Lights in Alingsas lśni w magicznych kolorach dzięki Irrlicht i Cameo

Lights in Alingsas lśni w magicznych kolorach dzięki Irrlicht i Cameo

19 stycznia 2022, 10:00
Producent: Cameo
Dystrybucja: ADAM HALL Group GmbH

Inicjatywa Lights in Alingsås od ponad 20 lat gromadzi międzynarodowych projektantów oświetlenia. Niestety z powodu trwającej pandemii koronawirusa ten szwedzki festiwal światła odbył się w 2020 roku w zredukowanej formie - wzięli w nim udział tylko uczestnicy ze Szwecji. Jednak już rok później „Lumen Beings” z wielu krajów mogli ponownie zebrać się razem i realizować magiczne projekty oświetlenia na łonie natury.

W ramach zespołu organizacyjnego LIA, kierowana przez Dierka Hartmanna firma Irrlicht Veranstaltungstechnik GmbH z Niemiec była odpowiedzialna za zarządzanie sprzętem podczas tego wydarzenia. Na potrzeby Lights in Alingsås Adam Hall dostarczył sporą liczbę reflektorów PAR Cameo ZENIT P40 LED do oświetlenia jednego z sześciu projektów.

 

[img:1]

 

Pod hasłem „RAZEM” świetlny szlak wił się na dystansie trzech kilometrów przez szwedzkie miasto Alingsås. Dla projektu nr. 3, „Brunnsparken”, amerykańska projektantka oświetlenia Jessica Krometis użyła 36 zewnętrznych reflektorów PAR ZENIT P40 IP65 wyposażonych w eliptyczne dyfuzory 60° x 10°, aby zapewnić optymalne oświetlenie koron drzew wokół stawu.

 

[img:5]
 

Wiosną otrzymujemy koncepcje projektantów i staramy się je jak najbardziej optymalnie realizować za pomocą dostępnych reflektorów. Generalnie tylko reflektory zewnętrzne nadają się do oświetlenia w Alingsås. Wybraliśmy Cameo ZENIT P40 do instalacji Jessiki Krmetis, ponieważ jego moc, konfiguracja LED i kąt wiązki są bardzo zbliżone do specyfikacji.

Dierk Hartmann - Dyrektor zarządzający Irrlicht

 

[img:2]

 

W Lights in Alingsås nie ma żadnych ograniczeń dotyczących projektu. Cały zespół LIA dokłada wszelkich starań, aby w jak najkrótszym czasie zrealizować nawet najbardziej nietypowe życzenia.

Trzonem całego projektu są tygodniowe warsztaty. Tutaj projektanci oświetlenia i studenci pracują razem dzień i noc, aby zrealizować projekty sztuki oświetlenia na wielkie otwarcie. W zeszłym roku, od 1 października do 7 listopada, na Szlak Światła przybyło ponad 70 000 zwiedzających. „Podczas tygodnia warsztatów pojawia się wiele kreatywnych pomysłów i próśb o zmiany”, mówi Dierk Hartmann. To już dziewiąty raz, kiedy współpracuje z projektantami oświetlenia Lights in Alingsås.

 

[img:3]

 

Ważne jest, aby szybko reagować i znajdować skuteczne rozwiązania. ZENIT P40 firmy Cameo był pod tym względem doskonały. Wszystkie reflektory można uruchomić natychmiast, bez zewnętrznych sterowników i elementów sterujących - to oczywiste w przypadku technologii eventowej, ale niekoniecznie w branży architektonicznej. Ponadto zdolność do wytrzymania pięciu tygodni szwedzkiej jesiennej pogody mówi wiele o trwałości reflektora zewnętrznego…

Dierk Hartmann - Dyrektor zarządzający Irrlicht

 

[img:4]
 
Fot. Patrik Gunnar Helin
 
PAR Reflektory

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Cameo rozwiń listę sklepów

Oświetlenie

Niebywała istalacja Cameo w klubie Cheetah w Atlancie
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz