NAMM'19: Joue - rewolucyjne kontrolery MIDI

NAMM'19: Joue - rewolucyjne kontrolery MIDI

22 lutego 2019, 10:00
Producent: JOUE

Projekt Joue narodził się kilka lat temu w Bordeaux we Francji z inicjatywy trzech osób - Pascala Jougeta, Arnauda Rousseta i Guillaume Martina. Każdy z nich jest czynnym muzykiem, i po wspólnym zastanowieniu jak i badaniu potrzeb twórców pojawił się wniosek - czas zrewolucjonizować rynek kontrolerów dedykowanych do tworzenia muzyki cyfrowej. Według nich produkt idealny powinien być prosty w obsłudze, wyzwalający kreatywność, posiadający funkcję rozbudowy, a także dostępny w cenie, na którą każdy może sobie pozwolić.

Tak właśnie powstała seria Joué - czyli zestaw modularnych kontrolerów MIDI, które pracują i brzmią jak ich rzeczywiste odpowiedniki. Sercem całego zestawu jest Joué Board, czyli urządzenie, w którym znajduje się miejsce na trzy, wymienne moduły kontrolujące. Każdy slot wyposażony jest w czytnik RFID, dzięki czemu z łatwością i w czasie rzeczywistym rozpoznaje zamontowane moduły. Każdy z nich ma możliwość rozpoznawania kierunku i siły dotyku i wysyła dane MIDI (CC, Pitch Bend itd..) poprzez Board.

 

[img:1]

Baza wykonana jest bardzo nowocześnie, z drewnianymi bokami nadającymi całości świetnego wyglądu. Z kolei moduły to ekologicznie neutralny silikon bez żadnych plastikowych elementów. Joué Board łączy się z komputerem lub iPad przy użyciu złącza USB-C. Istnieje również możliwość rozbudowy zestawu poprzez połączenie kilku Joué Board, a także podłączenie bezpośrednio do dowolnego urządzenia MIDI poprzez zawarty w zestawie konwerter re-Connect. Warto także wspomnieć, że wszystkie moduły Joué są kompatybilne z MPE (Multi-dimensional Polyphonic Expression).

 

[img:5]

 

Magic Modules to zestaw kilkunastu modułów dedykowanych Joué. Każdy z nich wyróżnia się inną budową, która dostępna jest w różnych wielkościach - 1-slot, 2-slots a także 3-slots. W zestawie znajdziemy standardowe klawisze ekspresyjne, pady czy czuły na dotyk obszar. Warto wspomnieć, że większość z nich udostępnia opcję Velocity, Aftertouch, Vibrato i Z/Y control. Jeżeli natomiast lubimy nietypowe rozwiązania, to i tutaj producent pozytywnie zaskakuje udostępniając układ “Bubbles” dla łatwego kontrolowania 12 parametrów przy pomocy jednej dłoni czy zestaw kółek “Rounds”, które mogą służyć jako innowacyjne pokrętła.

 

 

Funkcje każdego z modułów mogą być kontrolowane i konfigurowane przy pomocy intuicyjnego oprogramowania Joué Editor. Umożliwia on zmianę i przypisywanie funkcji do poszczególnych kontrolek, a także edycję wysyłanych komend (Midi channel, note number, control change, pitch bend range, velocity range itd…).

Producent poleca zakup zestawu Joué Essential Pack, który składa się z Joué Board i 5-ciu modułów (scaler, strips, fretboard, pads, area). Do dyspozycji zostaje oddana wówczas również licencja na oprogramowanie Bitwig 8 Trakcs, a także Arturia Analog Lab Lite. Oczywiście każdy element Joué może być zakupiony osobno.

 

[img:2]

[img:3]

 
Kontrolery MIDI USB

Gdzie kupić?

JOUE JOUE

Dystrybucja w Polsce:

Godziny otwarcia:

Pon- pt: 9-17

adres:
ul. Warszawska 164 05-082 Latchorzew

Sklepy muzyczne > JOUE rozwiń listę sklepów

Studio

Q-SYS ogłasza kolejną ewolucję swojej platformy programowej
Więcej wiadomości