Ruchoma głowica Artiste Mondrian od Elation już dostępna

Ruchoma głowica Artiste Mondrian od Elation już dostępna

19 sierpnia 2020, 09:00
Producent: Elation

Ekstremalna moc, soczewka typu PC i najnowocześniejszy zestaw funkcji uatrakcyjnią każde show! Oprawa oświetleniowa FX Artiste Mondrian LED Profile firmy Elation to wydajne rozwiązanie oświetleniowe do wszelkich zastosowań wymagających mocnej wiązki, oszałamiających efektów i doskonałych kolorów. Z prawdziwą potęgą ponad 51 000 lumenów, Artiste Mondrian oferuje wszystkie zaawansowane funkcje, jakich projektanci oczekiwaliby od najwyższej klasy profesjonalnej oprawy, zostawiając w tyle  przestarzałą i nieefektywną technologię lamp wyładowczych.

Wspinając się na wyżyny technologii w serii ruchomych głowic Elation Artiste LED, Mondrian wykorzystuje tę samą technologię, co cieszące się uznaniem Artiste Monet i Artiste Rembrandt, w tym ekskluzywny 7-flagowy system mieszania kolorów SpectraColor firmy Elation oraz ciągły obrotowy system ramek. Artiste Mondrian to najjaśniejsza, w pełni funkcjonalna oprawa LED Profile FX, jaką Elation wyprodukowała do tej pory.

 

[img:2]

 

Artiste Mondrian naprawdę ma to wszystko - stwierdza Matthias Hinrichs, kierownik ds. Produktu w Elation. Wąskie wiązki z masywnej przedniej soczewki, subtelny wash z bezprecedensową mocą światła i ostre gobo bez uszczerbku dla niesamowitej wydajności projekcji. To prawdziwie wszechstronny wół roboczy, który przewyższa wszelkie dostępne na rynku oprawy wyładowcze bez typowych wad w postaci rozpraszającego hałasu wentylatora i szybkiego pogorszenia jakości światła. Kreatywne efekty w powietrzu są fenomenalne dzięki pięknym SpectraColors i starannie zaprojektowanemu wyborowi gobo. To naprawdę oszałamiająca oprawa oświetleniowa i wspaniałe zakończenie serii produktów Artiste. Podobnie jak jej imiennik, Piet Mondrian, ta oprawa będzie przez wiele lat kultowa dla projektantów oświetlenia .

 

Zoptymalizowany pod kątem ekstremalnej wydajności i pokrycia, Mondrian świeci z dużą jasnością nawet na dużych dystansach z wydajnego silnika 950 W 6500 K White Hotspot LED. Niestandardowy silnik peak-field LED , pierwszy w swoim rodzaju, ma stosunek środkowej diody LED do krawędziowej 2 do 1, co zapewnia mocniejszą wiązkę o wysokiej intensywności oraz świecenie typu wash, jednocześnie pozwalając na bardziej unikalne efekty powietrzne.

 

[img:3]

 

Dzięki przepuszczaniu światła przez specjalnie zaprojektowaną soczewkę Plano Convex 226 mm (8 3/4 "), największą soczewkę PC na rynku, wygląd grubej wiązki jest zwodniczo namacalny i przyciągający wzrok. W połączeniu z wąską wiązką 3.3 stopnia który powiększa się do 45 stopni, Mondrian ma moc przecinania nawet dużych odległości na koncertach w halach i arenach i innych wydarzeniach na szeroką skalę. Z tak dużą mocą może być również doskonałym followspotem dalekiego zasięgu.

Mondrian integruje wysoko ceniony system SpectraColor firmy Elation, który oferuje tradycyjne mieszanie kolorów CMY wraz z mixem RGB, dla uzyskania bogatych, nasyconych kolorów podstawowych. W połączeniu ze zmiennym CTO, Mondrian pozwala na uzyskanie kolorów, które wcześniej były niemożliwe do osiągnięcia, od teatralnych pasteli po najbardziej żywe czerwienie lub błękity. Mieszanie kolorów z 16-bitową precyzją zapewnia artystyczne możliwości, które są naprawdę inspirujące. 6-pozycyjna tarcza kolorów oferuje opcje UV i wysokiego CRI, aby dopełnić niesamowitą gamę kolorów oprawy.

 

[img:1]

 

Pełna matryca ramek obejmuje nowo zaprojektowane, nieograniczone indeksowanie i ciągłą kontrolę obrotu o 360°, co oznacza, że nie trzeba już obracać urządzenia, aby trafić w żądane miejsce. W razie potrzeby można doprecyzować kształt wiązki i obramować wokół wyróżnionych obiektów. Kształty mogą obracać się jak gobo podczas morfingu i transformacji, co pozwala na nowe kreatywne przejścia, ciekawe projekcje i efekty, które wcześniej nie były możliwe.

Artiste Mondrian oferuje kompleksowy pakiet FX z 12 obrotowymi wymiennymi szklanymi gobo na dwóch tarczach i dwukierunkową tarczę animacji dla nieograniczonych tekstur i rozwiązań warstwowych przystosowanych do największych i najbardziej wymagających zastosowań. Efekty można zwielokrotnić za pomocą podwójnych pryzmatów, aby uzyskać bardziej żywy wygląd, a podwójne liniowe filtry frost można zastosować w celu równomiernego rozproszenia światła, gdy projektanci dążą do bardziej miękkich efektów gobo lub soft wash. W celu uzyskania jeszcze lepszego efektu można włączyć szybki iris.

Artiste Mondrian jest wyposażony we wszystkie profesjonalne funkcje sterowania i połączeń, których projektanci oczekiwaliby od profesjonalnej, najnowocześniejszej oprawy. Dzięki bezprecedensowej mocy i pełnej gamie profesjonalnych funkcji, Mondrian wyznacza nowy standard jako wzorcowa zautomatyzowana oprawa LED.

 

[img:4]

 
Ruchome głowy wash spot beam

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Przedsiębiorstwo Specjalistyczne TEATR

adres:
al. Krakowska 20 05-090 Sękocin Nowy

Oświetlenie

Kto był a kogo zabrakło?  Scena Jutra 2024
Więcej wiadomości