Apogee Duet 3: odkryj rewolucyjną jakość dźwięku z limitowanym pakietem interfejsu audio

Apogee Duet 3: odkryj rewolucyjną jakość dźwięku z limitowanym pakietem interfejsu audio

24 października 2023, 09:00
autor: Marek Korbecki
Producent: Apogee Electronics
Dystrybucja: ESS Audio

Firma Apogee zasłynęła dzięki opracowanym przez siebie specjalnym filtrom antyaliasingowym 924 i 944 - zastosowanym w systemach nagraniowych m.in. Sony i Mitsubishi - dzięki którym rozwiązano wiele problemów związanych z dźwiękiem cyfrowym na wczesnych etapach rozwoju tej technologii. Konstruowane w kolejnych latach kompletne systemy konwersji Apogee pozwoliły osiągnąć nowe wyżyny jakościowe w dziedzinie cyfrowego audio i ugruntowały pozycję firmy jako kluczowego innowatora w tej sferze. Obecnie konwertery i interfejsy audio Apogee stanowią punkt odniesienia w branży audio. Urządzenia takie jak Symphony I/O, Big Ben, Ensemble i Duet od lat wyznaczają standardy jakościowe.

 

 

Warto wiedzieć, że w sprzedaży dostępny jest promocyjny pakiet Duet 3 Limited Edition Set, na który składa się interfejs Duet 3, Duet Dock i trzy spośród najlepiej sprzedających się wtyczek Apogee: Pultec EQP-1A, Pultec MEQ-5 oraz Clearmountain’s Spaces. Same te pluginy, gdyby nabyć je osobno, kosztowałyby niemal 450 dolarów. Do tego w pakiecie znajdziemy programy Ableton Live Lite, Melodyne 5 Essentials i SoundGym.

 

[img:4]
 

Pierwsza wersja Dueta, wprowadzona do sprzedaży w 2007, znacząco podniosła poprzeczkę, jeśli chodzi o oczekiwania jakościowe w stosunku do interfejsów do domowego studia. Duet zrewolucjonizował home recording, oferując użytkownikom wyśrubowaną jakość dźwięku, a przy tym cechując się eleganckim wyglądem i łatwością obsługi.

 

[img:1]

 

Duet 3 jest interfejsem 2x4, komunikującym się z komputerem za pośrednictwem jednego z dwóch portów USB-C. Drugi port tego samego typu służy wyłącznie do podawania zasilania. Przetworniki A/C i C/A pracują z 24-bitową rozdzielczością i częstotliwością próbkowania do 192 kHz. Sygnały wejściowe mogą mieć maksymalny poziom +18 dBu, zaś pokładowe przedwzmacniacze pozwalają je wzmocnić o 65 dB. Pokładowy procesor DSP, współpracujący z Symphony ECS Channel Strip, pozwala na bezlatencyjne korzystanie z efektów w czasie nagrywania. ECS Channel Strip to projekt słynnego realizatora nagrań, Boba Clearmountaina, wyposażony w gotowe presety.

 

[img:2]

 

I choć bez problemu da się pracować z samym Duetem 3, to jednak Duet Dock, czyli dedykowana stacja dokująca, w istotny sposób tę pracę ułatwia, zastępując standardowy kabel breakout. O ustawieniu samego interfejsu pod optymalnym kątem nie wspominając.

 

[img:3]
 
Interfejsy audio USB

Gdzie kupić?

Apogee Electronics Apogee Electronics apogeedigital.com

Dystrybucja w Polsce:

ESS Audio

tel.: +48 (22) 2041 200
adres:
ul. Graniczna 21 05-092 Łomianki

Studio

Klasyk Eventide na pokładzie DAW
Więcej wiadomości