Fireface 802 FS - Nowy ognisty interfejs od RME

Fireface 802 FS - Nowy ognisty interfejs od RME

21 sierpnia 2023, 10:00
autor: Marek Korbecki
Producent: RME Audio
Dystrybucja: Audiostacja

Fireface 802 FS to najnowszy członek wciąż rozrastającej się rodziny zaawansowanych interfejsów audio RME. Do zaoferowania ma łącznie 60 kanałów analogowych i cyfrowych i stanowi niezwykle wyrafinowane rozwiązanie, mogące pełnić rolę centralnego węzła w studiu nagraniowym. Tym bardziej że pracuje z mikroskopijną wręcz latencją i najwyższą stabilnością.

 

[img:1]

 

Cztery gniazda combo, które widać na przednim panelu urządzenia, umożliwiają podłączenie mikrofonów, źródeł liniowych oraz instrumentów. Pokładowe przedwzmacniacze bazują na technologii stosowanej w ośmiokanałowym module RME OctaMic II. Każdy z tych kanałów uniwersalnych daje możliwość niezależnego włączania zasilania fantomowego i cechuje się doskonałą dynamiką oraz perfekcyjnie wyrównaną charakterystyką częstotliwościową. Również z przodu znalazły się dwa stereofoniczne wyjścia słuchawkowe, z indywidualną regulacją głośności i poziomem wyjściowym +17dBu, dającym pewność poprawnego wysterowania rozmaitych modeli słuchawek.

 

[img:2]

 

Znacznie więcej zobaczymy na tylnym panelu – znajduje się tu łącznie 16 gniazd TRS, stanowiących osiem wejść i wyjść liniowych, dopełniających zbiór analogowych złącz urządzenia. Bardzo interesujące jest to, że wszystkie wyjścia liniowe są przystosowane do wysyłania sygnałów sterujących CV (napięciowe) lub gate do syntezatorów modularnych, a także innego kompatybilnego sprzętu audio. Na pokładzie Fireface 802 FS pracują ulepszone przetworniki AD i DA, dzięki czemu najnowsza wersja interfejsu FS oferuje jeszcze lepsze parametry techniczne niż jej poprzedniczka.

 

[img:5]

 

Również na tylnym panelu umieszczone zostały wszelkie złącza cyfrowe. Po pierwsze,  cztery złącza Toslink, które - korzystając z protokołu ADAT - dwukierunkowo obsługują do 16 kanałów 24-bitowego audio w przypadku sygnałów próbkowanych z częstotliwością 48 kHz. Liczba kanałów zmniejsza się do ośmiu dla próbkowania 96 kHz lub czterech dla 192 kHz, przy wykorzystaniu trybu S/MUX lub S/MUX4. Drugi port Toslink można skonfigurować w taki sposób, aby obsługiwał dwa kanały optyczne S/PDIF z częstotliwością próbkowania do 200 kHz. Para złączy XLR służy do obsługi dwóch kanałów we/wy AES/EBU. Oprócz tego do dyspozycji użytkownika są pięciopinowe gniazda MIDI DIN oraz wejście/wyjście sygnału synchronizacyjnego Wordclock na dwóch „benckach”.

 

[img:3]

 

Podobnie jak w przypadku wszystkich innych interfejsów RME, wraz z Fireface 802 FS otrzymujemy programowy mikser TotalMix FX z matrycą komutacyjną. Łączność z komputerem prowadzona jest złączem USB 2. Urządzenie pracuje pod kontrolą dedykowanych sterowników RME lub jako class-compliant, natywnie obsługiwane w systemach operacyjnych Windows, macOS i Linux. Ten ostatni tryb umożliwia również współpracę interfejsu z iPadem firmy Apple.

Fireface 802 FS jest już dostępny w cenie 1819 funtów z wliczonym podatkiem VAT.

 

[img:4]
 
USB Interfejsy audio

Gdzie kupić?

RME Audio RME Audio www.rme-audio.com

Dystrybucja w Polsce:

Audiostacja

tel.: +48 (22) 122 53 00
Godziny otwarcia:

Pon - Pt: 09:00 - 17:00

 

adres:
ul Kolejowa 93/95 05-092 Łomianki

Sklepy muzyczne > RME Audio rozwiń listę sklepów

Studio

Żyj kolorowo - Klasyczny mikrofon RØDE NT1 w nowej odsłonie
Więcej wiadomości