Genelec - nowości i nagroda dla dystrybutora!

Genelec - nowości i nagroda dla dystrybutora!

28 kwietnia 2016, 10:34
Producent: Genelec

https://www.infomusic.pl/img/autorzy/MC4xODEzMDYwMCAxMzkxMDc5ODYw.jpgFirma Genelec rozpoczęła prace rozwojowe nad technologią SAM (Smart Active Monitors) już w latach dziewięćdziesiątych, zaś pierwsze jej implementacje, serie 8200 i 7200, wprowadzono w roku 2006.

Na tegorocznym PL+S ujawnili oni dwa nowe, należące do rodziny SAM modele monitorów 8340 i 8350 oraz dwa nowe subwoofery 7360 i 7370; razem stanowią one obecnie czołowe pod względem elastyczności i wydajności rozwiązania odsłuchowe tej marki na najbardziej wymagające sektory rynku. Zaprezentowano również innowacyjne 8351 o unikalnej konstrukcji, potężne monitory główne 1236 oraz 8430 z portami Ethernetowymi do zaawansowanych aplikacji Audio-over-IP (omawialiśmy je przy okazji targów ISE).

 

[img:1]

Od lewej: Genelec 8340 i 8350

 

Nowe monitory SAM równie skutecznie odnajdą się w analogowych, jak i cyfrowych studiach. Wewnątrz nich zastosowano silniki DSP floating point oraz uniwersalne zasilacze impulsowe, zaś same głośniki charakteryzują się linearną odpowiedzią fazową. Rozszerzono również ich wyrafinowane zdolności auto-kalibracji i strojenia do warunków w danym pomieszczeniu.

 

8340 i 8350 - Precyzyjniejsza reprodukcja dźwięku

Dzięki wydajnym wzmacniaczom klasy D oraz przetwornikom najnowszej technologii monitory 8340 i 8350 (o rozmiarach 6.5" i 8") osiągają znacznie wyższe generowane ciśnienie akustyczne z zachowaną dynamiką, jeszcze bardziej naturalnym, wiernym brzmieniem i najniższym poziomem zniekształceń - wszystko to przekłada się na precyzyjną reprodukcją dźwięku, niewyczerpującą narządów słuchu nawet przy długich godzinach pracy. Nowe modele czerpią również z osiągnięć poprzednich urządzeń w serii, takich jak specjalne, minimalizujące dyfrakcje obudowy MDE (Minimum Diffraction Enclosure) oraz falowody DCW (Directivity Control Waveguide) dla spójnej reprodukcji w różnych pozycjach odsłuchowych.

 

[img:3]

Od lewej Genelec 7360 i 7370

 

Subwoofery 7360 i 7370

Studyjne subbasy 7360 i 7370 ze specjalnymi obudowami LSE (Laminar Spiral Enclosure) również cechują się większą mocą i headroomem, jak i wydajnym systemem wielokanałowego zarządzania niskimi częstotliwościami w systemach 7.1. Sercem tego systemu jest nowy interfejs wielokanałowy 9301 AES/EBU do połączenia i konfiguracji subwooferów w większych systemach odsłuchowych.

 

8351 - Rewolucyjne osiągnięcie

Model 8351 SAM to według producenta rewolucyjne osiągnięcie w konstrukcjach trójdrożnych. Ten niezwykle kompaktowy monitor studyjny łączy w sobie technologię ukrytych wooferów ACW, przetworniki współosiowe minimalizujące dyfrakcję MDC oraz precyzyjne falowody MaxDCW - wykorzystanie tych trzech innowacji sprawia, że kolumny te oferują kontrolę kierunkowości w bardzo szerokim paśmie i symetryczne pokrycie w pionowej oraz poziomej konfiguracji.

 

[img:4]

[img:5]

Od lewej: Genelec 8351 i 8430

 

1236A - Prawdziwa bestia

Z kolei 1236A to prawdziwa bestia pod względem rozmiarów i majstersztyk w kwestii wydajności i technologii. Te wielkie, tri-amplifikowane monitory służące za główny odsłuch studyjny to najnowocześniejsze i najbardziej inteligentne systemy w ofercie Genelec. Wyposażone są w indywidualnie skalibrowane moduły wzmacniaczy RAM XL oraz bardzo duży falowód DCW i gwarantują ekstremalną precyzję, wydajność i neutralność reprodukcji brzmienia dla czołowych studiów muzycznych, filmowych i postprodukcyjnych.

 

Zarządzaj głośnikami z pomocą GLM 2.0

Jednak SAM to nie tylko kolumny głośnikowe. W najbardziej wymagających aplikacjach liczy się również dostrojenie ich do warunków pomieszczenia, w jakim zostają zainstalowane, by nie pozostawić cienia wątpliwości co do autentyczności emitowanego przez nie dźwięku. Z pomocą przychodzi tu przełomowy system zarządzania głośnikami Genelec GLM 2.0 - wydajny system sieciowej kontroli monitorów, obsługujący łączność ze wszystkimi produktami SAM, składający się z mikrofonu pomiarowego, interfejsu i oprogramowania.

 

[img:6]

[img:7]

Genelec 1236A

 

Dzięki technologii GLM AutoCal, możliwa jest automatyczna kalibracja głośników i kompensacja negatywnych wpływów pomieszczenia. Sam proces odbywa się błyskawicznie - po poprawnym ustawieniu kolumn i mikrofonów i podłączeniu ich w sieć, system dokonuje pomiarów i na podstawie wyliczeń redukuje koloryzację dźwięku przez warunki pomieszczenia.

Technologia SAM wciąż rozwija się i obecnie stanowi najbardziej zaawansowane i elastyczne rozwiązanie do odsłuchu dla studiów muzycznych, filmowych, broadcastu, post-produkcji.

 

Monitory studyjne aktywne

Gdzie kupić?

Genelec Genelec www.genelec.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Genelec rozwiń listę sklepów

ROXX - Oświetlenie ledowe z Kolonii
Więcej wiadomości