Mikrofony i słuchawki Austrian Audio w elitarnym studiu nagrań muzyki klasycznej

Mikrofony i słuchawki Austrian Audio w elitarnym studiu nagrań muzyki klasycznej

25 stycznia 2022, 10:00
Producent: Austrian Audio
Dystrybucja: ESS Audio

Od samego początku istnienia elitarnego studia nagrań muzyki klasycznej Classical Sound Studio jego właściciel Paweł Ożga stawia na najwyższą jakość usług. Studio jako jedno z pierwszych w Polsce zakupiło do pracy parę mikrofonów Austrian Audio OC818 oraz słuchawki Hi-X65.

Przeczytaj, co Paweł ma do powiedzenia na temat produktów „Made in Vienna”.

 

[img:1]

 

Od samego pomysłu na powstanie, organizację i funkcjonalność studia chciałem, aby wyróżniało się ono spośród innych. Sam, będąc muzykiem klasycznym i dyrygentem, staram się wyciągnąć z każdego instrumentu jak i aparatu wykonawczego to co najlepsze. Uważam, że piękno muzyki klasycznej tkwi w jej głębokich detalach, planach, kolorze oraz w oddziaływaniu na ludzki umysł i ciało. Bardzo ciężko jest zarejestrować muzykę w taki sposób, aby nagranie oddawało każdy, nawet najmniejszy detal, a emocje, które zaiskrzyły podczas wykonania danego utworu, rozpalały również przy słuchaniu tej muzyki w domowym zaciszu.

Świadomy muzyk, który gra na historycznym instrumencie, chce, aby zabrzmiał on właśnie tak jak brzmi w rzeczywistości a nie "doprawiony do smaku" lub zniekształcony przez mikrofon. Aby maksymalnie zbliżyć się do oryginału, do pracy wykorzystujemy zawsze sprzęt wysokiej jakości: przedwzmacniacze i przetworniki marki RME, doceniane przez studia na całym świecie mikrofony marek Schoeps, DPA, NEUMANN i AKG. Od 2021 roku do naszych zasobów sprzętowych zaprosiliśmy również dość świeżą markę w świecie pro audio, a mianowicie Austrian Audio.

Paweł Ożga - Classical Sound Studio

 

[img:2]

 

Wprowadzenie przez tego producenta nowych mikrofonów OC818 przykuło naszą szczególną uwagę. Marka, choć nowa na rynku, posiada dla nas coś niesamowicie cennego - ogromne doświadczenie wypracowane przy mikrofonach AKG, z których bardzo chętnie do dziś korzystamy.

Para mikrofonów OC818 otworzyła nas na nowe możliwości w post produkcji dźwięku. Jak wspominałem na początku, staramy się rejestrować muzykę tak aby brzmiała możliwie najbliżej prawdziwego brzmienia instrumentu, dlatego w post produkcji stosujemy jak najmniej zbędnych wtyczek efektownych. Oprogramowanie, które jest dedykowane do mikrofonów Austrian Audio, poprzez wybór konkretnej charakterystyki kierunkowej dla konkretnych częstotliwości pozwala w ogóle nie używać typowego korektora graficznego.

Paweł Ożga - Classical Sound Studio

 

[img:3]

 

Niesamowite możliwość otwiera również zmiana charakterystyki kierunkowej dopiero podczas pracy edycyjnej w studio. Wiele nagrań, które wykonujemy odbywa się w kościołach lub salach koncertowych, gdzie czas na przeprowadzenie sesji jest bardzo ograniczony. Możliwość późniejszego i to w dodatku praktycznie transparentnego wpływu na zmianę charakterystyki mikrofonu daje spory komfort pracy. Poza tym OC818 ma dosyć dobrą odpowiedź poza osią niwelując w niektórych sytuacjach przekoloryzowanie oryginalnego brzmienia.

Parę naszych OC818 z powodzeniem wykorzystywaliśmy do nagrań instrumentów smyczkowych, dętych, lektora, fortepianu, a nawet jako główną parę stereo do nagrań chóru, orkiestry symfonicznej czy organów piszczałkowych. Do naszego studia zakupiliśmy również otwarte słuchawki Austrian Audio Hi-X65. Jest to pierwszy model słuchawek, który dał nam taką wygodę i precyzję w jednym.

Nasze uszy nie męczą się tak szybko, a to co słyszymy jest nie tylko jakościowo bardzo dobre, ale przede wszystkim bardzo szczegółowe i nie przekoloryzowane. Markę Austrian Audio polecamy każdemu, kto ceni sobie najwyższą, popartą wieloletnim doświadczeniem jakość, precyzję brzmienia i innowacyjność.

Paweł Ożga - Classical Sound Studio

 

[img:4]
 
Słuchawki studyjne Słuchawki profesjonalne Słuchawki Pojemnościowe Mikrofony

Gdzie kupić?

Austrian Audio Austrian Audio austrian.audio

Dystrybucja w Polsce:

ESS Audio

tel.: +48 (22) 2041 200
adres:
ul. Graniczna 17 05-092 Łomianki-Dąbrowa
L-Acoustics LA7.16i, SOKA, L-ISA Ambiance. Oj działo się na ISE 2022!
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz