PLASA 2015: Nagrodzone, nominowane i debiutujące produkty od Elation

PLASA 2015: Nagrodzone, nominowane i debiutujące produkty od Elation

19 października 2015, 11:00
Producent: Elation

https://www.infomusic.pl/img/autorzy/MC4xODEzMDYwMCAxMzkxMDc5ODYw.jpgElation Professional to kolejna z marek stale związanych z targami PLASA. Posiadają oni bogatą ofertę niebanalnych i nowoczesnych, a przy tym względnie niedrogich produktów oświetleniowych, niejednokrotnie nagradzanych i popularnych wśród oświetleniowców.

W tym roku dwie spośród ich najnowszych jednostek nominowano do Innovation Awards: mowa tu o ruchomych głowicach Emotion i Platinum FLX, z których ta druga doczekała się (zasłużonego) wyróżnienia - jest to przełomowa hybrydowa jednostka oświetleniowa z  opatentowanym, unikalnym podwójnym systemem optycznym. Wśród nowości znajduje się również Satura Profile, ruchoma głowa LED, mająca w Londynie swoją światową premierę.

 

[img:1]

[img:2]

 

Platinum FLX

Relację zacznijmy od laureata  Innovation Awards, ruchomej głowicy Platinum FLX. Chociaż istnieje bardzo wiele hybrydowych jednostek oświetleniowych, łączących w sobie np. funkcje Spot, Beam i Wash, wszystkie posiadają pewne mniejsze lub większe wynikające z tego mankamenty. Platinum FLX ma ambicje, by zniwelować je i być pierwszą, oferującą pełną wszechstronność i funkcjonalność 3 w 1.

Fundamentem tego ma być wykorzystanie opatentowanego, podwójnego mechanicznego systemu optycznego, osobnego dla funkcji Beam i Spot i automatycznie zmieniającego się zgodnie z zapotrzebowaniem. Wykorzystanie go pozwala emitować jednolitą, jasną wiązkę Spot (2.9° - 25°), węższą i jaśniejszą w centrum wiązkę Beam (1.8° - 18°) oraz wysokiej jakości, jednolity efekt Wash (6°-42°). Oprawa ta wyposażona jest w nową lampę Philips MSD Platinum 20R o mocy 470W, zapewniającą całkowitą jasność sięgającą 23000 lm. Platinum FLX zapewnia pełne mieszanie kolorów CMY plus 10 kolorów dichroicznych i linearną korekcję CTO, za efekty zaś odpowiadają m.in. dwie tarcze gobo z 8 obracalnymi i wymiennymi oraz 6 statycznymi gobo, dwa pryzmaty, filtr frost i szybka mechaniczna przysłona.

 

[img:7]

 

Emotion

Emotion to ekscytująca nowość od Elation, która wraz ze swoim debiutem wkroczyła na rynek cyfrowych produktów oświetleniowych. Jest to jednocześnie kompaktowa i bardzo wydajna ruchoma głowica cyfrowa stworzona we współpracy z High End Systems. Rezultat tej współpracy jest dokładnie taki, jak można się spodziewać - łączy w sobie przystępność i oryginalność produktów Elation z klasą, z jakiej słynie High End Systems.

Emotion zapewnia wysoką moc wyjściową (4000 ANSI lm) za sprawą lampy wyładowczej OSRAM 240W, lecz przede wszystkim posiada zintegrowany media server (64GB SSHD) z dużą ilością darmowych do wykorzystania po zakupie projekcji i video oraz możliwością wrzucania nań własnych treści, projektowanych w rozdzielczości 1024x768. Funkcje te czynią Emotion „ruchomym projektorem cyfrowym” bądź też ruchomą głową wyposażoną w setki cyfrowych 'gobo' i animacji wyświetlanych w jakości projekcyjnej, a przez to idealnie nadającą się do najróżniejszych zastosowań estradowych, teatralnych, klubowych i wielu innych. Warto wspomnieć, że jest ona również prosta w obsłudze, oferuje funkcjonalność plug-and-play i nie wymaga wielu kanałów DMX (jedynie 30, wliczając w to kanały dla manipulacji efektami, ruchy pan/tilt, pełny dimming i blackout).

 

[img:3]

[img:4]

 

Satura Profile

Satura Profile to ostatni punkt w niniejszej relacji. Ta debiutująca oprawa to wydajna energetycznie, wielokolorowa ruchoma głowica wykorzystująca wydajny system LED o mocy 440W oraz wszechstronny, obracalny system kadrujący z czterema blaszkami. Nowy model w serii Satura oferuje zoom 12°-38° i mieszanie kolorów systemem CMY ze zmiennym CTO, skutkujące szeroką paletą odcieni, podczas gdy dodatkowe siedem kolorów dychroicznych rozszerza pole możliwości projektantów oświetleniowych. Za dostępne efekty odpowiadają dwie tarcze z siedmioma statycznymi i sześcioma wymiennymi i obracalnymi gobo, a także filtr frost, obracalny potrójny pryzmat, zmotoryzowany fokus i mechaniczny iris.

Nie mam wątpliwości, że nowinki te zaciekawią oświetleniowców. Zapraszam do obejrzenia poniższej galerii zdjęć ze stoiska Elation na PLASA'15 oraz na stronę producenta, gdzie już dostępne są wszystkie informacje i filmiki prezentujące możliwości nowego sprzętu.

 

[img:5]

[img:6]

 

Galeria zdjęć ze stoiska Elation:

[img:8]

[img:9]

[img:10]

[img:11]

[img:12]

[img:13]

[img:14]

[img:15]

[img:16]

[img:17]

[img:18]

[img:19]

[img:20]

[img:21]

 
Ruchome głowy wash spot beam Oświetlenie led

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Przedsiębiorstwo Specjalistyczne TEATR

adres:
al. Krakowska 20 05-090 Sękocin Nowy

Oświetlenie

Cameo zaprezentuje nowe produkty na targach ISE 2024
Więcej wiadomości