Clay Paky: Innowacyjne oświetlenie dla przemysłu rozrywkowego

Clay Paky: Innowacyjne oświetlenie dla przemysłu rozrywkowego

16 czerwca 2023, 10:00
autor: Alicja Reszpondek
Producent: Claypaky
Dystrybucja: Prolight sp. z o.o.

Clay Paky to wiodący producent profesjonalnego oświetlenia dla przemysłu rozrywkowego. Firma, założona w 1976 roku we Włoszech, zdobyła uznanie na całym świecie dzięki swojej innowacyjności, doskonałej jakości i zaawansowanym technologiom. Producent specjalizuje się w projektowaniu i produkcji zaawansowanych systemów oświetleniowych, które są wykorzystywane w teatrach, koncertach, eventach, programach telewizyjnych, klubach nocnych i wielu innych miejscach.

Firma oferuje szeroki zakres produktów, w tym ruchome głowy oświetleniowe, efekty świetlne, projektor laserowy, reflektory, sterowniki i wiele innych. Zapraszamy do video relacji z targów Prolight & Sound z przedstawicielem Michałem Fiodorowem z Prolight, który oprowadzi Was po nowościach producenta. 

 

 

Jednym z najważniejszych elementów, które wyróżniają Clay Paky na rynku, jest ich zaangażowanie w innowacje. Firma stale wprowadza nowe technologie i rozwiązania, które redefiniują standardy w branży oświetleniowej. Ich produkty charakteryzują się nie tylko wysoką jakością wykonania, ale także doskonałą wydajnością, elastycznością i możliwościami programowania. Marka od lat współpracuje z czołowymi twórcami światła i projektantami, aby dostarczać im narzędzia potrzebne do tworzenia niezapomnianych wizualnych doświadczeń. Ich produkty zostały wykorzystane przy realizacji niezliczonych spektakularnych widowisk, koncertów i eventów na całym świecie.

Clay Paky to marka, która jest synonimem innowacyjnego oświetlenia dla przemysłu rozrywkowego. Dzięki ich zaangażowaniu w technologiczną doskonałość i pasję do tworzenia nowych rozwiązań, firma nadal jest liderem w branży i dostarcza niezrównane doświadczenia wizualne dla widzów na całym świecie.

Podczas tegorocznych targów Prolight + Sound odwiedzający mogli wziąć udział w 4 premierach światowych.

 

Clay Paky SKYLOS

SKYLOS to niezwykle wszechstronna i odporna na warunki atmosferyczne oprawa, z niesamowitą mocą świetlną i wyjątkowymi cechami konstrukcyjnymi. Szperacz, który sprawdzi się także na dużych trasach koncertowych, gdzie projektanci szukają coraz mocniejszych, acz jednolitych i równoległych wiązek światła. Kąt świecenie regulowany w zakresie od 0,5 do 5 stopni. Wiązka światła wychodzi z soczewki , o średnicy 300 mm, specjalnie zaprojektowanej w laboratorium Clay Paky. Obudowa ma wysoki stopień ochrony - IP66 oraz ochronę pozwalającą na pracę w środowisku o dużym zasoleniu i wysokim ryzyku korozji.  Zaprojektowany specjalnie dla tego urządzenia system grzewczy powoduje, ze może on pracować nawet w temperaturze do -40 stopni Celsjusza.

 

[img:1]

[img:2]

 

Clay Paky AROLLA AQUA

AROLLA AQUA to najwyższej klasy oprawa odporna na warunki atmosferyczne. Prawdziwy wół roboczy z IP66 oraz cechach technicznych i konstrukcyjnych, które kiedyś były niemożliwe do uzyskania prze tego rodzaju urządzeniach. Arolla Aqua wyposażona jest w białe źródło światła LED, o mocy 900W (7000K) i mocy 40 000 lumenów. Jeśli chodzi o moc wyjściową, może konkurować z dużymi jednostkami, natomiast jeśli chodzi o wagę i rozmiar - z jednostkami średnimi. Wysoka jakość wiązki, brak prześwietleń, zoom regulowany w zakresie 5,5 do 50 stopni. Urządzenie jest wyposażone w technologię „Go-bright", dzięki której nie mamy utraty światła ani zmiany koloru, gdy przysłaniamy wiązkę Gobo. 

 

[img:3]

[img:4]

 

Clay Paky SHARPY-X-SPOT

SHARPY-X-SPOT to uproszczony model Sharpy-X-Frame, z tymi samymi cechami oświetleniowymi, optycznymi i konstrukcyjnymi, które sprawiły, że urządzenie odniosło światowy sukces. Lampa ARC o mocy 550W, która sprawia, że niezwykle jasna optyka zapewnia równocześnie głębokie i żywe kolory, w tym niezrównaną i głęboką czerwień. W razie potrzeby można zamontować moduł „bram shaper", zamieniając tym samym oprawę w pełnowymiarowego Sharpy-X-Frame. Moduł ten jest automatycznie rozpoznawany przez urządzenie. 

 

[img:7]

Clay Paky BUDDYLIGHT 

BUDDYLIGHT to zupełnie nowy system zdalnego śledzenia od ClayPaky. Podąża za wykonawcami i prelegentami automatycznie, w szybki i łatwy sposób. Może być używany w sieci Art-Net lub DMX - poprzez ustawienie zarządzania priorytetami sterowania za pomocą konsoli - lub w trybie autonomicznym. To urządzenie to kolejny krok w kierunku coraz większej automatyzacji oświetlenia rozrywkowego. Doskonale sprawdzi się również w teatrach, audytoriach i salach konferencyjnych. 

 

[img:8]
 

Dodatkowo odbyła się pierwsza prezentacja produktów, które miały już premierę nieco wcześniej. Było to MINI-B AQUA, MINI B-SPOT, VOLERO WAVE i TAMBORA LINEAR 60.

 

[img:5]

[img:9]

[img:6]
  
Efekty / Lasery Reflektory spot Ruchome głowy

Gdzie kupić?

Claypaky Claypaky www.claypaky.it

Dystrybucja w Polsce:

adres:
ul. 3 Maja 183 05-800 Pruszków
Przedsmak relacji z koncertu Dawida Podsiadło w Gdańsku. Nagłośnienie 360 stopni
Więcej wiadomości