Cameo z nowościami dla rentalu na ISE 2024

Cameo z nowościami dla rentalu na ISE 2024

4 marca 2024, 10:00
autor: Piotr Sadłoń
Producent: Cameo
Dystrybucja: ADAM HALL Group GmbH

Cameo, marka technologii oświetleniowych Grupy Adam Hall, zaprezentowała na swoim stoisku na targach ISE 2024 kilka nowych modeli z serii ruchomych głów OTOS, OPUS i AZOR. Szczególną atencją odwiedzających cieszył się nowy ORON H2 IP65 wyposażony w źródło światła w postaci lasera fosforowego.

 

 

Cameo ORON H2

ORON H2 to hybrydowa głowica ruchoma IP65 oparta na źródle światła w postaci lasera fosforowego o mocy 260 W, która oferuje niebagatelną moc świetlną 260 000 luksów w odległości 20 metrów i wyjątkowo wąski minimalny kąt wiązki wynoszący 0,6°. Niemniej jednak ORON H2 może być również używany do zastosowań punktowych i innych zadań oświetleniowych, dzięki zakresowi zoomu od 0,6° do 32°. Dzięki 19 stałym i 12 obrotowym gobo, liniowemu CTO, dwum pryzmom i mieszaniu barw CTO, ta laserowa ruchoma głowica daje projektantom systemów oświetleniowych ogromne możliwości. Aby zapewnić bezpieczny transport Cameo dostarcza ORON H2 ze specjalną wkładką do kejsa, która chroni go przed uderzeniami.

 

[img:8]

[img:10]

 

Cameo AZOR

Dzięki modelom AZOR SP2 (ruchoma głowica typu spot) i AZOR W2 (ruchoma głowica typu wash) firma Cameo dodała do rodziny AZOR dwóch specjalistów w dziedzinie oświetlenia, aby zapewnić elastyczne wykorzystanie w zastosowaniach średniej wielkości. AZOR SP2 oparty jest na źródle światła LED o mocy 300 W i strumieniu świetlnym 13 000 lumenów, oferując duży zakres zoomu, 5°-50°. AZOR W2 łączy w sobie siedem indywidualnie sterowanych diod LED RGBL o mocy 40 W i zoomu o zakresie 4°-50°, zapewniając klasyczny efekt wash. Cechą szczególną jest efekt strobo, za który odpowiadają czterosegmentowe diody LED SMD, które tworzą fascynujące efekty stroboskopowe i pikselowe oraz znacznie rozszerzają zakres zastosowań lampy Wash.

 

[img:1]

[img:2]

[img:3]

 

Cameo OTOS

Cameo rozszerza serię OTOS o trzy nowe modele: OTOS W12, OTOS W6 i OTOS W3. Ruchome głowice typu wash o stopniu ochrony IP65 są wyposażone w indywidualnie sterowane diody LED RGBL, a każda z nich ma oddzielnie sterowany pierścień efektów FX LED, umożliwiający kreatywne wykorzystanie odcieni bieli i kolorów. Cechą szczególną nowej serii OTOS WASH jest funkcja multi-zoom. W zależności od modelu można indywidualnie sterować maksymalnie trzema poziomami powiększenia (w modelu W12, w mniejszym W6 dwoma, a w W3 - jednym). Wszechstronność serii OTOS WASH uzupełnia zintegrowany transceiver W-DMX i CRMX do bezprzewodowej transmisji danych DMX i RDM.

 

[img:4]

[img:5]

 

Cameo OPUS X4

Cameo OPUS X4 to najpotężniejsza ruchoma głowa, jaką firma Cameo kiedykolwiek opracowała. Dzięki silnikowi LED o mocy 1400 W ta ruchoma głowica typu spot generuje 50 000 lumenów i jest tylko nieznacznie większa od profila OPUS X. OPUS X4 imponuje także szerokim zakresem zoomu od 5° do 55°, dwiema tarczami gobo i tarczą animacji. Mieszanie barw CMY jest uzupełnione liniową korekcją CTO i korekcją zieleni w celu precyzyjnego wykorzystania w zastosowaniach telewizyjnych i filmowych.

 

[img:6]

[img:7]
 

spot wash Ruchome głowy

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Cameo rozwiń listę sklepów

BeamZ Pro - urządzenia do instalacji dla profesjonalistów
Więcej wiadomości