Nowe dzieci Adama, czyli nowa seria monitorów do studia (A4V, A7V, A44H, A77H oraz A8H)

Nowe dzieci Adama, czyli nowa seria monitorów do studia (A4V, A7V, A44H, A77H oraz A8H)

28 czerwca 2022, 12:00
autor: Marek Korbecki
Producent: ADAM Audio
Dystrybucja: Audiostacja

Monitory studyjne to, z grubsza rzecz biorąc, kolumny głośnikowe, co do zasady działania podobne do tych, jakie kupujemy wraz ze sprzętem hi-fi. Nie wnikając jednak w szczegóły, należy podkreślić jedną istotną różnicę – z założenia nie chodzi o to, by słuchana z ich użyciem muzyka brzmiała jak najpiękniej. Zwykle (do pewnego stopnia, oczywiście) jest wręcz przeciwnie. Zadaniem monitorów bowiem jest obnażanie błędów w brzmieniu i miksie.

Są to więc specjalistyczne narzędzia, których konstruowanie jest sztuką samą w sobie. Na rynku działa wielu producentów monitorów, a w ścisłej czołówce plasuje się marka Adam Audio. Jej produkty cieszą się ogromną estymą wśród realizatorów i pracują w wielu wysokiej klasy studiach nagrań na całym świecie.

Nowe monitory Adam Audio: A4V, A7V, A44H, A77H, A8H

Do katalogu produktów Adam Audio wjechała nowa seria A. Jej protoplastą jest rodzina AX, która przyniosła producentowi szereg nagród branżowych i – jak dotąd – wyróżnia się największym wolumenem sprzedaży.

Seria A składa się z pięciu modeli:

  • A4V I  A7V I  A44H I  A77H  I  A8H

  

[img:3]
Adam Audio A Series

Rozszyfrowanie oznaczeń nie nastręcza wielkich problemów. A więc, jeśli widzimy tylko jedną cyfrę, oznacza to, że dany monitor ma pojedynczy woofer o wyrażonej nią średnicy w calach. Dwie cyfry informują o tym, że zastosowano dwa takie same woofery. Literka V sygnalizuje, iż monitor zaprojektowany został do pracy głównie w pozycji pionowej (V, jak vertical), zaś litera H, jak horizontal, wskazuje, że monitor powinien być ustawiony poziomo.

 

[img:2]
Adam Audio A4V

 

Serię przedstawimy na przykładzie najmniejszego modelu, A4V. Podobnie jak bracia, jest to monitor aktywny. Membrana woofera wykonana jest z tworzywa MLM, zaś rolę przetwornika wysokich częstotliwości pełni znany i od lat stosowany w produktach Adama tweeter X-ART, zintegrowany z obrotowym – co sugeruje możliwość ułożenia monitora w roboczej pozycji „na boku” – falowodem HPS. A4V jest monitorem dwudrożnym o łącznej mocy 130 W, z czego 110 W przypada na woofer. Przetwarza częstotliwości w zakresie od 52 Hz do 42 kHz, generując ciśnienie dźwięku o maksymalnym poziomie 100 dB.

 

[img:4]
Adam Audio A77H

 

Przetwarzanie basów wspomagane jest przez port bass reflex z dwoma wylotami na przedniej ścianie, zaś podział pasma następuje przy częstotliwości 3 kHz. Pokładowe przetworniki analogowo-cyfrowe, do których sygnał trafia za pośrednictwem symetrycznych złącz XLR lub niesymetrycznych RCA, pracują z 24-bitową rozdzielczością. Przetwarzanie wewnętrzne odbywa się zaś z częstotliwością 96 kHz.

Oprócz A4V modelami dwudrożnymi są A44H oraz A7V, natomiast A77H i A8H to monitory trójdrożne.

 

[img:1]
Adam Audio A7V
 
aktywne Monitory studyjne

Gdzie kupić?

ADAM Audio ADAM Audio www.adam-audio.com

Dystrybucja w Polsce:

Audiostacja

tel.: +48 (22) 122 53 00
Godziny otwarcia:

Pon - Pt: 09:00 - 17:00

 

adres:
ul Kolejowa 93/95 05-092 Łomianki

Sklepy muzyczne > ADAM Audio rozwiń listę sklepów

Studio

Legenda powraca - Neumann prezentuje reedycję M 49
Więcej wiadomości