System nagłośnienia stadionu Radomiaka Radom nową realizacją Tommex

System nagłośnienia stadionu Radomiaka Radom nową realizacją Tommex

13 września 2023, 10:00
Dystrybucja: TOMMEX

30 lipca odbyło się oficjalne otwarcie nowego stadionu Radomiaka Radom przy ulicy Struga. Głównym punktem imprezy był wielki turniej piłkarski dla dzieci – As Radomiak Kids Cup – z udziałem kilkunastu klubów z roczników 2014 i 2016. Po rozpoczęciu rywalizacji sportowej chętni mogli również obejrzeć stadion z wysokości trybuny południowej. Pierwszy ligowy mecz na nowym stadionie, w ramach rozgrywek PKO BP Ekstraklasy, Radomiak rozegrał w sobotę 5 sierpnia z Cracovią Kraków.

Budowa nowego stadionu Radomiaka Radom rozpoczęła się jeszcze w 2017 roku i kilkukrotnie się przedłużała. Cała inwestycja, czyli Radomskie Centrum Sportu, kosztowała 270 milionów złotych i obejmowała nie tylko budowę obiektu piłkarskiego, ale także hali widowiskowo-sportowej. Stadion posiada obecnie dwie trybuny: północną i południową, natomiast klub chce jak najszybciej doprowadzić do wybudowania dwóch kolejnych: wschodniej i zachodniej.

 

[img:1]

 

System nagłośnienia stadionu

Na nowym stadionie Radomiaka Radom mogą być organizowane imprezy sportowe, kulturalne czy rekreacyjne, w związku z czym niezbędnym wyposażeniem jest profesjonalny system nagłośnienia, zapewniający doskonałą jakość dźwięku i wyjątkową atmosferę podczas wydarzeń sportowych, umożliwiając kibicom zanurzenie się w emocjach towarzyszących wydarzeniom. Dźwięk o odpowiedniej mocy i klarowności pozwala na swobodne komentowanie zawodów i komunikację z widownią. System nagłośnienia jest także ważnym narzędziem organizacyjnym, umożliwiającym przekazywanie istotnych informacji, ogłoszeń i komunikatów. Dzięki niemu każdy uczestnik wydarzenia może cieszyć się pełnym doświadczeniem i emocjonującą atmosferą.

 

[img:2]

 

System nagłośnienia Radomiaka oparto na doskonale dobranych urządzeniach renomowanych marek, zapewniających doskonałą jakość dźwięku i wyjątkową atmosferę podczas wydarzeń sportowych oraz innych wydarzeń organizowanych na obiekcie. Połączenie rozwiązań marek RCF, APEX, Yamaha i Sennheiser, zaowocowało unikalnym rozwiązaniem, które gwarantuje nie tylko wyjątkową jakość, ale także niezawodność działania.

Potężne 34 głośniki RCF P6215 oraz 4 zestawy głośnikowe RCF HL 2290, zainstalowane na zadaszeniu stadionu, tworzą imponujący system nagłaśniający, który doskonale rozbrzmiewa nad trybunami. Wartym podkreślenia jest fakt, że głośniki tubowe RCF HL 2290, o bardzo dużej mocy wyjściowej, przeznaczone do kierowania dźwięku na średnie i duże odległości, zostały po raz pierwszy wykorzystane w instalacji stadionowej w Polsce.

 

[img:3]

 

Strefy wewnątrz stadionu, takie jak biura, strefa gastronomiczna, prasowa i loże VIP, są również doskonale wyposażone w głośniki RCF CMR 60T oraz RCF WMR 60T, co zapewnia wyrazisty i wyważony dźwięk, niezależnie od lokalizacji na stadionie. Wzmacniacze mocy APEX CP3004 DAN oraz APEX CP1504 DAN, dostarczają potężnej mocy, zapewniają, że każdy dźwięk dociera do słuchaczy w pełnej jakości. To zaawansowane urządzenia, które stanowią solidne fundamenty systemu nagłośnienia na nowym stadionie, gwarantując dynamiczne i emocjonujące doznania podczas każdego wydarzenia.

