Mirus Sound wybrał system do produkcji video NewTek TriCaster Mini 4K

Mirus Sound wybrał system do produkcji video NewTek TriCaster Mini 4K

12 października 2021, 10:00

Większość osób z branży koncertowej zna Mirka Michalaka. Przez lata stał za największymi produkcjami współpracując z jedną z bardziej znanych firm rentalowych w kraju. Mirek cały czas stawia na dynamiczny rozwój swojej firmy Mirus Sound. Ponad pół roku temu rozszerzyła swoją działalność o streaming i realizacje wideo.

 

[img:1]

 

Na ich liście sprzętowej znalazł się NewTek TriCaster Mini 4K. To prosty w użyciu, kompaktowy system do produkcji wideo z opcją jednoczesnego streamowania, który pozwala tworzyć niesamowite materiały bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy. Postanowiliśmy przeprowadzić krótki wywiad z Mirkiem, aby się dowiedzieć, jak mu się pracuje z systemem.

 

[img:2]

 

Dlaczego zdecydowałeś się na wybór systemu TriCaster od NewTek?

Myślę, że przekonała mnie jego wszechstronność, elastyczność i wydajność. Jest to system, który jest jakościowo półkę wyższy od konkurencji i przez to daje lepszy komfort pracy. Ma dużo dodatkowych funkcji, jak na przykład wirtualne studio, belki z napisami, gotowe grafiki, które pozwalają przyspieszyć pracę, dając równocześnie atrakcyjną realizację.

 

Do jakich realizacji został do tej pory użyty NewTek?

Do tej pory głównie rejestrowałem i streamowałem koncerty filharmonii, orkiestr i różnych zespołów, ale zdarzyło mi się też nagrywać ślady z kamer i robić postprodukcje tego materiału. Dobre jest to, że mam jednolitą latencję na wszystkich kanałach.

 

[img:3]

 

Jakie funkcje systemu TriCaster zrobiły wrażenie na Twoich klientach?

Głównie to, że jestem przygotowany na wszystko, czego może ode mnie oczekiwać klient. Często się zdarza, że ma jakieś życzenie podczas streamingu. Dzięki intuicyjnej obsłudze systemu, mogę szybko coś dodać. Do niedawna zajmowałem się głównie dźwiękiem, który zawsze jest u mnie na poziomie premium, więc nie ma dla mnie problemu, żeby zrobić dodatkowy odsłuch, linię, matryce czy wysłać komuś do odsłuchu np.  orkiestrę, ale bez wokali. Tutaj, w Tricaster mam wszystko w jednym ekosystemie, który zajmuje bardzo mało miejsca i idealnie nadaje się do realizacji streamingów z eventów czy koncertów.

 

Jakimi spostrzeżeniami na temat trendów w streamingu możesz się podzielić?

Zauważyłem, że rynek streamingów bardzo się rozwinął. Jako posiadacza TriCastera bardzo mnie cieszy fakt, że klienci coraz częściej odchodzą od gotowych platform i stawiają na jakość realizacji. Na przykład w zeszłym tygodniu robiliśmy wewnętrzne szkolenie online dla pracowników jednej z większych polskich firm internetowych. Przedstawiciele firmy prosili, żeby uatrakcyjnić ten materiał i dodać paski, belki, własne logotypy, ponieważ przekonali się, że ciekawszy materiał będzie lepiej odbierany przez oglądającego. Moim zdaniem jest to dobry trend, że firmy mają na celowniku lepsze jakościowo materiały, bo wierzą w to, że to podnosi motywację i jakość pracy.

 

[img:4]

 

Czy wejście w świat realizacji wideo z systemem NewTek było trudne?

Nie, system jest bardzo przejrzysty, wręcz intuicyjny. Wystarczyło, że usiadłem i trochę się pobawiłem wszystkimi funkcjami.

 

Jakie funkcje systemu sam uważasz za najpotrzebniejsze?

Idea wirtualnego studia bardzo mi się podoba. Możemy wstawić ludzi w każde tło,  zrobić na przykład wykład z użyciem wirtualnej tablicy, w którą da się wkleić dowolną grafikę. Możliwości są wręcz nieograniczone. Poza tym bardzo przemawia do mnie atrakcyjność systemu. Często podczas realizacji okazuje się, że klient chciałby coś więcej.  Dzięki TriCaster’owi jestem w stanie spełnić jego życzenie jednym przyciskiem.

 

[img:5]

 

Multimedia
Hala sportowa MOSiR w Łańcucie wyposażona w systemy RCF
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz