Transcolor inwestuje w pierwsze w Polsce głowice Robe iForte

Transcolor inwestuje w pierwsze w Polsce głowice Robe iForte

11 sierpnia 2023, 10:00
autor: Piotr Sadłoń
Producent: Robe
Dystrybucja: Prolight sp. z o.o.

Jedna z największych polskich firm rentalowych, TRANSCOLOR, zainwestowała w urządzenia Robe iFORTE, które obecnie są najmocniejszymi oprawami LED w stale powiększającej się rodzinie produktów IP marki Robe. To pierwsza dostawa iFORTE do Polski, która podkreśla strategię właściciela TRANSCOLORu, Lucjana Siwczyka, który stawia na zakup innowacyjnego sprzętu. Często wyznacza to nowy kierunek inwestycji dla innych firm na polskim rynku, co stanowi duży impuls dla marki Robe w Polsce.

Lucjan wyjaśnił, że zanim zdecydowali się na iForte, starannie rozważali różne opcje poszukując mocnych opraw IP, chociaż firma ma już wieloletnie doświadczenie w inwestowaniu w sprzęt Robe, więc zawsze jest to marka, która jest brana pod uwage jako jedna z pierwszych.

 

[img:2]

 

"Projektanci oświetlenia i producenci wydarzeń coraz częściej chcą pracować z produktami o wysokim stopniu ochrony IP. Oczywiście do pracy na zewnątrz i w różnych innych okolicznościach" - powiedział Lucjan dodając, że wielką zaletą iFORTE jest to, że jest podobny w estetyce i prawie wszystkich funkcjach do standardowej wersji FORTE (nieposiadającej ochrony IP). To niesamowita korzyść podczas produkcji telewizyjnych i transmisji, gdzie oprawy na planie muszą wyglądać podobnie.

Wspomniał również o kulturowych i historycznych podobieństwach między Polakami a Czechami, ciesząc się, że "nasi słowiańscy bracia stworzyli taką firmę". Jego zdaniem, powinniśmy wspierać się nawzajem w biznesie. "Przez 50 lat byliśmy oddzieleni od świata Zachodu żelazną kurtyną, a dziś ludzie z Zachodu pracują w Robe".

 

[img:3]

 

Lucjan ma wielki szacunek do prezesa Robe, Josefa Valchara, jego wizji i zaangażowania w projektowanie i rozwój produktów, ale co ważniejsze, "firma naprawdę ma ludzką twarz". Gotowość TRANSCOLOR do inwestowania i promowania produktów Robe ma efekt kaskadowy, przekazując silne i jasne przesłanie innym firmom na polskim rynku rentalowym.

Jednym z pierwszych „zadań”, jakie postawiono przez iFORTE Transcoloru było oświetlenie Zamku Królewskiego podczas wizyty państwowej prezydenta Ukrainy, Wołodymyra Zełeńskiego w Warszawie. Oprawy iFORTE zostały wykorzystane do oświetlenia dziedzińca zamku, który był wypełniony widzami oglądającymi przemówienia na ekranie. Oprawy zostały również wykorzystywane podczas trasy Męskie Granie 2023, obejmującej 8 miast w Polsce, która prezentuje twórczość polskich artystów muzycznych oraz unikalne i niepowtarzalne kolaboracje znanych artystów. W okresie letnim oprawy iFORTE są wykorzystywane na różnych festiwalach muzycznych (m.in. Orange Warsaw Festival, Open’er Festival), na które TRANSCOLOR dostarcza oświetlenie.

 

[img:4]

 

Pięć pełnowymiarowych studiów Transcoloru i sale prób produkcyjnych są zawsze zajęte i wykorzystywane podczas produkcji telewizyjnych, filmowych, promocyjnych oraz sesji komercyjnych i filmów zamówionych przez Netflix, chociaż Lucjan zauważa, że większość produkcji stała się znacznie bardziej kosztowna od czasu pandemii. Dwa z tych studiów są największymi w Warszawie i regularnie są wykorzystywane do produkcji telewizyjnych, takich jak polska wersja programów „You Can Dance", „Milionerzy", „Lego Masters", „Mam Talent" i "Top Model", a także przyciągają nowych klientów produkujących wydarzenia cyfrowe i streamowane.

Lucjan, który jest w Polsce legendą branży, niedawno zdobył nagrodę "Kreator Sceny Jutra" za całokształt osiągnięć Podczas konferencji Scena Jutra 2023 w Teatrze Wielkim Operze Narodowej został wybrany jako jedna z czterech wyjątkowych osób - innowatorów i praktyków - którzy tworzą i kształtują współczesny przemysł i wpływają na rzeczywiste kreowanie "Sceny Jutra". Była to pierwsza taka nagroda przyznana na tej konferencji, co odzwierciedla znaczenie wkładu wnoszonego przez Lucjana.

 

Zdjęcia: Louise Stickland

 

Zobacz także: Nowości Robe na Prolight+Sound 2023

[img:1]

 
więcej: www.robe.cz
Ruchome głowy

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

adres:
ul. 3 Maja 183 05-800 Pruszków

Oświetlenie

Aura XIP od Martina - Zwycięzca na Targach PLASA w Londynie
Więcej wiadomości