Black Edition - Neumann prezentuje nową wersję słuchawek NDH 30

Black Edition - Neumann prezentuje nową wersję słuchawek NDH 30

31 sierpnia 2023, 09:00
Producent: Neumann
Dystrybucja: Aplauz Sp. z o.o

W krótkim czasie od premiery, otwarte słuchawki NDH 30 zostały podstawowymi słuchawkami referencyjnymi w wielu studiach na całym świecie. Jednym z kluczowych czynników sukcesu tego modelu jest zgodność dźwięku z monitorami studyjnymi Neumann z linii KH.

NDH 30 oferują tę samą liniową charakterystykę co głośniki, co sprawia, że te słuchawki są niezawodnym narzędziem do monitorowania, miksowania i masteringu, a także doskonałym punktem odniesienia w kwestii brzmienia. Ponadto precyzyjna trójwymiarowa scena powoduje, że NDH 30 sprawdzają się również podczas produkcji dźwięku binauralnego. Podobnie jak w przypadku zamkniętych NDH 20, Neumann spełnił jeszcze jedno życzenie użytkowników: dodał czarną wersję kolorystyczną.

 

[img:1]

 

Wysokiej jakości konstrukcja NDH 30 ze stali sprężynowej i aluminium, a także wysoki komfort użytkowania są w dużej mierze takie same jak w przypadku zamkniętych NDH 20 – pierwszych słuchawek marki Neumann. Jednakże NDH 30 mają konstrukcję otwartą, co oznacza, że dynamiczne przetworniki 38 mm działają jak dipole akustyczne. Pozwala to na optymalne wykorzystanie ich świetnych właściwości dźwiękowych: niezwykle szybka reakcja na transjenty, precyzyjny bas, niepodkoloryzowana średnica i przejrzyste wysokie tony. Innymi słowy, NDH 30 nie podbarwiają dźwięku, ale odtwarzają sygnał 1:1.

 

[img:2]

 

NDH 30 swoją doskonałą liniowość zawdzięczają między innymi absorberom, selektywnym pod względem częstotliwości, które eliminują nadmierne akcentowanie wysokich częstotliwości, prowadzące do błędnych decyzji dotyczących miksu w wielu innych słuchawkach. Na przykład NDH 30 dokładnie pokaże, czy głos jest stłumiony, czy też wymaga de-essera.

Rozdzielczość przestrzenna również jest imponująca. NDH 30 umożliwia ostrą jak brzytwa lokalizację w panoramie stereo i uwydatnia głębię miksu. Aby zminimalizować przesłuchy kanałowe, słuchawki są dostarczane z wysokiej jakości kablem, który jest wewnętrznie symetryzowany.

 

[img:3]

 

Dzięki wysokiej liniowości i szczegółowości, NDH 30 są brzmieniowo zbieżne z monitorami Neumanna. Miksy rozpoczęte w domu lub w trasie za pomocą NDH 30 można bezproblemowo kontynuować w studiu na głośnikach serii KH i odwrotnie. NDH 30 idealnie nadają się również do sprawdzania kompatybilności słuchawek i tworzenia przestrzennych miksów (w tym do VR i gier). Ponieważ spójność i niezawodność są kluczowe w miksowaniu i masteringu, NDH 30 są produkowane z niezwykle wąskimi tolerancjami, dzięki czemu każde słuchawki brzmią dokładnie tak samo.

 

[img:4]

 

Przy okazji premiery nowej wersji kolorystycznej NDH 30, Neumann poinformował, że obydwa produkty - NDH 20 i NDH 30 w wersji Black Edition - zostają stałą propozycją w ofercie firmy obok wersji w kolorze srebrnym. Słuchawki Black Edition są dostarczane w specjalnie zaprojektowanym pudełku i zawierają symetryczny kabel zapewniający lepszą separację kanałów.

Słuchawki NDH 30 Black Edition będą dostępne w Polsce w IV kwartale 2023 r. w cenie katalogowej 2949 zł.

 

[img:5]

Kluczowe cechy

 
  • Znakomita liniowość i reakcja transjentowa
  • Wysoka rozdzielczość przestrzenna
  • Kompatybilność dźwięku i miksu z monitorami Neumann KH-Line
  • Wysoki, długotrwały komfort
  • Symetryczny kabel w zestawie (odłączany)
  • Składana konstrukcja

 

Słuchawki studyjne Słuchawki profesjonalne Słuchawki

Gdzie kupić?

Neumann Neumann www.neumann.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Neumann rozwiń listę sklepów

25 lat minęło… Jubileusz rodziny Evolution Wireless Snnheisera
Więcej wiadomości