Cameo OTOS H5. Nowa hybrydowa głowica z IP65 do oświetlenia in/out

Cameo OTOS H5. Nowa hybrydowa głowica z IP65 do oświetlenia in/out

10 marca 2022, 11:00
Producent: Cameo
Dystrybucja: ADAM HALL Group GmbH

Mamy pierwsze doniesienia o premierach oświetlenia na zbliżających się targach Prolight & Sound (24-26.04.2022) we Frankfurcie od firmy Cameo. Pojawiła się gorąca informacja o nowej ruchomej głowicy hybrydowej Cameo OTOS H5 (beam/spot/wash) o stopniu ochrony IP65, zatem dedykowanej zarówno do koncertów i wydarzeń wewnątrz jak i na zewnątrz. Ma to być oprawa dla profesjonalnych projektantów oświetlenia, firm rentalowych i instalacyjnych 

w skrócie:

  • nowa hybrydowa głowica od Cameo OTOS będą beamem, spotem i washem jednocześnie
  • stopień ochrony IP65 pozwala wykorzystać ją wewnątrz jak i na zewnątrz koncertów, wydarzeń, eventów, instalacji stałych
  • Wysokiej klasy reflektor pozwala na wykorzystanie OTOS 5 w produkcjach telewizyjnych przez zastosowanie filtra o wysokim CRI (>80), który zapewnia lepsze renderowanie kolorów oraz skuteczniejszą adaptację do kamer telewizyjnych i filmowych
  • Moc: 16 000 lumenów, temperatura barwy: 6800 K
  • Płynne mieszanie kolorów CMY oraz dodatkowo 15 filtrów dichroicznych gwarantujących nasycone kolory i odcienie bieli
  • Regulowany filtr frost do pracy w trybie wash
  • Video prezentacja OTOS H5
  • Wysokiej jakości układ optyczny z przednim obiektywem 135 mm i wyjątkowo szerokim zakresem zoomu od 2° do 42°
  • Waga: 33 kg, temperatura otoczenia: -15 - 40 °C
  • więcej informacji znajdziesz w INFOMUSIC.PL w dziale oświetlenie 

 

Nowa głowica hybrydowa beam / wash / spot: Cameo OTOS H5

[img:1]

Nowa głowica hybrydowa Cameo OTOS H5

[img:2]

Gniazda i podłączenia 

Oprócz zastosowań w klubach i obiektach o dużej pojemności, wielofunkcyjny reflektor wyróżnia się wysoką skutecznością świetlną i certyfikatem IP65. Może być wykorzystywany przede wszystkim na zewnątrz, na koncertach Open-Air i klasycznych festiwalach. Wysoce elastyczna ruchoma głowica hybrydowa łączy w sobie dużą skuteczność świetlną przy niewielkiej masie zaledwie 33 kg, co czyni OTOS® H5 najlżejszym produktem w swojej klasie mocy. 

Duża moc świetlna oraz ostre i żywe kolory

Lampa LED wyładowcza o mocy 480 W w praktycznym zastosowaniu przekonuje intensywnym strumieniem świetlnym o mocy 19 000 lumenów. Ruchomy reflektor OTOS H5, wyposażony w wysokiej jakości układ optyczny i zmotoryzowany zoom, osiąga kąt rozwarcia wiązki o zakresie 2°–42°. Może zatem emitować wąskie światło punktowe, jak również oświetlać szeroką przestrzeń. Równomierne ściemnianie opiera się na 16-bitowej rozdzielczości dodatkowa tarcza kolorów z 15 filtrami dichroicznymi gwarantuje nieprzebrane możliwości kolorystyczne. Filtr o wysokim CRI (>80) zapewnia ostre i żywe odtwarzanie kolorów, dzięki czemu urządzenie sprawdza się także przy nagraniach telewizyjnych i filmowych.

 

 

[img:3]

 

Efekty oświetlenia

Fascynującą różnorodność efektów świetlnych urządzenie zawdzięcza pryzmatom ułożonym na dwóch poziomach, tarczy animacji oraz regulowanemu filtrowi frost do pracy w trybie wash. Pryzmaty zapewniają niesłychane możliwości kreowania efektów w powietrzu. Dwie tarcze gobo z łącznie 27 wzorami dodatkowo potęgują dostępne środki wyrazu – 8 z nich to wymienne obrotowe wzory szklane, a 19 – wzory statyczne.

[img:4]

Sterowanie i komfortowa obsługa

Praca technika oświetlenia daje Ci wiele, tylko nie nadmiar czasu. Dlatego wyposażyliśmy model OTOS® H5 w zasilany bateriami, doskonale czytelny wyświetlacz OLED z 4 przyciskami, dzięki któremu konfiguracja jest łatwa, szybka i nie wymaga dostępu do sieci elektrycznej. Opcje sterowania umożliwiają również elastyczne podłączenie i sterowanie OTOS® H5 poprzez wbudowany transceiver W-DMX™, DMX lub RDM.

[img:5]

 

Praca na zewnątrz – stopień ochrony IP65

Zastosowanie modelu OTOS® H5 marki Cameo nie ogranicza się do pomieszczeń – z uwagi na stopień ochrony IP65 może on z powodzeniem działać na zewnątrz. Optymalne chłodzenie – w pomieszczeniach i na zewnątrz – gwarantuje wysokowydajna rurka cieplna w połączeniu z wentylatorami, których działanie jest sprzężone z temperaturą. Z myślą o bezpiecznym montażu i szybkim przygotowaniu naszej hybrydowej ruchomej głowicy do działania zestaw wyposażyliśmy w dwa uchwyty Omega oraz kabel sieciowy.

 

Do zobaczenia na targach 

Goście odwiedzający targi Prolight + Sound mogą obejrzeć nowe urządzenie OTOS® H5 od 26 do 29 kwietnia 2022 r. na stoisku Cameo (hala 12.1, stoisko B24). Zespół Cameo z radością powita wszystkich zainteresowanych.

Naświetlacze teatralne Reflektory beam spot wash Ruchome głowy

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Cameo rozwiń listę sklepów

Oświetlenie

Prolight i Design Express Polska zapraszają na RoadSHOW'24
Więcej wiadomości