Ciekawe instalacje: Szkoła Muzyczna w Myślenicach otwiera długo wyczekiwaną salę koncertową, nagłośnioną przez Audio Plus

Ciekawe instalacje: Szkoła Muzyczna w Myślenicach otwiera długo wyczekiwaną salę koncertową, nagłośnioną przez Audio Plus

2 sierpnia 2022, 10:00
Dystrybucja: Audio Plus Sp. z o.o.

PSM im. Ludomira Różyckiego w Myślenicach to kolejna szkoła muzyczna, która otwiera własną salę koncertową. Jest ona wyposażona w technologie sceniczne dostarczone i zainstalowane przez Audio Plus, w tym znakomity system nagłośnieniowy.

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Ludomira Różyckiego w Myślenicach działa od 1980 roku. W tym czasie edukację w niej ukończyło ponad 1200 uczniów, z których wielu z powodzeniem kontynuuje naukę w szkołach muzycznych drugiego stopnia, a później w Akademiach Muzycznych. W obecnej siedzibie, zajmowanej od 2003 roku, szkoła mogła narzekać jedynie na brak sali koncertowej z prawdziwego zdarzenia. Dyrektor Jolanta Antkiewicz starała się o wybudowanie jej od lat i wreszcie w czerwcu 2022 roku sala koncertowa Szkoły została oficjalnie otwarta. Miło nam oznajmić, że technologie sceniczne, w tym elementy mechaniki, system nagłośnieniowy, oświetleniowy oraz projekcyjny wykonała firma Audio Plus.

 

[img:1]

 

Nagłośnienie sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Myślenicach zostało oparte na najnowszych zestawach liniowych A10 marki L-Acoustics, których zamontowano po dwa na stronę. W niskich częstotliwościach uzupełniają je dwa subwoofery L-Acoustics KS21, natomiast frontfill realizowany jest za pomocą trzech miniaturowych zestawów szerokopasmowych 5XT. Do nagłośnienia sceny Szkoła używa ośmiu monitorów L-Acoustics: czterech modeli X12 i czterech modeli X8. Sygnał w całym systemie zapewniają trzy wzmacniacze z procesorem LA4X, które zamontowano w szafie teletechnicznej obok sceny. W ramach dostawy Audio Plus dostarczył także konsoletę cyfrową TF-3 marki Yamaha oraz wymagany osprzęt do niej.

 

[img:2]

 

Na osobne wspomnienie zasługuje system mikrofonów, który pracuje w sali koncertowej PSM w Myślenicach. Mikrofony przewodowe obejmują liczne modele instrumentalne marki Electro-Voice, głównie z serii neodymowej ND, a także 6 mikrofonów na gęsiej szyi tej samej marki. Zaś system mikrofonów bezprzewodowych składa się z produktów marki Mipro: czterokanałowy odbiornik szerokopasmowy z serii ACT, cztery mikrofony do ręki z kapsułą dynamiczną MU 59 oraz cztery nadajniki bodypack z mikrofonami nagłownymi MU 23. System bezprzewodowy Mipro uzupełnia przenośna skrzynia transportowa na mikrofony, natomiast o ich prawidłową pracę dbają dwie podwieszone anteny kierunkowe.

 

[img:3]

 

Elementy mechaniki scenicznej, zrealizowane przez Audio Plus, obejmują między innymi dwa stałe mosty umieszczone nad widownią oraz sztankiet głośnikowy. Wygodnym rozwiązaniem są zintegrowane przyłącza sygnałowe: dwa umieszczone w podłodze sceny oraz sześć zlokalizowanych na ścianach. Poza tym sala została wyposażona w system projekcji, złożony m.in. z elektrycznie zwijanego ekranu i projektora cyfrowego. Całość instalacji uzupełnia oczywiście system oświetleniowy, który został zrealizowany we współpracy z firmą Elwolight.

 

[img:4]

 

Dyrektor Jolanta Antkiewicz tak podsumowuje uruchomienie sali koncertowej:

 

Wreszcie ziściło się nasze marzenie i mamy upragnioną salę z dobrym wyposażeniem technicznym. Z pozycji użytkownika wszystko jest w najlepszym porządku i działa tak, jak to sobie założyliśmy. Ważne jest to, że nagłośnienie estetycznie wtapia się w salę, nie szpecąc jej.

Jolanta Antkiewicz - Dyrektor PSM

 

[img:5]

 

Istotnym elementem dostawy i instalacji było szkolenie, którym objęto osoby odpowiedzialne za obsługę systemów techniki scenicznej.

 

Sala koncertowa została uruchomiona kilka tygodni temu, więc wciąż uczymy się obsługi, która nie należy do prostych. Na szczęście mamy nauczyciela, pana Tomasza Pawlaka, który dobrze orientuje się w tym temacie i dodatkowo został odpowiednio przeszkolony. Na ten moment nie mam żadnych zastrzeżeń co do funkcjonowania sali koncertowej.

Jolanta Antkiewicz - Dyrektor PSM

 

[img:6]

 

 

więcej: audioplus.pl
w Polsce Ciekawe instalacje Kolumny i głośniki instalacyjne Nagłośnienie instalacyjne

Gdzie kupić?

L-acoustics L-acoustics www.l-acoustics.com

Dystrybucja w Polsce:

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Mipro rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Yamaha Commercial Audio Yamaha Commercial Audio pl.yamaha.com

Dystrybucja w Polsce:

TOMMEX

tel.: +48 (22) 853 58 02
adres:
ul. Arkadowa 29 02-776 Warszawa

MBS Sp. z o.o.

tel.: +48 (22) 853 1021
adres:
Al. Lotników 22 02-668 Warszawa

Sklepy muzyczne > Yamaha Commercial Audio rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Electro-Voice Electro-Voice www.electrovoice.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Electro-Voice rozwiń listę sklepów

TeamConnect Ceiling 2 - Mikrofon sufitowy od Sennheiser
Więcej wiadomości