Obywatele Republiki immersyjną ucztą dzięki L-Acoustics L-ISA i Target Sound

Obywatele Republiki immersyjną ucztą dzięki L-Acoustics L-ISA i Target Sound

26 września 2023, 09:00
autor: Piotr Sadłoń
Producent: L-Acoustics
Dystrybucja: Audio Plus Sp. z o.o.

System immersyjny L-ISA firmy L-Acoustics już od pewnego czasu gości na scenach i arenach koncertowych nie tylko za granicą, ale również w Polsce. Jednym z pierwszych jego posiadaczy w Polsce jest firma Target Sound, która realizuje przy jego pomocy coraz więcej widowisk. Jednym z nich było wydarzenie „Obywatele Republiki” w warszawskiej Hali Torwar, podczas którego wykorzystano w pełni potencjał immersyjnego nagłośnienia do legendarnych utworów Grzegorza Ciechowskiego. 

Realizacją koncertu, na zaproszenie Leszka Biolika, zajął się Krzysztof Polesiński z firmy Airpol Sound & Light, niezbędnym sprzętem Target Sound, a dokumentacją tego niezwykłego wydarzenia - INFOMUSIC.PL. Zapraszamy do materiału filmowego. 

 

Leszek Biolik, jak twierdzi, był oszołomiony i bez wahania przystał na to, aby koncert na Torwarze zrealizować w technologii immersyjnej. To pociągnęło za sobą zupełnie inną drogę do przygotowania tego wydarzenia, w klasycznej formie pre-produkcji – z odpowiednio dobranym i zaaranżowanym materiałem muzycznym, zaprogramowanym światłem i multimediami i – oczywiście – przygotowanym systemem nagłośnieniowym.

 

[img:1]

[img:2]

 

Zastosowanie systemu immersyjnego sprawia, że nawet 90% widowni ma zapewnione niemalże identyczne warunki odsłuchowe, co w przypadku klasycznych systemów stereo jest niewykonalne. Nawet jeśli widzowie nie zdają sobie sprawy, że to w czym biorą udział nie jest „zwykłym” koncertem, to intuicyjnie mają wrażenie uczestniczenia w czymś niezwykłym, czymś czego do tej pory nie doświadczyli. Z drugiej strony postępująca dostępność systemu L-ISA będzie niewątpliwie krokiem milowym w rozwoju samej muzyki.

Gdy twórcy opanują na tyle to narzędzie, że ich produkcje będę specjalnie tworzone „pod” system immersyjny, jego możliwości będą mogły ujawnić się w całej pełni. Kiedy to nastąpi? Przykład „Obywateli Republiki” na Torwarze pokazuje, że jesteśmy już na dobrej drodze do osiągnięcia tego celu.

 

[img:18]

Dostawca technologii: TARGET SOUND S.C

https://www.targetsound.pl

 

Galeria zdjęć z koncertu:

[img:3]

[img:4]

[img:5]

[img:6]

[img:7]

[img:8]

[img:9]

[img:17]

[img:10]

[img:12]

[img:11]

[img:13]

[img:14]

[img:15]

[img:16]
 
Systemy liniowe Dźwięk immersyjny Kolumny i głośniki

Gdzie kupić?

L-Acoustics L-Acoustics www.l-acoustics.com

Dystrybucja w Polsce:

Pro Audio

Ciekawe instalacje: System nagłośnienia Pałacu w Baranowicach
Więcej wiadomości