Urządzenia Cameo rozświetliły Tante Mia Tanzt Festival 2023

Urządzenia Cameo rozświetliły Tante Mia Tanzt Festival 2023

3 lipca 2023, 09:00
Producent: Cameo
Dystrybucja: ADAM HALL Group GmbH

W połowie maja blisko 20.000 fanów electro i EDM zostało przyciągniętych do spokojnego miasteczka w niemieckim Vechta. W ciągu zaledwie siedmiu lat festiwal Tante Mia Tanzt, bo o nim mowa, stał się stałym elementem kalendarza festiwalowego i po raz kolejny zaoferował silny skład z najlepszymi międzynarodowymi DJ-ami, takimi jak Netsky, Steve Aoki i W&W. 

W tym roku firma Eventures GmbH po raz kolejny była odpowiedzialna za techniczne wyposażenie imprezy. Za pulpitem oświetleniowym ponownie stanął Milan Spira, który wykorzystał już wiele ruchomych głowic Cameo podczas edycji 2022, a w tym roku pozostawił scenę seriom OTOS, OPUS i ZENIT.

 

[img:1]

 

Większa scena - mniej reflektorów

Tym razem festiwal zaoferował widzom inny widok - scena o szerokości 68 metrów i wysokości 14 metrów była znacznie większa niż w poprzednim roku. Jednocześnie Milan Spira i jego partner wideo Paris Yilmaz - obaj członkowie kreatywnego kolektywu Clubkind Design - musieli poradzić sobie z ograniczonym budżetem organizatora.

 

W tym roku użyliśmy mniej świateł niż w 2022 roku, a także zmniejszyliśmy ściany LED na scenie. Wyzwaniem było więc uczynienie konfiguracji oświetlenia tak wydajną, jak to tylko możliwe, aby nie wyglądała na "mniejszą" dla publiczności przed ogromną sceną.

Milan Spira - Projektant oświetlenia w Clubkind Design

 

[img:2]

 

Rozwiązanie

Scena została podzielona na kilka poziomów, na których firma rozmieściła w sumie 56 hybrydowych ruchomych głowic Cameo OTOS H5 IP65 Beam-Spot-Wash w grupach po pięć i wykorzystała je głównie do oświetlenia typu beam i fan look - w ten sposób ogólny obraz wygląda na większy i ma większą głębię. Ponieważ budżet i konfiguracja sceny nie pozwalały na setki opraw oświetleniowych, Spira potrzebował wielofunkcyjnej oprawy, która mogłaby wytwarzać zarówno wiązki tnące typowe dla festiwali EDM, jak i projekcje gobo.

 

OTOS H5 stanowi centrum mojego projektu oświetlenia i oferuje wszystko, czego potrzebuję: jasne promienie, fajny wygląd gobo i możliwość pracy na zewnątrz w klasie IP65.

Milan Spira - Projektant oświetlenia w Clubkind Design

 

[img:3]

 

Scena namiotowa

Oprócz głównej sceny na świeżym powietrzu, Tante Mia Tanzt zaoferował również odwiedzającym scenę namiotową w "Diele", gdzie swój dom znaleźli fani muzyki house, future house i live act. Tutaj ruchome głowice OPUS H5 Beam-Spot-Wash i ZENIT W600 SMD LED Wash Lights zdominowały konfigurację oświetlenia.

 

Scena i kratownice były ułożone w kształt diamentu, oświetlając artystów z sufitu za pomocą OPUS H5, jakby byli w klatce.

Milan Spira - Projektant oświetlenia w Clubkind Design

 

Oprócz pionowych "belek klatkowych", OPUS H5 - podobnie jak ich bracia IP65 na scenie zewnętrznej - były również używane do projekcji gobo. Oprawy ZENIT W600 SMD umieszczono natomiast zarówno w kratownicy, aby oświetlić namiot w kolorze, jak i na podłodze sceny, aby uzyskać masywne efekty stroboskopowe i blinder.

 

[img:4]
 
Reflektory beam spot wash Ruchome głowy

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Cameo rozwiń listę sklepów

Oświetlenie

Akcesoria do MAC Viper XIP Martina od City Theatrical
Więcej wiadomości