Jak Beyerdynamic uczcił 100-lecie swojej działalności

Jak Beyerdynamic uczcił 100-lecie swojej działalności

15 lutego 2024, 10:00
autor: Marek Korbecki
Producent: Beyerdynamic
Dystrybucja: SoundTrade

100 lat to szmat czasu. Mało jest ludzi, którzy dożywają takiego wieku, a firm jeszcze mniej. Kiedy więc jakieś przedsiębiorstwo obchodzi stulecie działalności, musi to znaczyć, że mamy do czynienia z firmą oferującą produkty niepośledniego gatunku, które zagwarantowały jej taką długowieczność. I zazwyczaj można w jej katalogu znaleźć co najmniej jedną perełkę, która pomimo upływu lat stanowi klasę sama dla siebie, zyskując miano „kultowej”. Tak też właśnie jest w przypadku niemieckiego Beyerdynamica. Na tę piękną, setną rocznicę istnienia przygotowała jubileuszową edycję swoich bezkompromisowych słuchawek studyjnych, o niemal 40-letnim stażu rynkowym, a więc absolutnego klasyka w branży, DT 770.

 

 

DT 770 Pro X, bo tak brzmi pełna nazwa edycji specjalnej, przedstawionej podczas targów NAMM 2024, to z pozoru takie same słuchawki, jak te oryginalne. Owszem, są równie szlachetne brzmieniowo, ale w stosunku do pierwowzoru cechuje je kilka różnic. Po pierwsze, zastosowano w nich nowo opracowane przetworniki Stellar 45, które montowane są również w innym topowym modelu, Pro X. Zasadniczą różnicą jest tutaj to, iż mają one impedancję 48 omów, podczas gdy oryginalne DT 770 oferowane były z przetwornikami 80- lub 250-omowymi. Oznacza to, że z wysterowaniem DT 770 Pro X poradzi sobie nie tylko dedykowany wzmacniacz słuchawkowy, ale też typowy interfejs audio, a nawet smartfon czy chociażby odtwarzacz MP3, co czyni je słuchawkami niezmiernie uniwersalnymi, które – można by powiedzieć – sprowadzają najwyższą jakość brzmienia „pod strzechy”.

 

[img:1]

[img:2]

 

Przeprojektowaniu uległ także „headband”, czyli pałąk nagłowny. Okazuje się, że konstruktorzy uwzględnili tu fakt, iż – z czego sami często nie zdajemy sobie sprawę - czubek głowy jest miejscem szczególnie wrażliwym na uciskanie. Dlatego w pałąku wykonane jest wgłębienie, które nawet otrzymało własne określenie, „Fontanelle Recess” (polskim terminem medycznym odpowiadającym owemu „fontanelle” jest ciemiączko). Dzięki takiemu prostemu zabiegowi znacząco zwiększono komfort użytkowania słuchawek, nawet w przypadku wielogodzinnych sesji.

Wprowadzenie DT 770 Pro X do sprzedaży przewidywane jest na kwiecień bieżącego roku, a ich cena w USA ma wynosić około 199 dolarów, a więc – jak na sprzęt tej klasy – niedużo.

 

[img:3]

[img:4]

[img:5]
 

Słuchawki studyjne Słuchawki profesjonalne Słuchawki

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

SoundTrade

tel.: +48 22 632 02 85
Godziny otwarcia:

Pon - Pt:  09:00 - 17:00

adres:
ul. Kineskopowa 1 05-500 Piaseczno k/Warszawy

Sklepy muzyczne > Beyerdynamic rozwiń listę sklepów

Aura Audio - pasywne "kardioidy" rodem z Finlandii
Więcej wiadomości