Lawo wprowadza 48-tłumikową konsolę mc²36

Lawo wprowadza 48-tłumikową konsolę mc²36

12 maja 2021, 13:00
Producent: Lawo

Nowa konsola produkcyjna Lawo mc²36 drugiej generacji to niezwykle potężny i kompaktowy mikser. Najnowszy model serii mc²36 posiada 48 tłumików, w obudowie, w której do tej pory umieszczone były 32 tłumiki. Dzięki temu, ​​konsoleta mc²36 jest jeszcze bardziej wszechstronna, idealna do zastosowań w teatrach, realizacji koncertów, transmisjach radiowych i telewizyjnych, - wszędzie tam, gdzie wymagana jest ultrawysoka jakość i  wydajność.

Dzięki ponad dwukrotnie większej liczbie DSP w porównaniu z poprzednikiem, nowy mc²36 dysponuje wbudowaną funkcjonalnością A__UHD Core, dzięki czemu wszystkie zmiany w przyszłości będą odbywać się na jednej, ujednoliconej platformie, a Lawo nadal zapewnia zgodność plików produkcyjnych między wszystkimi konsolami mc². Na przykład plik produkcyjny z mc²36 może zostać użyty w mc²96 do postprodukcji. 

 

[img:2]

Wydajność

Dzięki DSP o ponad dwukrotnie większej mocy w porównaniu z poprzednim modelem, nowy mc²36 z zaimplementowaną technologią z A__UHD Core, oferuje 256 kanałów przetwarzania, dostępnych zarówno w częstotliwości próbkowania 48, jak i 96 kHz, i natywnie obsługuje ST2110, AES67, RAVENNA i Ember +. Zapewnia 864 kanałów I/O, z lokalnymi połączeniami, które obejmują 3 redundantne interfejsy sieciowe IP, 16 wejść mikrofonowych/liniowych, 16 wyjść liniowych, 8 wejść i wyjść AES3, 8 połączeń GPIO i port SFP MADI.

Funkcjonalności

Wśród najistotniejszych funkcjonalności znajdują się m.in. Button-Glow i dotykowe pokrętła, kolorowe wyświetlacze TFT przypisane do tłumików, miniaturowe podglądy wideo LiveView™ i precyzyjne ekrany dotykowe 21.5” full HD. Wbudowane miernik głośności jest zgodny ze standardem ITU 1770 (EBU / R128 lub ATSC / A85) - obejmuje pomiar głośności szczytowej i pomiary głośności poszczególnych kanałów, a także szyn sumujących.

Integracja

Nowy mc²36 oferuje pełną integrację z rozwiązaniami innych producentów – systemami rejestracji dźwięku, silnikami FX i innymi systemami na zewnętrznych komputerach PC. Aplikacje są wyświetlane bezpośrednio na ekranie konsoli, a klawiatura konsoli, panel dotykowy i ekran dotykowy zapewniają sterowanie.

Last but not least: mc²36 oferuje najlepszą w swojej klasie integrację Waves SuperRack SoundGrid, zapewniając realizatorom dostęp do szerokiego wyboru wtyczek Waves, do przetwarzania sygnału w czasie rzeczywistym wraz z wewnętrznym silnikiem przetwarzania konsoli – do tego typu integracji nie są wymagane żadne dodatkowe ekrany ani urządzenia sterujące.

Innowacja

Zastosowanie technologii A__UHD Core w mc²36 oznacza, że wszystkie nowe  funkcjonalności w przyszłości będą dostępne w ramach jednorodnej platformy. Lawo podtrzymuje filozofię, że pliki production file będą kompatybilne pomiędzy wszystkimi konsoletami mc². Przykładowo, plik production file z konsolety mc²36 może być użyty na konsolecie mc²96, co otwiera zupełnie nowe możliwości.

[img:3]
  

Łatwe zarządzanie ustawieniami IP

Nowy mc²36 bazuje na technologii Lawo A__UHD i zawiera innowacyjną nową funkcjonalność IP Easy, która upraszcza pracę w domenie IP porównywalnie do pracy w domenie analogowej. IP Easy, bazujący na platformie zarządzającej HOME dedykowanej dla infrastruktury opierającej się na IP, sprawia że podłączanie urządzeń IP audio oraz I/O jest niezwykle proste. Konsoleta automatycznie wykrywa nowe urządzenia, które stają się natychmiast dostępne dla systemu konsolety. IP Easy zarządza także adresami IP, multicastami, VLAN’ami , posiada funkcjonalności bezpieczeństwa sieci – kontrolę dostępu i zabezpieczenie przed podpięciem do sieci systemu potencjalnie niebezpiecznych i nieznanych urządzeń.

HOME może wysyłać i otrzymywać dane z chmury, pozwalając użytkownikom na podłączanie, zarządzanie i zabezpieczanie połączeń z różnych miejsc. Ponadto, zapewnia scentralizowany dostęp i sterowanie wszystkimi urządzeniami Lawo w ramach konfiguracji. HOME pomaga sprostać najwyżej postawionym wymaganiom nowoczesnych infrastruktur IP, w tym: zautomatyzowanym wykrywaniu i rejestracji urządzeń, zarządzaniu połączeniami, sterowaniu przepływem sygnałów, zarządzaniu oprogramowaniem i hardware’m, zapewnieniu skalowalności i bezpieczeństwa.

 [img:1]

 

  

więcej: lawo.com
Cyfrowe Miksery

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

LP Systems Sp. z o.o.

adres:
ul. Kanarkowa 20B 02-818 Warszawa

HiFi

Milwaukee Bucks wygrywają przy nagłośnieniu Harmana
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz