Co firma Sommer Cable pokazała na ISE2022?

Co firma Sommer Cable pokazała na ISE2022?

6 czerwca 2022, 11:00
Producent: Sommer Cable
Dystrybucja: FX MUSIC GROUP

Sommer Cable produkuje szereg rozmaitych przewodów, zarówno do zastosowań audio i wideo, profesjonalnych i konsumenckich, jak i przesyłu danych i zasilania. Jednym z miejsc, w których prezentuje swoje wyroby, są targi ISE. Podczas tegorocznej edycji Sommer Cable przedstawiła cztery nowe produkty.

 

 

Pierwszym jest przewód krosowy Cat6a, w konstrukcji którego zastosowano spiralę ze stali nierdzewnej, umieszczoną pod płaszczem, która sprawia, że kabel jest równie elastyczny, jak typowy przewód mikrofonowy. Oprócz danych można nim dostarczać zasilanie PoE+ o mocy do 100 watów. W ofercie producenta znajdują się kable konfekcjonowane o długości do 30 metrów i z wtykami RJ45, które mogą być zastąpione złączami Neutrik Ethercon.

 

[img:1]

[img:8]

 

Drugą nowością przedstawioną przez wystawcę, był kolejny przewód krosowy Cat6a, lecz cieńszy i jako gotowy produkt dostępny w długościach od 25 centymetrów do 3 metrów. Przeznaczony jest do wykonywania połączeń np. w szafkach rackowych, czyli w miejscach, w których jest bardzo mało wolnej przestrzeni. Przewód można bowiem zginać z bardzo małym promieniem, a standardowe wtyki RJ45 są odpowiednio krótsze. Podobnie jak w przypadku „dłuższego brata”, zamiast RJ45 zastosowane mogą być wtyki Neutrik Ethercon.

 

[img:2]

[img:6]

 

Kolejny nowy produkt w ofercie Sommer Cable, to przewód HDMI. Jest zdecydowanie cieńszy, niż inne kable HDMI dostępne w sklepach, zaś obudowy wtyków wykonane są w całości z metalu. Ich konstrukcja sprawia, że wetknięcie w gniazdo wymaga użycia pewnej siły. Gwarantuje to pewność osadzenia, a tym samym zmniejsza prawdopodobieństwo przypadkowego wyciągnięcia wtyku z gniazda. Konfekcjonowane przez producenta przewody mają długość do 2 metrów.

 

[img:3]

[img:5]

 

Najciekawszą nowością jest natomiast aktywny, optyczny przewód USB-C. To jedyny taki kabel na rynku, obsługujący transfer trzech różnych mediów – danych z prędkością 10G, sygnału wideo 4K oraz zasilania o mocy do 60 watów. Jak stwierdza przedstawiciel firmy, przewody dostępne w handlu pozwalają transmitować tylko dane i zasilanie bądź sygnał wideo wraz z zasilaniem. Żaden nie daje podobnych możliwości, co opisana tu nowość od Sommer Cable. Jako gotowy produkt przewody USB-C oferowane są w długościach do 8 metrów.

 

[img:7]

[img:4]
 
Przewody Kable, przewody, złącza Nagłośnienie - akcesoria

Gdzie kupić?

Sommer Cable Sommer Cable www.sommercable.com

Dystrybucja w Polsce:

FX MUSIC GROUP

tel.: +48 (84) 639 11 22
adres:
ul. Piłsudskiego 53 22-400 Zamość

Sklepy muzyczne > Sommer Cable rozwiń listę sklepów

Dlaczego wybraliśmy mikser Yamaha DM7?
Więcej wiadomości