Królewska impreza - Cameo oświetla 70-ty jubileusz królowej w Pałacu Buckingham

Królewska impreza - Cameo oświetla 70-ty jubileusz królowej w Pałacu Buckingham

17 czerwca 2022, 11:00
Producent: Cameo
Dystrybucja: ADAM HALL Group GmbH

W pierwszy weekend czerwca mieszkańcy Wielkiej Brytanii wzięli udział w ponad 16 000 małych i dużych imprezach ulicznych, świętując 70-lecie panowania królowej Elżbiety II. Jednak największy pokaz odbył się tego dnia przed Pałacem Buckingham w Londynie. Przy trzech dużych scenach zgromadziło się 22 000 widzów.

Dla publiczności wystąpili między innymi Queen & Adam Lambert, Rod Stewart, Alicia Keys i Ed Sheeran. Transmisję telewizyjną BBC na żywo obejrzało 13,4 mln osób. Do oświetlenia głównych scen, Pałacu Buckingham oraz zaprojektowanej przez Heatherwick Studio rzeźby „Drzewo drzew” firma 2 Version 2 Lights dostarczyła ponad 600 reflektorów Cameo, w tym ponad 60 nowych uniwersalnych, przystosowanych do użytku na zewnątrz hybrydowych ruchomych głowic OTOS H5.

 

[img:1]

 

W sumie przed słynnym na całym świecie Pałacem Buckingham oraz w samym pałacu pojawiły się 62 reflektory OTOS H5, 156 ZENIT W600, 392 FLAT PRO 7 G2 i 72 FLAT PRO 12 G2. Za projekt oświetlenia odpowiadał Nigel Catmur. Nigel zaufał reflektorom Cameo zarówno podczas licznych występów na żywo największych gwiazd pop w Wielkiej Brytanii, jak i podczas poruszających przemówień nagranych przez księcia Karola i jego syna księcia Williama.

 

[img:4]

Szczególnie nowe ruchome głowice hybrydowe OTOS H5 Beam-Spot-Wash z oferty Cameo odegrały centralną rolę w wizualnej prezentacji imprezy jubileuszowej na całym świecie. Ustawione na wysokich podestach trawersów OTOS H5 wspaniale rozświetliły imprezę i tworzyły imponujące projekcje na królewskim niebie.

 

[img:2]

 

Również reflektory zewnętrzne ZENIT W600 LED Outdoor Wash Lights przejęły ważną część projektu oświetleniowego imprezy. Dzięki ogromnemu strumieniowi świetlnemu o natężeniu 21 000 lm zapewniły one silne i równomierne oświetlenie sceny w dzień i w nocy. Ponadto reflektory LED do zastosowań zewnętrznych FLAT PRO 12 G2 RGBWA marki Cameo, zostały zintegrowane w okrągłych wycięciach w podłożu. Jeszcze bardziej kompaktowy model FLAT PRO 7 G2 umożliwił również uzyskanie kolorowych akcentów w wielu różnych pozycjach zestawu.

 
[img:5]

Członkowie rodziny królewskiej zadbali o wyjątkowe chwile. Obok księcia Karola, który złożył hołd bezinteresownej służbie królowej przez całe jej życie, szczególne wrażenie wywarł książę William, który emocjonalnie zaapelował o ochronę środowiska i siłę solidarności w trudnych czasach.

 

[img:3]
 
beam Reflektory PAR spot wash Ruchome głowy

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Cameo rozwiń listę sklepów

Oświetlenie

Głowice do zadań specjalnych od JB Lighting na targach PL+S 2023
Więcej wiadomości