Apollo Twin X - Ceniony interfejs teraz w wersji USB

Apollo Twin X - Ceniony interfejs teraz w wersji USB

6 września 2023, 12:00
autor: Marek Korbecki
Producent: Universal Audio
Dystrybucja: Audiostacja

Każdy muzyk, który produkuje swoje nagrania w warunkach domowych – choć opisywane tu urządzenie sprawdzi się świetnie także jako narzędzie w profesjonalnym studiu – wie, że bez wysokiej klasy interfejsu audio nijak się nie obejdzie. Wybór tego rodzaju urządzeń na rynku jest ogromny, ale nie wszyscy producenci cieszą się jednakową estymą. Do tych najbardziej szanowanych z pewnością należy Universal Audio. W jego katalogu znaleźć można kilka wyśmienitych interfejsów, a ostatnio trafił tam kolejny model, Apollo Twin X Duo USB HE.

 

 

Podstawowe informacje – jest to interfejs biurkowy, oparty konstrukcyjnie na modelu Apollo Twin X. Podłącza się go do komputera – tym razem także z systemem Windows - za pośrednictwem magistrali USB 3.0. Oferuje łącznie dziesięć wejść i sześć wyjść, w tym cztery analogowe, wyjście słuchawkowe oraz cyfrowe ADAT. Pokładowe przetworniki pracują z częstotliwością maksymalną 192 kHz, zaś sygnał próbkują w rozdzielczości 24-bitowej.

 

[img:1]

 

Konwertery analogowo-cyfrowe współpracują z przedwzmacniaczami opartych na technologii Unison, które już „na dzień dobry” pozwalają wymodelować wysublimowane brzmienie klasycznych preampów lampowych, a nawet całych torów kanałowych, replikowanych z najszlachetniejszych ze szlachetnych konsolet studyjnych Neve czy API. Dalej jest już tylko coraz lepiej. Dzięki platformie UAD-2 DUO Core Processing użytkownik może poddać nagrywane sygnały działaniu wirtualnych inkarnacji uznanych procesorów dynamiki, korektorów itd. A te wszak stanowią klasę samą dla siebie.

 

[img:4]

 

Interfejs wyposażony jest w dwa wejścia mikrofonowo-liniowe combo na tylnej ścianie. Również tu umieszczone zostały wyjścia główne oraz monitorowe, a także port optyczny i złącze USB. Z kolei z przodu wyprowadzone zostało wyjście słuchawkowe oraz wysokoimpedancyjne wejście instrumentalne. Pokładowy mikrofon zleceniowy może posłużyć zarówno do komunikacji z nagrywającym wykonawcą, jak i np. dodawania notatek głosowych w oprogramowaniu DAW.

Generalnie rzecz biorąc, od strony wzorniczej i obsługowej Apollo Twin X Duo USB HE jest zgodny z przyjętą przez Universal Audio logiką, zastosowaną w innych biurkowych modelach Apollo. Rozmieszczenie elementów sterujących jest czytelne i zrozumiałe, przez co praca z tym interfejsem jest wygodna i przebiega intuicyjnie.

 

[img:3]

 

Jednak nie sposób nie wspomnieć o dołączonej, potężnej paczce wtyczek, które w tym przypadku są równie ważne, co samo urządzenie. Pakiet Heritage Edition obejmuje procesory różnego typu – od klasyka, jakim jest kompresor/limiter 1176LN, przez emulacje pieca basowego Ampeg i korektora Pultec, po wzmacniacze gitarowe, delaye i pogłosy, a nawet cały tor kanałowy. Tym samym pracę można zacząć niemal „od strzału”.

Sugerowana cena detaliczna Apollo Twin X Duo USB to 5,299.00 zł.

 

[img:2]

USB Interfejsy audio

Gdzie kupić?

Universal Audio Universal Audio www.uaudio.com

Dystrybucja w Polsce:

Audiostacja

tel.: +48 (22) 122 53 00
Godziny otwarcia:

Pon - Pt: 09:00 - 17:00

 

adres:
ul Kolejowa 93/95 05-092 Łomianki

Sklepy muzyczne > Universal Audio rozwiń listę sklepów

Studio

Żyj kolorowo - Klasyczny mikrofon RØDE NT1 w nowej odsłonie
Więcej wiadomości