Prezentacja systemu liniowego z serii V marki d&b audiotechnik

Prezentacja systemu liniowego z serii V marki d&b audiotechnik

9 września 2014, 12:00
Producent: d&b audiotechnik

[img:1]

Od premiery serii V minęło już sporo czasu - dla przypomnienia dodajmy, że działo się to podczas targów Prolight+Sound w 2012 roku we Frankfurcie. Ten średniej wielkości system łączy w sobie najlepsze cechy dwóch dobrze już znanych na rynku serii J oraz Q.

Dystrybutor marki d&b - firma Konsbud Audio - zaprezentowała system V  na specjalnie zorganizowanym spotkaniu 4 września w miejscowości Kawęczyn k. Warszawy. 


Na pokaz wybrano dość duże, pozbawione trybun boisko piłkarskie, którego praktycznie całkowicie otwarta z każdej strony przestrzeń pozbawia dźwięk tego, czego realizatorzy nie lubią - odbić, pogłosów i echa. Na dodatek brak sąsiedztwa pozwolił nam na skorzystanie z dowolnej ilości mocy jaką oferował prezentowany system.


 

[lupa:2]

 

Dodajmy, że nie zabrakło niczego co powinno towarzyszyć tego typu imprezie: lekko rozluźniona i nieskrępowana atmosfera, dużo znajomych twarzy no i przygotowany do pokazu sprzęt. Smaczny catering i możliwość słuchania głośno muzyki dopełniły szczęścia wszystkich, którzy pojawili się na prezentacji, którą poprowadzili Jarosław Kierkowski oraz Paweł Adamowicz z Konsbud Audio.

 

[lupa:1]

 

Prezentacja systemu liniowego d&b  serii V

Prezentowany zestaw to kompletny system nagłośnieniowy o dość pokaźnej mocy. Składał się z 12 subbasów (2 x J-INFRA + 2 x J-SUB + 8 x V-SUB). Na dwóch subach - jako dogłośnienie frontfill - umieszczono 2 szt. zestawów Q7. System podstawowy składał się z dwóch gron, w których wykorzystano 6 szt. x V8 wsparte 2 szt. V12. Scena została nagłośniona dwoma zestawami głośnikowymi T10 pracującymi jako źródła punktowe.

Ponadto w reżyserce zobaczyć można było najnowszą konsoletę S3L firmy AVID, natomiast cały arsenał końcówek mocy d&b znajdował się w specjalnie przygotowanym zapleczu. System był zasilany wzmacniaczami D12 i D80. Dla przypomnienia D80 to najnowszy w ofercie d&b, czterokanałowy wzmacniacz z wbudowanym procesorem DSP.

Po prezentacji historii firmy d&b przeszliśmy do momentu, który stanowi zazwyczaj stały fragment każdego pokazu - dokładne przyjrzenie się wszystkim najdrobniejszym detalom zestawu.

Paweł Adamowicz opowiedział dodatkowo o dwóch dedykowanych do liniówek d&b programach: ARRAY CALC oraz R1, slużących realizatorom dźwięku do prawidłowego wysterowania systemów liniowych.

 

[lupa:4]

[lupa:5]

[lupa:6]

Jedna z wież celowo nie została kompletnie zmontowana. Grona częściowo rozmontowane spoczywały na ziemi w oczekiwaniu na wciągnięcie i montaż.  Był to doskonały moment, aby  przyjrzeć się, jak łatwa jest instalacja tego systemu.

 

[lupa:8]

[lupa:9]

[lupa:10]

[lupa:11]

 

Osoby, które mają na co dzień do czynienia z instalacją systemów liniowych docenią praktyczne i ergonomiczne mocowania uchwytów. Pomagają one beż żadnego problemu na podniesienie każdego z elementów i ustawienie go pod odpowiednim kątem. W subach J-INFRA pomyślano także o dwóch parach zagłębionych w obudowę uchwytów, pozwalających na transport w dowolnej płaszczyźnie. Każdy z subów J-INFRA waży bowiem nieco ponad 150 kg.

 

[lupa:13]

[lupa:14]

 

Elementy głównego systemu transportować można w dedykowanych wózkach. Mieszczą one 4 elementy średnio-wysokotonowe, a oparta na 4 słupkach ażurowa konstrukcja, pozwala na obciążenie obudowy dodatkowymi 100 kg sprzętu.

Wszystko wyposażono w niezwykle łatwy i intuicyjny w montażu system nośny. Standardowo w ustaleniu odpowiednich kątów pomagają oznaczone cyframi otwory.

 

[lupa:15]

[lupa:16]

[lupa:17]

 

Bezpieczeństwo i wygodę obsługi zapewniają dodatkowo standardowo zabezpieczone cięgnami zawleczki.

 

[lupa:18]

[lupa:19]

[lupa:20]

[lupa:21]

[lupa:22]

 

Oddana uczestnikom pokazu powierzchnia boiska pozawalała na swobodne poruszanie się i testowanie skuteczności systemu d&b seri V.

 

Galeria zdjęć:

 
Kolumny i głośniki Systemy liniowe

Gdzie kupić?

d&b audiotechnik d&b audiotechnik www.dbaudio.com

Dystrybucja w Polsce:

ROXX - Oświetlenie ledowe z Kolonii
Więcej wiadomości