NAMM'19: Mikser oświetlenia i nowe mikrofony od Stagg

NAMM'19: Mikser oświetlenia i nowe mikrofony od Stagg

19 lutego 2019, 11:00
Producent: Stagg
Dystrybucja: FX MUSIC GROUP

Stagg to producent szeroko pojętego sprzętu z dziedziny audio, video, a także gitar i basów. Firma ta od wielu lat skutecznie utrzymuje się na pozycji producenta urządzeń wysokiej jakości, lecz o bardzo przystępnej cenie. Na targach NAMM 2019 zaprezentowała ona najnowszy model miksera oświetleniowego Light Theme, a także kilka propozycji w zakresie mikrofonów.

Light Theme to kompaktowy mikser oświetlenia, który wyposażony został w mnogość funkcji w przyjaznym dla użytkownika wydaniu. Sterownik pracuje standardowo - przy użyciu DMX i zawiera w sobie możliwość włączenia 9 sekwencji na każdej z 9 stron. Łącznie daje to 81 różnorakich pokazów świetlnych, w tym takich jak Pop, Electro, Disco, Fixed Color czy efektów stroboskopowych.

 

 

Jest to produkt przeznaczony głównie dla DJ-ów i mobilnych zespołów, nieposiadających funduszy na zatrudnienie dedykowanego realizatora oświetlenia i czasu na własnoręczne programowanie świateł. Urządzenie posiada wejście audio i wbudowany mikrofon. Dodatkowo tempem pracy sceny można sterować przy pomocy tap-tempo lub manualnie. Aktualnie Light Theme współpracuje wyłącznie z urządzeniami firmy Stagg.

Podczas tegorocznych targów firma prezentowała również cztery nowe modele mikrofonów. Wśród nich znalazł się SUM20 - prosty mikrofon dynamiczny z wbudowanym interfejsem USB. Jest on dedykowany głównie dla podcasterów lub mniej wymagających użytkowników. W zestawie znajduje się multum akcesoriów, w tym uchwyt, statyw stołowy, a sam mikrofon posiada również włącznik. SUM40 zadowoli tych, którzy wymagają dobrego brzmienia. Jest to klasyczny mikrofon pojemnościowy z USB i dedykowanym wyjściem słuchawkowym.

 

[img:3]

Stagg SUM20

 

Z kolei SCM300 jest modelem hybrydowym. To bardzo uniwersalny mikrofon pojemnościowy, który po zdjęciu owiewki zamienia się w bardzo efektywny mikrofon instrumentalny. Na jego pokładzie znajduje się również filtr górnoprzepustowy i tłumik -20 dB.

 

[img:4]

Stagg SCM300

 

SIM20 to mikrofon zbudowany w stylu gęsiej szyi, który przeznaczony jest głównie do rejestracji instrumentów. Wyróżnia się szerokim, naturalnym spektrum częstotliwości, wysoką tolerancją na ciśnienie akustyczne i kompaktową budową. Opcjonalnie producent udostępnia do niego również specjalne uchwyty dedykowane do gitary, perkusji czy instrumentów dętych.

 

[img:5]

Stagg SIM20

 
Akcesoria Inne Mikrofony Dynamiczne Instrumentalne Pozostałe

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

FX MUSIC GROUP

tel.: +48 (84) 639 11 22
adres:
ul. Piłsudskiego 53 22-400 Zamość

Sklepy muzyczne > Stagg rozwiń listę sklepów

Tak było na Meyer Sound Panther Demo Days 2024
Więcej wiadomości