ISE 2015: Roland wkracza na rynek instalacyjny AV z serią XS

ISE 2015: Roland wkracza na rynek instalacyjny AV z serią XS

20 lutego 2015, 15:00
Producent: Roland

Na tegorocznych targach Integrated Systems Europe (ISE2015) w Amsterdamie Roland zaprezentował serię najnowszych, multiformatowych przełączników matrycowych serii XS, będących pierwszą pełną serią produktów firmy przeznaczoną na rynek instalacyjny. Nie trzeba chyba dodawać jak ważna jest to dla nich premiera i jak duże nadzieje z nią wiążą.

[img:6]

Seria XS, skłądająca się z trzech modeli 84H, 83H i 82H, to grupa wieloformatowych przełączników matrycowych oraz procesorów audio i video, przeznaczone do trwałch instalacji wymagających zintegrowanych możliwści konwersji i switchingu AV.

Posiadają 8 multiformatowych wejść HDMI, RGB/Component/S-video/Composite oraz wyjść HDMI/HDBaseT oraz wbudowane skalery do obsługi funkcji picture-in-picture, resizing, rotating i flipping.

Sygnały dźwiękowe mogą być zaembedowane do wyjść za sprawą ośmiu stereofonicznych wejść audio (w tym dwóch mikrofonowych) czy HDMI, jak i zdeembedowane. Przełączniki XS spełniają wszechstronne funkcje analogowego i cyfrowego konwertera audio-video, obsługują rozdzielczości WUXGA i 1080p, posiadają zestaw funkcji procesowania obrazu i dźwięku, w tym 16-kanałowy mikser audio z efektami oraz opóźnieniem. Oferują ponadto emulację EDID, funkcjonalność HDCP oraz wsparcie dla sterowania sieciowego, bezprzewodowego z iPada oraz poprzez RS-232C.

[img:7]

Modele w serii to XS-84H (8 wejść, 4 wyjścia), XS-83H (8 x 3) oraz XS-82H (8 x 2). Są to urządzenia przeznaczone do sal konferencyjnych, placówek edukacyjnych, centrów kulturalnych i komercyjnych, budynków sakralnych oraz wielu innych.

Na targach ISE 2015 odwiedziliśmy stoisko Roland, gdzie Janos Kozma wprowadził nas w szczegóły nowych urządzeń. Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji.

[img:1]

[img:2]

[img:3]

[img:4]

[img:5]

Video i kamery Software Konwertery i splitery Miksery video

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Roland Polska Sp. z o.o.

adres:
ul. Kąty Grodziskie 16B 03-289 Warszawa

Sklepy muzyczne > Roland rozwiń listę sklepów

Ciekawe instalacje: Nagłośnienie w szkole w Mińsku Mazowieckim
Więcej wiadomości