Instalacja ESS Audio w pięciogwiazdkowym Heron Live Hotel w Siennej

Instalacja ESS Audio w pięciogwiazdkowym Heron Live Hotel w Siennej

5 listopada 2015, 09:00
Producent: AKG BSS Audio JBL
Dystrybucja: ESS Audio

Hotel Heron Live, malowniczo posadowiony na brzegu Jeziora Rożnowskiego w woj. małopolskim, to obiekt na wskroś nowoczesny, ale i bardzo ekskluzywny zarazem, pięciogwiazdkowy. Jako taki wymagał wykonania instalacji audiowizualnej o odpowiadającym owej ekskluzywności standardzie - tak pod względem czysto technicznym, jak i wizualnym. Hotel wybudowany został przez prywatnego inwestora, który zaprojektowanie i wdrożenie instalacji AV powierzył bezpośrednio firmie ESS Audio.

I tak, wszelkie ciągi komunikacyjne nagłośnione są sufitowymi głośnikami JBL 8128, w salach konferencyjnych pracują JBL Contol 16 CT/14CT, zaś na tarasach - co warto podkreślić - zainstalowane po raz pierwszy w Polsce najnowsze głośniki instalacyjne JBL Control HST.

 

[img:1]

[img:11]

 

Fitness club wyposażono w głośniki JBL Control CRV + Control 50SB, w butiku użyto naściennych głośników Control 52 i subów Control 50SB, zaś w kompleksie basenu i SPA zainstalowano głośniki Control 16CT z wodoodpornymi grillami MTC16WG.

Idąc dalej trafiamy do salonów odnowy biologicznej, których w hotelu Heron znajduje się dziewięć, wyposażonych w sufitowe Control 14CT.

 

[img:2]

[img:5]

 

Atmosferę w restauracji hotelowej umilają dźwięki płynące z sufitowych głośników Control 16CT w czarnej wersji kolorystycznej, zaś w restauracji Marina JBL 8128, również sufitowych

Cała instalacja wykonana jest jako "stuwoltówka". Do zasilania wszystkich wspomnianych głośników służą wzmacniacze JBL z serii CSA, a zarządzanie systemem realizowane jest za pomocą 3 procesorów BSS BLU100 i oprogramowania Audio Architect.

 

[img:7]

[img:8]

 

Pomyślano także o możliwości sterowania pracą wybranych elementów systemu przez użytkowników końcowych - służą do tego tablety iPad, dostarczone przez firmę Vegacom, wykonawcę instalacji wideo. Ruchomym wyposażeniem obiektu są mikrofony AKG WMS 470, splitery APS4 oraz anteny RA4000B/W.

Na tym jednak nie koniec. W hotelu Heron znajduje się bowiem klub muzyczny Hangar, który także został wyposażony przez ESS Audio w aparaturę dźwiękową.

 

[img:3]

[img:4]

 

Mamy tu kompletny system nagłośnieniowy. Jego front tworzy 8 modułów JBL VRX 928 po 4, plus dwa subwoofery VRX918S na stronę. Frontfill / dogłośnienie skonfigurowano z zestawów JBL AC 15.

Resztę wyposażenia klubu Hangar stanowią systemy bezprzewodowe AKG DMS700, mikser Si Expression 1 z Mini Stageboxem oraz dwa zestawy PRX 710, wykorzystywane w roli monitorów.

 

[img:10]

[img:9]

 

Klubowi Hangar towarzyszy Sala Bilardowa - nagłaśniana przy użyciu głośników JBL Control CRV i Control 50SB - oraz Sala Vip, gdzie zainstalowano głośniki JBL AC15 w towarzystwie ACC15SB.

Całość zasilana jest wzmacniaczami Crown z serii XTi, za wyjątkiem sali bilardowej, gdzie zastosowano instalacyjne wzmacniacze CSA.

 

Galeria zdjęć:

 
Ciekawe instalacje w Polsce Kolumny i głośniki

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

ESS Audio

tel.: +48 (22) 2041 200
adres:
ul. Graniczna 21 05-092 Łomianki

Sklepy muzyczne > AKG rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

BSS Audio BSS Audio bssaudio.com

Dystrybucja w Polsce:

ESS Audio

tel.: +48 (22) 2041 200
adres:
ul. Graniczna 21 05-092 Łomianki

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

ESS Audio

tel.: +48 (22) 2041 200
adres:
ul. Graniczna 21 05-092 Łomianki

Sklepy muzyczne > JBL rozwiń listę sklepów

Pro Audio

Meyer Sound ULTRA‑X80 - najmocniejszy członek rodziny ULTRA
Więcej wiadomości