QSC i jego flagowy system L Class

QSC i jego flagowy system L Class

20 lutego 2024, 12:00
autor: Piotr Sadłoń
Producent: QSC Audio
Dystrybucja: Aplauz Sp. z o.o

Choć system L Class firmy QSC miał swoją premierę już ponad rok temu, wciąż wzbudza spore zainteresowanie i wciąż jeszcze nie jest tak znany, jakby sobie tego życzył producent. Nic więc dziwnego, że i na tegorocznych targach NAMM firma QSC mocno "przyłożyła się" do tego, aby swój sztandarowy system zaprezentować jak najszerszemu gronu widzów, dlatego przygotowała jego pokazy i odsłuchy w specjalnym demo roomie.

 

 

L Class jest dostępny w dwóch wariantach - większy moduł, LA112, oparty jest na dwóch głośnikach 12-calowych, mniejszy LA108 na dwóch 8-calówkach. Za górne pasmo w obu zestawach odpowiadają 1,75-calowe drivery - dwa w LA112 i jeden w LA108. Z kolei dopełnieniem obu systemów w paśmie najniższych częstotliwości jest zestaw niskotonowy LS118, na pojedynczym głośniku 18", pokrywający pasmo już od 35 Hz (-10 dB), z maksymalnym szczytowym SPL-em na poziomie 136 dB.

Zresztą pod względem "mocowym" moduły szerokopasmowe wcale nie odstają od subwoofera - LA112 jest w stanie "wyprodukować" w szczycie również 136 dB, a LA108 tylko o 2 dB mniej. Przy tym LA112 pracuje w paśmie 53 Hz-20 kHz, a ważący prawie połowę mniej od niego LA 108 (13,5 kg, kontra 21,4 kg LA112) ma pasmo zaczynające się już od 57 Hz (-10 dB). Mniejszy L Class pokrywa za to nieco szerszy obszar, bowiem jego dyspersja horyzontalna wynosi 110 stopni (LA112 - 90 stopni).

 

[img:1]

[img:2]

 

Systemy L Class są wręcz "naszpikowane" nowymi, opatentowanymi przez QSC technologiami - falowód QSC LEAF (Length-Equalized Acoustic Flare), ergonomicznie zaprojektowany system riggingu QSC RapidDeploy - pozwalający na konfigurowanie systemu przez tylko jednego technika - inteligentny system QSC AWARE (Automatic Wireless Array Recognition), który zapewnia optymalizację całego systemu za pomocą jednego przycisku, a także QSC Acoustic Linear Phase (ALP), która zapewnia spójną odpowiedź fazową przy współpracy z innymi głośnikami QSC w danym środowisku. Ponadto Tryb DEEP zapewnia dodatkowe rozszerzenie niskich częstotliwości i kontrolę wychylenia membrany przetwornika.

 

[img:5]

[img:6]

 

Moduły liniowe mogą być podwieszane, stakowane lub montowane na statywach lub sztycach. Wszystkie trzy modele oferują możliwość połączeń łańcuchowych, zarówno dla analogowego i cyfrowego sygnału, jak i zasilania (PowerCON TRUE1) i są objęte sześcioletnią rozszerzoną gwarancją, wymagającą rejestracji produktu.

 

[img:3]

[img:4]
 

więcej: www.qsc.com
Systemy liniowe

Gdzie kupić?

QSC Audio QSC Audio www.qscaudio.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > QSC Audio rozwiń listę sklepów

ROXX - Oświetlenie ledowe z Kolonii
Więcej wiadomości