PLASA 2013 - relacja ze stanowisk oświetleniowych

PLASA 2013 - relacja ze stanowisk oświetleniowych

7 października 2013, 15:28

[img:11]

Nikt do końca nie był pewien targów PLASA 2013 w tym roku. Najpierw informacja o zmianie lokalizacji. Zamiast znanego od wielu lat EARLS COURT, praktycznie w centrum Londynu, tym razem nowoczesne centrum wystawiennicze EXCEL LONDON (należące do firmy z Abu Dhabi). Potem szereg informacji o wycofujących się wystawcach z branży audio. Z ostateczną oceną jednak trzeba będzie zaczekać do końca targów. 

Przedstawiciele firmy P.S. Teatr odwiedzili targi w dniu otwarcia. PLASA ewidentnie ewoluuje w kierunku targów wyłącznie oświetleniowych. Zameldowali się wszyscy liczący się producenci, a część z nich pokazała nawet światowe premiery. Swoje premiery pokazały również firmy reprezentowane przez P.S. Teatr w Polsce.

Po kolei. Amerykański High End pokazał już praktycznie przedprodukcyjną wersję głowicy Sola Spot CMY, czyli spota opartego na białym ledzie, z systemem zmiany kolorów CYM oraz płynnym CTO. Dodatkowo promowano najnowszą wersję oprogramowania HOG4, tym razem zawierającego elementy obsługi media serwerów. Tą samą drogą poszedł brytyjski CHAMSYS. Już w najbliższych dniach na stronie producenta dostępna będzie - nieodpłatnie - najnowsza wersja oprogramowania, zawierająca także moduł media serwera MAGIC HD, umożliwiającego pracę na 8 warstwach obrazu.

[img:10]

[img:7]

[img:8]

Zmierzając w kierunku reflektorów, jeszcze parę słów o nowym regulatorze napięcia brytyjskiej firmy ZERO 88, który wychodzi na przeciwko potrzebie zwiększania ilości obwodów nieregulowanych, kosztem regulowanych i pokazał nowy regulator CHILI 1212 łączący w jednej obudowie naściennej 12 kanałów ściemnianych i 12 rozłączanych.

[img:9]

 

Co do reflektorów - włoski Spotlight demonstrował możliwości pierwszego na świecie reflektora prowadzącego wyposażonego w moduł LED (suplement 1200 HMI !!!!). Brak zewnętrznych zasilaczy, regulacja koloru RGB w połączeniu z niezwykłą trwałością LED i małym zapotrzebowaniem na energię, powoduje, że jest to urządzenie skazane na sukces.

[img:5]

[img:6]

 

DTS WONDER 

[lupa:1]

[lupa:2]

Na stoisku DTS podczas tegorocznych targów PLASA w Londynie można było zobaczyć całą drużynę dobrze już znanych urządzeń producenta, w skład której wchodzą: MAX, JACK, RAPTOR, NRG 1201 i NRG 501. Jednak prawdziwym wydarzeniem była światowa premiera najnowszej ruchomej głowy LED - WONDER, która prezentuje zupełnie nowe podejście do inteligentnego oświetlenia.

Jest to pierwsze na świecie urządzenie tego typu posiadające dwa koncentryczne, działające niezależnie zmotoryzowane zoomy optyczne. Wszystko dzięki niezwykłej budowie: centralna część obsługiwana jest przez zoom 1 w zakresie 3.5° - 52°, zaś pierścień otaczający przez zoom 2 (8° - 52°), który z kolei dzieli się na 3 segmenty. Każda z tych czterech części może być sterowana niezależnie jeśli chodzi o jasność, kolory, efekty itp.  Głowa wyposażona jest w 49 LEDów Full Colour (RGBW), co daje jednolitość projekcji. Urządzenie generuje 16 milionów kolorów, a zakres temperatury barwowej to 2700 K – 8000 K.

[img:1]

[img:2]

[img:3]

Jasność promienia światła mierzona na odległości 5 metrów wynosi 22.000 lux. Ultraszybki ruch: Pan 540° - 2 sek.; Tilt 270° - 1,2 sek. Posiada także, charakterystyczny już dla DTSa, system FPR, umożliwiający nieograniczony ruch w pan. Nowe rozwiązania z pewnością pozwolą uzyskać niespotykane dotąd efekty, które zadowolą nawet najbardziej wymagających użytkowników.

 

ETC Cobalt Control System

[lupa:3]

Nowością zaprezentowaną przez ETC podczas targów PLASA 2013 są urządzenia z serii Cobalt – Cobalt Control System. W jej skład wchodzą konsola Cobalt 20, oprogramowanie na PC Cobalt Nomad oraz Cobalt Light Server. Najnowszy system został zaprojektowany tak, aby dać użytkownikom możliwość pełnego projektowania oświetlenia za pomocą krótkich poleceń.

Konsola Cobalt 20 posiada dwa 17-calowe, kolorowe ekrany dotykowe, z możliwością podłączenia trzech monitorów zewnętrznych. Dzięki nim możliwy jest bezpośredni dostęp do narzędzi za pomocą jednego dotknięcia, co znacznie usprawnia i przyspiesza programowanie. Wystarczy dotknąć tego, co wymaga zmiany i gotowe. Wyposażona jest w crossfadery, 40 Master Playbacki, w tym 20 zmotoryzowanych suwaków oraz podświetlane przyciski ułatwiające pracę przy słabszym oświetleniu.

[img:4]

Cobalt Nomand to oprogramowanie przeznaczone dla komputerów z systemami Windows 7 oraz Windows 8. W przyszłości ma się też pojawić wersja na MACa. Może działać jako serwer, samodzielny kontroler lub wsparcie dla systemu.

Cobalt Ligt Server jest przeznaczony do montażu w rack’u . Oprogramowanie Cobalt v7.0 zostało stworzone dla wszystkich urządzeń z nowej serii oraz dla serii Congo.  Najnowszy Cobalt Control System doskonale nadaje się do instalacji w niemal całej branży rozrywkowej: w teatrach, studiach telewizyjnych oraz do zastosowania podczas koncertów na żywo, gdzie oświetlenie jest kontrolowane na bieżąco.

Oświetlenie architektoniczne Oświetlenie led Ruchome głowy Sterowniki Regulatory napięcia, dimmery Reflektory

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Przedsiębiorstwo Specjalistyczne TEATR

adres:
al. Krakowska 20 05-090 Sękocin Nowy

Gdzie kupić?

Spotlight Spotlight www.spotlight.it

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Spotlight rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

High End Systems, HES High End Systems, HES www.highend.com

Dystrybucja w Polsce:

Przedsiębiorstwo Specjalistyczne TEATR

adres:
al. Krakowska 20 05-090 Sękocin Nowy

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Przedsiębiorstwo Specjalistyczne TEATR

adres:
al. Krakowska 20 05-090 Sękocin Nowy

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Przedsiębiorstwo Specjalistyczne TEATR

adres:
al. Krakowska 20 05-090 Sękocin Nowy

Gdzie kupić?

ZERO 88

Dystrybucja w Polsce:

Jak wzbudzić respekt  konkurencji? HK Audio ma pomysł
Więcej wiadomości