iCON Pro Audio na NAMM 2024 – sporo ciekawego sprzętu

iCON Pro Audio na NAMM 2024 – sporo ciekawego sprzętu

20 lutego 2024, 10:00
autor: Marek Korbecki
Producent: iCON Pro Audio
Dystrybucja: Sound Service GmbH

Sterowanie działaniem oprogramowania typu Digital Audio Workstation (w skrócie DAW) za pomocą klawiatury komputerowej i myszki jest, oczywiście, jak najbardziej możliwe, jednak nie ulega najmniejszej wątpliwości, że zastąpienie ich dedykowanym kontrolerem sprawia, iż praca staje się znacznie szybsza, wygodniejsza i bardziej intuicyjna. Jednym z producentów oferujących tego rodzaju urządzenia jest iCON Pro Audio, której stoisko można było znaleźć na targach NAMM 2024. I cóż pokazano na tym stoisku? Całkiem sporo…

 

 

V1-M to okręt flagowy iCON Pro. To kontroler wyposażony w dziewięć suwaków i ekran dotykowy, do którego można dowolnie przypisać rozmaite funkcje programu DAW, którym steruje. A lista DAW-ów jest bardzo pokaźna. Na wypadek jednak, gdyby jakiegoś tam odnaleźć się nie udało, można wykorzystać protokół Mackie lub HUI. V1-M można rozbudować o opcjonalny extender V1-X, dodający kolejne osiem torów. W sumie cały system może obejmować – w zależności od DAW – do 64 kanałów. W jednym czasie kontroler jest w stanie sterować trzema różnymi programami DAW.

 

[img:1]

[img:2]

 

Rodzina obejmuje też modele P1-M, kontroler z ośmioma tłumikami, dedykowany doń extender P1-X, a także najmniejszy – P1 Nano. Ten ostatni oferuje tylko jeden tłumik, ale pod względem funkcjonalności jest tożsamy z większymi braćmi. Producent ma w katalogu opcjonalne wyświetlacze dla tychże kontrolerów, przywodzące na myśl typowy konsoletowy „meter bridge” i dostarczające informacji o parametrach pracy wybranego kanału oraz sesji.

 

[img:3]

[img:4]

[img:5]

 

Ciekawie prezentują się także nowe mikrofony iCON. Firma przedstawiła obejmującą trzy modele serię Space. Jak twierdzi prezenter, są to mikrofony inspirowane klasycznymi konstrukcjami, ale wyglądem dostosowane do współczesnych trendów. Numerki w nazwach pozwalają rozszyfrować „inspiratorów” poszczególnych modeli.

 

[img:6]

[img:7]

[img:8]

 

Najciekawszym „eksponatem” wydaje się być jednak Harrison/iCON 32Ci. Jego wyjątkowość polega głównie na tym, że zainstalowano w nim takie same przedwzmacniacze, jak w legendarnej konsolecie Harrison 32C, na której swoje hity nagrywały takie gwiazdy jak Michael Jackson, Paul Simon, Genesis czy AC/DC. Jest to interfejs z dwoma wejściami i wyjściami analogowymi, plus dwa niezależne tory słuchawkowe, ale port ADAT pozwala zwiększyć liczbę we/wy do 12 w obu kierunkach. Najwyższej jakości, gwarantujące zakres dynamiki na poziomie 129 dB konwertery A/C/A w Harrison/iCON 32Ci pracują z częstotliwością do 192 kHz i w 24-bitowej rozdzielczości.

Jak widać, ofertą iCON Pro Audio zdecydowanie warto się zainteresować.

 

[img:9]

[img:10]

[img:11]
 

Mikrofony Kontrolery MIDI USB

Gdzie kupić?

iCON Pro Audio iCON Pro Audio iconproaudio.com

Dystrybucja w Polsce:

adres:
Moriz-Seeler-Straße 3 12489 Berlin
Aura Audio - pasywne "kardioidy" rodem z Finlandii
Więcej wiadomości