Nowe funkcje i możliwości systemów Rivage PM dzięki firmware'owi w wersja 6.0

Nowe funkcje i możliwości systemów Rivage PM dzięki firmware'owi w wersja 6.0

6 września 2023, 10:00
autor: Piotr Sadłoń

Yamaha Corporation ogłosiła, że dostępna jest najnowsza wersja firmoware'u, w wersji 6.0, dla serii cyfrowych systemów miksujących RIVAGE PM. Obejmuje ona szereg istotnych aktualizacji, z których wiele jest odpowiedzią uwagi i potrzeby zgłaszane przez użytkowników.

Aktualizacja jest dostępna do bezpłatnego pobrania dla wszystkich systemów RIVAGE PM i obejmuje nowe funkcje, w tym usprawniający pracę Genius.lab, wtyczkę Interphase zapewniającą jeszcze większą kontrolę nad miksem, nowe procesory dynamiki i inne ulepszenia zapewniające ergonomiczne i doskonałe dźwiękowo doświadczenie miksowania.

Genius.lab to elastyczny, wysoce konfigurowalny system makr. Umożliwiając użytkownikom tworzenie szerokiej gamy akcji wyzwalanych przez naciśnięcia klawiszy, poruszenie tłumikiem, komunikaty MIDI i inne, daje użytkownikom możliwość programowania zdarzeń dostosowanych do konkretnych potrzeb. Można zaprogramować ogromny zakres funkcji, z kombinacjami działań uruchamianych jednym wyzwalaczem.

Interphase to wtyczka do wyrównywania czasu/fazy, która pozwala realizatorowi idealnie dopasować względem siebie w czasie i fazie różne sygnały z jednego źródła (zbierane za pomocą różnych przetworników), na przykład dwa mikrofony przy gitarowej kolumnie głośnikowej, mikrofony wewnętrzny i zewnętrzny do stopy lub sygnał z mikrofonu i DI.boxa gitary basowej.

Nowością są także limiter FET i kompresor Diode Bridge, które zostały dodane do channel stripu. Te dokładne emulacje klasycznych urządzeń, obecniee standardowo dostepne w każdym kanale wejściowym i wyjściowym, są dostępne dla użytkowników bez konieczności korzystania z zasobów wtyczek. Dodatkowo do wszystkich typów procesorów dynamicznych dodano parametr Mix Balance, pozwalający na łatwe miksowanie sygnałów przed i po obróbce, a także zastosowanie kompresji równoległej.

Kolejną funkcją, o którą prosiło wielu użytkowników jest Custom Fader Mode, który udostępnia dwa tryby: tryb sceny pozwala na dołączenie niestandardowych ustawień banku tłumików do pamięci sceny. Użytkownicy mogą teraz przywoływać niestandardowe przypisania tłumików dla poszczególnych scen, zapewniając większą elastyczność w konfigurowaniu idealnego środowiska pracy. Tryb konfiguracji użytkownika zachowuje się tak samo jak poprzednio.

Firmware mikserów RIVAGE PM w wersji 6.0 zawiera także inne nowe funkcje, takie jak LR Nominal - opcja dodana do ustawień panoramy - i funkcja odwracania polaryzacji sygnału na wszystkich szynach wyjściowych. Ponadto urządzenia DM3, DM7/DM7 Compact, DME7 i Tio1608-D2 zostały uwzględnione na liście obsługiwanych urządzeń Dante, zaś do portów wyjściowych OMNI i RY16-DA dodana została opcję wyboru impedancji obciążenia, aby dopasować sygnał do niektórych systemów broadcastowych.

„Cyfrowe systemy miksowania Yamaha RIVAGE PM zapewniają bardzo wydajne i elastyczne rozwiązanie w szerokiej gamie sytuacji miksowania, wraz z wygodnym i niezwykle niezawodnym doświadczeniem miksowania” – mówi Thomas Hemery, dyrektor generalny Yamaha ds. globalnego marketingu i sprzedaży w dziale rozwiązań profesjonalnych. „Do oprogramowania RIVAGE PM Firmware V6.0 dodaliśmy wiele funkcji, o które prosili użytkownicy, i jesteśmy pewni, że będzie to bardzo mile widziana aktualizacja dla naszych klientów. Możecie mieć pewność, że w przyszłych aktualizacjach będziemy nadal wysłuchiwać próśb użytkowników o więcej funkcji”.

 

 

 

 

Cyfrowe Miksery

Gdzie kupić?

Yamaha Commercial Audio Yamaha Commercial Audio pl.yamaha.com

Dystrybucja w Polsce:

TOMMEX

tel.: +48 (22) 853 58 02
adres:
ul. Arkadowa 29 02-776 Warszawa

KONTEL Sp. z o.o. Sp. k. (Dystrybutor)

adres:
Rakowiecka 30 02-528 Warszawa

Pro Audio

Żyj kolorowo - Klasyczny mikrofon RØDE NT1 w nowej odsłonie
Więcej wiadomości