Największy system nagłośnienia Meyer Sound Constellation w USA. Zabytkowe kino zmienia oblicze w salę koncertową

Największy system nagłośnienia Meyer Sound Constellation w USA. Zabytkowe kino zmienia oblicze w salę koncertową

24 stycznia 2022, 09:00
Producent: Meyer Sound
Dystrybucja: Polsound sp. z o.o

Z cyklu ciekawe audio instalacje prezentujemy kolejną spod znaku Meyer Sound. Arlene Schnitzer Concert Hall w Portland w USA została ponownie otwarta po pandemicznej przerwie i zadebiutowała instalacją systemu wsparcia akustyki Constellation firmy Meyer Sound. Jest to pierwsze zabytkowe kino z tak zaawansowaną instalacją nagłośnienia, ale także największy system Constellation w USA pod względem całkowitego rozmieszczenia głośników i mikrofonów. 

w skrócie:

  • Obiekt powstał w 1928 roku, a jego dzisiejsza pojemność sali koncertowej to 2776 miejsc
  • Wartość inwestycji 10 milionów USD
  • System Constellation składa się z 86 mikrofonów wykrywających dźwięk otoczenia i 294 starannie rozmieszczonych małych głośników. 
  • Cztery odrębne strefy akustyczne na scenie i w sali
  • Więcej ciekawych instalacji znajdziesz w dziale Zrealizowane instalacje AV

 

Przy obecnej pojemności 2776 miejsc Arlene Schnitzer Concert Hall jest jedną z kwintetu sal obsługiwanych przez Centra Sztuki Portland'5. Obiekt został zbudowany w 1928 roku jako dom wodewilowy, przekształcił się w kino dopiero dwa lata później, a ostatecznie został zamknięty w 1982 roku. Po renowacji wartej 10 milionów dolarów obiekt został ponownie otwarty w 1984 roku jako wielofunkcyjna sala koncertowa i nowa siedziba Oregon Symphony.

 

[img:1]

 

Nasz obiekt jest pierwszym zabytkowym kinem, w którym zainstalowano Constellation. To wyrafinowany system, który zbiera entuzjastyczne recenzje. Wrażenia publiczności są bardzo pozytywne. Ci, którzy nawet nie wiedzą, że Constellation jest tutaj zainstalowany, mówią, że dźwięk w sali jest teraz bardzo dobry, a ci, którzy o tym wiedzą, twierdzą, że to zmienia zasady gry.

Robyn Williams - dyrektor wykonawczy Portland’5

 

Renowacja w 1984 r. obejmowała znaczące zmiany w akustyce architektonicznej, w tym instalację dużej muszli scenicznej, aby zarówno pogłos jak i dystrybucja dźwięków ze sceny były odpowiednie dla występów symfonicznych. Ale problemy pozostały. Na przykład miejsca siedzące pod głębokim balkonem odczuwały zauważalny brak równowagi i tłumienia dźwięku, a masywna muszla sceny wciąż nie była w stanie równomiernie rozprowadzić dźwięku w całej sali. Ponadto przenoszenie i przechowywanie starzejącej się muszli było trudne i czasochłonne, co budziło obawy dotyczące bezpieczeństwa.

 

[img:2]

 

Williams i inni kluczowi decydenci początkowo odłożyli na bok aktywne rozwiązanie akustyczne, oparte częściowo na doświadczeniach z systemem wcześniejszej generacji innego producenta w innym miejscu w Oregonie. Ale Williams zmieniła zdanie po tym, jak doświadczyła wrażenia Constellation w sali SoundBox w San Francisco Symphony.

 

Od razu zdałem sobie sprawę, że może to być rozwiązanie, którego szukaliśmy. Muszla była u kresu swojego życia, a my nie chcieliśmy wydawać sześciocyfrowych kwot na rozwiązanie, które służyłoby organizacji tylko jednej formy artystycznej. Constellation nie tylko poprawia akustykę przy koncertach symfonicznych na scenie i na widowni, ale także zapewnia elastyczność dla szerokiej gamy innych gatunków muzycznych, które tu gościmy.

Robyn Williams - dyrektor wykonawczy Portland’5

 

[img:3]

 

Kluczowi decydenci, w tym Williams, prezes i dyrektor generalny Oregon Symphony Scott Showalter, oraz muzycy symfoniczni udali się do Berkeley, aby posłuchać Constellation w siedzibie Meyer Sound i Zellerbach Hall na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. Po konsensusie dotyczącym decyzji zakupu, koła zostały wprawione w ruch.

Zainstalowany system Constellation składa się z 86 mikrofonów wykrywających dźwięk otoczenia i 294 starannie rozmieszczonych małych głośników, z różnymi kombinacjami przypisanymi do czterech odrębnych stref akustycznych na scenie i w sali. Wrażenia akustyczne są tworzone przy użyciu opatentowanego algorytmu VRAS, zainstalowanego na cyfrowej platformie audio D-Mitri. Jest to największy system Constellation w USA pod względem całkowitego rozmieszczenia głośników i mikrofonów.

 

Ciekawe instalacje na świecie Systemy liniowe Kolumny i głośniki

Gdzie kupić?

Meyer Sound Meyer Sound www.meyersound.com

Dystrybucja w Polsce:

Pro Audio

Systemy LD Systems DQOR nagłośniły siłownię w Iraku
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz