Praski Teatr Muzyczny Karlín wybiera DiGiCo

Praski Teatr Muzyczny Karlín wybiera DiGiCo

19 października 2022, 11:00
Producent: DiGiCo
Dystrybucja: Polsound sp. z o.o

Teatr Muzyczny Karlín (Hudební divadlo Karlín) jest jednym z najstarszych teatrów w Republice Czeskiej, położonym na obrzeżach Karlína w pobliżu Florenc w Pradze. 141-letni teatr został zbudowany przez miasto i jest największym teatrem po Praskiej Operze Narodowej, znanym z realizacji wielu operetek i produkcji muzycznych. W ramach dużej restrukturyzacji infrastruktury technicznej sceny głównej, Teatr Muzyczny Karlín zainwestował niedawno w DiGiCo Quantum 7T z rozszerzeniem EX-007, dostarczony i zainstalowany przez czeskiego dystrybutora DiGiCo, firmę Pro Music.

 

[img:1]

 

W sali głównym teatru pracował wcześniej wielkoformatowy stół analogowy. Służył temu miejscu dobrze przez wiele lat, ale zespół teatru stwierdził, że nadszedł czas na jego wymianę na bardziej nowoczesne rozwiązanie. Ponieważ obiekt ma również mniejszą scenę, która jest już wyposażona w system DiGiCo SD9, skłoniło to teatr do skontaktowania się z Pro Music, wiodącym dostawcą innowacyjnych technologii w dziedzinie profesjonalnego dźwięku i oświetlenia w Czechach i na Słowacji, który również był dostawcy SD9.

 

[img:2]

 

Konsoleta analogowa brzmiała świetnie, więc poprzeczka dla jej następczyni została ustawiona dość wysoko. Poleciliśmy Quantum 7T ze względu na jakość dźwięku 32-bitowego przedwzmacniacza mikrofonowego, przejrzyste przetwarzanie Quantum, funkcje specjalne przygotowane do pracy w teatrze, dużą liczbę fizycznych suwaków i ogromną przepustowość we/wy, co oznacza, że będzie w stanie zapewnić jakość dźwięku nie gorszą od poprzedniego rozwiązania, zaś funkcjonalnością przewyższy ją kilkukrotnie. Quantum 7T jest idealny do wszystkich rodzajów wydarzeń organizowanych w sali, a ponieważ realizatorzy teatru byli już przyzwyczajeni do posiadania dużej liczby suwaków na konsoli analogowej, było to idealne dopasowanie.

Petr Šťásek - Pro Music

 

[img:3]

 

Pro Music zainstalował również pętlę Optocore, aby podłączyć 32-bitowe SD-Racki i Quantum 7T (który jest również wyposażony w moduł Dante DMI) z systemem nagłośnieniowym i resztą budynku.

 

Infrastruktura optyczna nie istniała w teatrze, więc musiała zostać zbudowana od zera, a następnie zademonstrowana i dogłębnie wyjaśniona zespołowi technicznemu. Niektórzy realizatorzy pracujący w teatrze byli już doświadczonymi użytkownikami systemów DiGiCo SD, więc szkolenie obejmowało głównie funkcje specyficzne dla teatru, redundantną pętlę Optocore, dublowanie z EX-007 i przetwarzanie specyficzne dla Quantum.

Petr Šťásek - Pro Music

 

[img:4]

 

Pomimo niesprzyjających okoliczności, wynikających z ograniczeń COVID i Brexitu, DiGiCo było w stanie dostarczyć konsoletę na czas, co oznaczało, że Pro Music mogła zainstalować Quantum 7T w Teatrze Muzycznym Karlín zeszłej jesieni, a teatr z powodzeniem używał konsolety podczas występów na świeżym powietrzy tego lata.

 

 

Wspaniały dźwięk był czymś, z czego byliśmy szczególnie dumni w przypadku naszej starej konsolety i początkowo nie byliśmy pewni, jak wielką różnicę przyniesie nam nowa konsoleta. W momencie, gdy posłuchaliśmy Quantum 7T, nasze wątpliwości okazały się całkowicie bezpodstawne. Konsoleta przekroczyła wszystkie nasze oczekiwania dotyczące jakości dźwięku, a jej poziom szczegółowości i przejrzystości są po prostu niewiarygodne.

Petr Ackerman - Główny inżynier teatru

 
więcej: digico.biz
Cyfrowe Miksery

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Pro Audio

"Gigantyczne" zmagania z nagłośnieniem Junior Eurowizja 2022
Więcej wiadomości