzeń. W praktyce monitory te umożliwiają perfekcyjny odsłuch instrumentów perkusyjnych i basowych bez, często spotykanych w innych monitorach, wzbudzeń i interferencji w dolnym paśmie. Świadczy to o zamierzonym ukierunkowaniu na profesjonalne zastosowania, ale początkujący realizatorzy również będą mieli szansę odkryć emisję naprawdę liniowego brzmienia.


POSZERZONA PRZESTRZEŃ DŹWIĘKOWA

Cechą wszystkich monitorów EVENT są drivery wysokotonowe o miękkich kopułkach. Powód ich zastosowania jest prosty - miękkie kopułki oszczędzają słuch. W odróżnieniu od tweeter'ów o metalowych kopułkach, gwarantują one bezpieczne dla naszego zmysłu użytkowanie monitorów przy wielogodzinnych sesjach nagraniowych.
Po wielu miesiącach projektów i wnikliwych testów odsłuchowych EVENT stworzył oryginalny, magnetycznie ekranowany magnes neodymowy o średnicy 1", chłodzony ferrofluidem. Efektem tych badań było zbudowanie specjalnego głośnika wysokotonowego [tweeter], który produkuje szerokie pole dźwiękowe nie wymagające żadnej, dodatkowej korekcji [każda korekcja powoduje zniekształcenia dźwięku i wpływa na zapas mocy wzmacniacza].
Kształt promiennika tweetera ma za zadanie w sposób naturalny rozszerzać bazę przestrzenną, która naprawdę jest imponująca. Pole stereofonii jest szerokie, a każda najdrobniejsza zmiana w panoramie jest łatwo zauważalna. Kształt kopułki i promiennika tweetera decydująco wpływa na osiowe promieniowanie częstotliwości i fazowość. Ponadto w połączeniu z szerokim, równomiernym pokryciem niskimi częstotliwościami głośnika średnio-niskotonowego daje zrównoważone pole odsłuchowe bez względu na miejsce, z którego dokonujemy odsłuchu. Oczywiście, pod warunkiem poprawnej akustyki naszego pomieszczenia.

Wersja pasywna monitorów została wyposażona w tradycyjne pozłacane zaciski kolumnowe wysokiej jakości.
[img:1]

Monitory studyjne pasywne

Gdzie kupić?

event1

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > event1 rozwiń listę sklepów

Studio

Arturia PolyBrute 12 - syntezator z możliwościami morphingu
Więcej wiadomości