8 najbardziej innowacyjnych produktów gitarowych roku 2015.

8 najbardziej innowacyjnych produktów gitarowych roku 2015.

16 grudnia 2015, 11:00
Producent: TC Electronic Boss

W czasopismie Total Guitar ukazały się wyniki sondażu przeprowadzonego wśród czytelników na najbardziej innowacyjne produkty gitarowe roku 2015. Na produkty z jedenastu kategorii oddano ponad 50.000 głosów, a rezultaty udowodniły, że innowacja to ciągle bardzo silna motywacja twórców efektów, wzmacniaczy, interfejsów i akcesoriów gitarowych. Oto lista laureatów:


8. IK Multimedia iRig Acoustic

[img:1]

iRig Acoustic to kolejny model we wciąż rosnącej serii mobilnych interfejsów iRig firmy IK Multimedia i w ocenie firmy pierwsze na świecie combo mikrofon/interfejs przeznaczone dla instrumentów akustycznych. To miniaturowe urządzenie współpracuje z aplikacją AmpliTube Acoustic, oferującą liczne cyfrowe wzmacniacze, efekty i funkcje zaprojektowane z myślą o instrumentach akustycznych.

System mikrofonowy to wykorzystujące technologię MEMS (MicroElectrical-Mechanical System) połączenie piezo i przystawki magnetycznej. Jego wszechstronna charakterystyka pozwala na optymalne umieszczenie na krawędzi otworu rezonansowego.


7. Yamaha THR100HD

[img:2]

Kiedy Yamaha po raz pierwszy zaprezentowała wzmacniacze combo serii THR, wielu gitarzystom spodobała się idea "trzeciego wzmacniacza", leżąca u podstaw nowych modeli. Podczas, gdy duże wzmacniacze zarezerwowane są najczęściej na występy sceniczne a mniejsze na próby, pozostaje jeszcze kwestia niewielkiego i nieinwazyjnego lecz wydajnego wzmacniacza do ćwiczeń w domu. Spełnienie tych wymogów, uzupełnione o obsługę głośników w stereo, doskonałe wbudowane efekty i poręczny interfejs rejestrujący USB, to czynniki którym wzmacniacze THR zawdzięczają swój wielki sukces. Był on w istocie tak duży, że wielu gitarzystów zaczęło zabierać je na koncerty, co z kolei zaowocowało dalszym rozwojem serii i prezentowanym tutaj modelem THR100HD, uosabiającym ideę THR i przeznaczonym na estradę.

 

6. Laney Ironheart IRT-Pulse

[img:3]

Innowacyjna seria IRT zwróciła uwagę wielu gitarzystów i pobudziła ich wyobraźnię dzięki funkcjom równie przydatnym w studiu co na scenie. W jej skład wchodzą wzmacniacze combo, głowy gitarowe czy niesamowita, specjalistyczna studyjna głowa IRT-Studio, która wzbudziła wielką sensację po swoim debiucie w 2013 roku.

Jej producent, firma Laney, obecnie wyekstraktowała wszystko co dobre w IRT-Studio i umieściła to w niewielkim, desktopowym preampie i narzędziu do rejestracji z paletą funkcji i innych potencjalnych zastosowań. Jest nim właśnie IRT-Pulse, oceniony przez jurorów jako jeden z najlepszych (i najrozsądniej wycenionych) desktopowych preampów dostępnych na rynku.


5. DigiTech TRIO Band Creator

[img:4]

Każdy gitarzysta z doświadczeniem w grze w zespole wie, jak wspaniała jest gra z perkusistą i basistą tworzącymi zbitą sekcję rytmiczną, grającą mocny i solidny fundament dla muzyki. Niestety nie wszystkim jest dane grać w takich składach.

Co więc powiecie na sekcję rytmiczną która od razu wie co zagrać, nigdy nie gubi tempa i zawsze gra odpowiednie dźwięki? Cóż – zapomnij o wynajęciu sesyjnych profesjonalistów. Dużo tańszą, i dostępną o każdej porze dnia i nocy alternatywą, jest DigiTech TRIO Band Creator.

4. Boss SY-300 Guitar Synthesizer

[img:5]

Powiedzmy sobie wprost: syntezatory gitarowe nigdy nie były szczególnie atrakcyjne dla większości z nas. Urządzenia te miały swoje momenty, jednak oglądanie kogoś, kto gra na gitarze tylko po to, by z głośników dobiegła nas imitacja pompatycznej sekcji dętej, nie wprawia w szczególny zachwyt.

Co więcej, sporym utrudnieniem była frustrująca konieczność zamontowania przystawki MIDI w swoim instrumencie. Lecz w końcu nadeszła pora, by wyrzucić swe uprzedzenia (i poradnik MIDI dla początkujących) do kosza – Boss wprowadził swój najnowszy SY-300, gotów by zrewolucjonizować pojęcie syntezatora gitarowego.


3. Fretlocks

[img:6]

Jeżeli kiedykolwiek brakowało wam palca bądź dwóch na gryfie, nowe jednostrunowe kapodastry Fretlocks są akcesoriami, na jakie czekaliście.

Fretlocks wystarczy przyczepić w wybranym miejscu na gryfie – jego dwie blaszki chwytają strunę, trwale przytrzymując je na wybranym progu. Dostępne są one w trzech rozmiarach dla różnych grubości strun.

2. Positive Grid BIAS Pedal

[img:7]

BIAS Pedal to następca procesorów gitarowych BIAS Amp i BIAS FX – to procesor przesterujący dostępny jako wtyczka dla komputerów oraz aplikacja dla urządzeń iOS.
Jak można się spodziewać po produktach tego producenta, BIAS Pedal oferuje dostęp do najgłębszych ustawień i parametrów, jak wybór tranzystorów i ustawienie bias'u, pozwalających użytkownikom na stworzenie swojej własnej, spersonalizowanej kostki przesterującej czy odwzorowaniu wielu prawdziwych analogowych kostek overdrive, distortion, boost i fuzz.


1. TC Electronic PolyTune Clip

[img:8]

Clip to pierwszy na świecie polifoniczny tuner mocowany na główce gitary. Stworzony w oparciu o serię tunerów podłogowych PolyTune, Clip jest niewiele dłuższy i o połowę cieńszy od standardowej baterii 9V i doczepiony do zatrzasku ze stali nierdzewnej z gumowymi osłonkami, chroniącymi główkę twojej gitary.

Jego konstrukcja umożliwia nałożenie go na każdą gitarę – nawet instrumenty klasyczne z grubymi główkami. Sam tuner jest ruchomy wzdłuż jednej płaszczyzny (nie kręci się na wszystkie strony), zaś wyświetlacz automatycznie dostosowuje się w zależności od umiejscowienia. Zdaniem jurorów tuner ten, choć bez wątpienia nie należący do najtańszych, to bardzo ciekawe i niezwykle precyzyjne urządzenie.

 

Gdzie kupić?

TC Electronic TC Electronic www.tcelectronic.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > TC Electronic rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Roland Polska Sp. z o.o.

adres:
ul. Kąty Grodziskie 16B 03-289 Warszawa

Sklepy muzyczne > Boss rozwiń listę sklepów

Nowe produkty i światowe premiery od Claypaky na LDI 2022
Więcej wiadomości