Studia nagrań STMPD w Amsterdamie z systemami Alcons Audio

Studia nagrań STMPD w Amsterdamie z systemami Alcons Audio

22 lipca 2020, 10:00
Producent: Alcons
Dystrybucja: Aplauz Sp. z o.o

Studia nagraniowe STMPD w Amsterdamie niedawno zakończyły szeroko zakrojony trzyletni remont, w wyniku którego łączna liczba pomieszczeń nagraniowych wzrosła do 8, w tym jedno, 135m2 zbudowane w technologii Dolby Atmos Premier Studio. System wstęgowych głośników Alcons zapewnia szczegółowość i jednolite pokrycie dźwiękiem, kluczowe dla procesu miksowania, który został uznany przez najwyższy i najbardziej prestiżowy poziom certyfikacji Dolby.

Z zaledwie dziewięcioma studio technologii Dolby Atmos Premier na świecie i tylko dwoma w Europie, STMPD dołączają do bardzo ekskluzywnego klubu, reklamując się hasłem “najlepszy plac zabaw dla muzyki i postprodukcji dźwięku”'. Warto wspomnieć, że dawne studio FC Walvisch gościło globalnych artystów, takich jak Big Sean, One Republic, Yungblud, Young Thug, Drea Dury, David Guetta i znanego producenta Martina Garrixa. To właśnie on nabył kompleks studio w 2017 roku i rozpoczął masową renowację.

 

[img:1]

 

Na etapie miksowania dążyliśmy do uzyskania jak najlepszego wyniku i krytycznie przesłuchaliśmy każdy high-endowy system na rynku. Wierzymy, że dla przyszłości dźwięku kinowego, w którym wszystko będzie się rozwijać wokół technologii immersyjnych, najwyższa możliwa jakość ma ogromne znaczenie.

Eelco Bakker - starszy inżynier dźwięku w STMPD

 

Dostarczony przez ekspertów z firmy CinemaNext, główny system składa się z pięciu zestawów CR3 (2 x 15”, 2 x 6.5” i dwa przetworniki RBN401 pro-ribbon), które pracują w technologii bi-amp. Z kolei za potężny zakres niskich częstotliwości odpowiada zestaw czterech subwooferów CB362 (2 x 18”). Kreowaniem dźwięku przestrzennego zajmuje się 10 sztuk CRS8/9040 (8” + RBN401 pro-ribbon) i 12 sztuk CRS12/9040 (12” + RBN401 pro-ribbon). Najwyższa warstwa sorround to 8 CRS8/9090, cztery CRS12/9090  i cztery dodatkowe CRS12/9040. Dodatkowe sub-basy generuje zestaw czterech subwooferów CB151SL (15”). Całość zasilana i kontrolowana jest poprzez wzmacniacze Sentinel3 (10 szt.) i Sentinel10 (4 szt.).

 

[img:2]

 

Ciekawym faktem jest także to, że była to pierwsza aplikacja całkowicie nowej technologii falowodu 90x90 w kolumnach CRS8 i CRS12, co zapewniło znakomite pokrycie dźwiękiem zarówno pozycji miksującego, jak i klienta. Idealnym dopasowaniem fazowym zajmuje się rozbudowany system VHIR aplikowany na każdy kanał wzmacniaczy. Warto także wspomnieć, że klientami studia STMPD są m.in. Netflix, ABC, CBS i nieskończona lista broadcasterów i firm branży reklamowej.

Holenderska firma Alcons Audio jest od wielu lat niekwestionowanym liderem w zakresie projektowania i produkcji przetworników wstęgowych, dedykowanych do dużych systemów nagłośnieniowych. 

 

Nagłośnienie instalacyjne Kolumny i głośniki instalacyjne

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

MOSiR Katowice - Sport przy wzorowym nagłośnieniu
Więcej wiadomości