Prezentacja media serwerów Modulo Pi Kinetic na ISE 2024

Prezentacja media serwerów Modulo Pi Kinetic na ISE 2024

19 stycznia 2024, 09:00
autor: Marek Korbecki
Producent: Modulo Pi

Trudno sobie wyobrazić wizualną realizację współczesnych, największych widowisk estradowych czy też  mappingu 3D bez użycia tzw. media serwerów, czyli wyspecjalizowanych repozytoriów danych multimedialnych. To one przechowują obrazy, pliki filmowe i inne multimedia, które wyświetlane są na ekranach LED i rzutowane za pomocą projektorów, tworzących - za pośrednictwem oprogramowania mapującego - jeden ogromny, spójny obraz.

 

[img:1]

 

Jednym z producentów tego rodzaju urządzeń jest firma Modulo Pi, która podczas targów Integrated Systems Europe 2024 w Barcelonie zaprezentuje swoje najnowsze rozwiązania. Odwiedzający stoisko Modulo Pi będą mieli okazję zapoznać się z interaktywną instalacją LED-ową, skonfigurowaną z użyciem serwera Modulo Kinetic z nowym oprogramowaniem 5.1. Wyświetlacz LED, jako całość, będzie składał się z dwóch ścian i podłogi, a dzięki zastosowaniu technologii LiDAR 2D i 3D instalacja będzie działała w sposób interaktywny.

 

[img:2]

 

Ponadto zastosowany zostanie moduł Modulo Pi do automatycznej kalibracji wielu projektorów, przy użyciu którego zademonstrowane zostanie mapowanie projekcji na powierzchni sferycznej. Moduł ów – zaprojektowany i skonstruowany w całości przez Modulo Pi - zostanie pokazany na targach po raz pierwszy, jakkolwiek urządzenie to trafiło na rynek już przed trzema laty. Rozwiązanie wykorzystuje kamery Power over Ethernet (PoE), dzięki czemu konfigurowanie systemu przebiega szybko i bez zbędnych komplikacji.

 

[img:3]

[img:5]

 

Dostępny jako opcja dla media serwerów Modulo Player i Modulo Kinetic, moduł automatycznej kalibracji dostarczany jest w postaci klucza sprzętowego i pozwala na osiągnięcie wysokiej precyzji łączenia segmentów obrazu z wielu projektorów i precyzyjne dopasowywanie ich krawędzi podczas rzutowania na powierzchniach płaskich, zakrzywionych i sferycznych. Rozwiązanie to będzie prezentowane w konfiguracji obejmującej trzy projektory.

 

[img:4]

 

Całość instalacji pozwoli widzom przenieść się w wyimaginowane przestrzenie, dając im możliwość doświadczenia interaktywnych wrażeń. Dotykając ścian czy po prostu chodząc po podłodze LED, odwiedzający będą wchodzić w interakcję z mediami w czasie rzeczywistym, uruchamiając generowanie rozmaitych treści, filmów, obrazów czy dźwięków.

 

Mediaserwery Projektory Multimedia
Chmura nad SSL - bynajmniej nie ciemna
Więcej wiadomości