 

[img:4]

 

System komentatora sportowego

Nowoczesny system komentatora sportowego na stadionie Radomiaka to efekt zastosowania zaawansowanej technologii w celu zapewnienia doskonałej jakości komunikacji podczas wydarzeń sportowych. Stanowiska realizatora są wyposażone w profesjonalne urządzenia marki Yamaha, takie jak mikser cyfrowy TF3 oraz wysokowydajne monitory studyjne HS8, gwarantujące precyzyjną kontrolę dźwięku i doskonałą klarowność. Dzięki systemowi MTX5-D, stanowisko realizatora ma możliwość elastycznego zarządzania dźwiękiem, wynosząc jakość transmisji na wyższy poziom.

System uzupełniają zestawy bezprzewodowych mikrofonów EW 100 G4-835-S oraz bezprzewodowy system monitoringu dousznego EW IEM G4-twin marki Sennheiser, odtwarzacze audio marki Denon, zapewniając niezawodność i pełną kontrolę nad jakością przekazywanego dźwięku. Całość systemu doskonale współgra, tworząc niezbędną infrastrukturę komunikacyjną dla komentatorów, operatorów i służb zarządzania podczas każdego wydarzenia sportowego.

 

[img:5]

 

System pętli indukcyjnych

Nowoczesne stadiony wyposażane są bardzo często w systemy pętli indukcyjnych, rozwiązanie, które rewolucjonizuje sposób, w jaki osoby z uszkodzeniem słuchu doświadczają wydarzeń sportowych. Dzięki tej technologii, dźwięk transmitowany jest bezpośrednio do aparatów słuchowych, eliminując hałas tła i poprawiając jakość odbioru.

Również trzy strefy nowego stadionu Radomiaka na trybunie południowej zostały wyposażone w ten system, tworząc bardziej dostępne środowisko dla osób z wadami słuchu oraz podnosząc standardy jakości i komfortu dźwiękowego na stadionach, sprawiając, że każdy kibic może cieszyć się niezapomnianymi chwilami emocji i sportowych osiągnięć.

 

[img:6]

 

Nowy stadion Radomiaka to nie tylko miejsce sportowych zmagań, ale także przestrzeń pełna dźwięków, które nadają atmosferze wyjątkowy charakter. Dzięki współpracy z wiodącymi markami w branży elektroakustycznej, system nagłośnienia został stworzony z myślą o zapewnieniu doskonałego brzmienia i niezapomnianych przeżyć dla kibiców oraz uczestników każdego wydarzenia.

 

Zakres firmy TOMMEX: projekt wykonawczy, dostawa oraz uruchomieniem i strojeniem systemu.
Wykonawcą zakresu nagłośnienia dla obiektu była firma UP LED Sp. z o.o. ze Stalowej Woli.

więcej: tommex.pl
w Polsce Ciekawe instalacje Kolumny i głośniki instalacyjne Nagłośnienie instalacyjne

Gdzie kupić?

RCF (DSO/COMMERCIAL AUDIO) RCF (DSO/COMMERCIAL AUDIO) www.rcf.it

Dystrybucja w Polsce:

TOMMEX

tel.: +48 (22) 853 58 02
adres:
ul. Arkadowa 29 02-776 Warszawa

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

TOMMEX

tel.: +48 (22) 853 58 02
adres:
ul. Arkadowa 29 02-776 Warszawa

Gdzie kupić?

Sennheiser Sennheiser www.sennheiser.pl

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Sennheiser rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Yamaha Commercial Audio Yamaha Commercial Audio pl.yamaha.com

Dystrybucja w Polsce:

TOMMEX

tel.: +48 (22) 853 58 02
adres:
ul. Arkadowa 29 02-776 Warszawa

KONTEL Sp. z o.o. Sp. k. (Dystrybutor)

adres:
Rakowiecka 30 02-528 Warszawa
Muzeum Historii Polski nagłośnione systemami JBL i AMX
Więcej wiadomości