Coda Audio CiRAY - kolejny członek rodziny systemów nagłośnienia VCA

Coda Audio CiRAY - kolejny członek rodziny systemów nagłośnienia VCA

21 lutego 2024, 11:00
autor: Piotr Sadłoń
Producent: Coda Audio
Dystrybucja: TOMMEX

Rodzina VCA liniowych systemów nagłośnieniowych liczy obecnie 3 członków - po dołączeniu do niej systemu CiRAY, który plasuje się w środku stawki, pomiędzy wielkoformatowym AiRAY-em, a kompaktowym ViRAY-em. Oprócz tych trzech, Coda Audio ma swojej ofercie również dwa ultra-kompaktowe systemy liniowe - N-RAY i TiRAY.

 

 

Cechą charakterystyczną wszystkich systemów z rodziny VCA  jest to, że wymiary (szerokość) wszystkich modułów są identyczne, co pozwala na "mieszanie" ich jednym gronie. Co więcej, kontrolowane czujnikiem rozszerzenia niskotonowe również mają tę samą szerokość, dzięki temu można je podwieszać w jednym klastrze z modułami szerokopasmowymi lub bezpośrednio z tyłu, unikając zakłócania linii wzroku na ekranach wideo i scenografii.

 

[img:1]

 

Systemy CiRAY wykorzystują zaawansowane technologie opatentowane przez Coda Audio, w tym przetwornik DDP (przetwornik planarny z podwójną membraną) czy liniowe przetwarzanie fazy w DSP. Zastrzeżona technologia CiCOUPLER Instafit Magnetic zapewnia możliwość regulacji kąta dyspersji w płaszczyźnie horyzontalnej, bez konieczności stosowania specjalistycznych narzędzi. Co więcej, opatentowana technologia DAC pozwala 10-calowym przetwornikom zapewnić taką samą gęstość mocy w przeliczeniu na długość systemu liniowego przy niskich częstotliwościach, jak starsi bracia CiRAY i AiRAY.

 

[img:2]

 

Nowy moduł szerokopasmowy systemu CiRAY to trójdrożny zestaw głośnikowy typu line array, z dwoma 10-calowymi przetwornikami niskotonowymi i 8,75-calowym przetwornikiem planarnym DDP (składającym się z przetwornika średniotonowego z cewką 3,5" i wysokotonowego z cewką 1,75"). Maksymalna moc AES pojedynczego modułu to aż 1.400 W, co pozwala uzyskać maksymalny szczytowy poziom ciśnienia akustycznego na poziomie 145 dB (zasilany wzmacniaczem LINUS14). Pasmo przenoszenia zawiera się w granicach od 50 Hz do 22 kHz (-6 dB).

 

[img:3]

 

Kompletne systemy line array CiRAY składają się z modułu liniowego CiRAY, kontrolowanego czujnikiem basu SC2-F i dedykowanych amp-racków CODA Audio LINUS. Subwoofery SCP/SCP-F lub SCV-F doskonale nadają się do rozszerzenia wydajności systemu nawet do 25 Hz. System dostępny jest zarówno w wersji touringowej, jak i instalacyjnej.

 

[img:4]
 

więcej: codaaudio.com
Systemy liniowe Kolumny i głośniki

Gdzie kupić?

Coda Audio Coda Audio www.codaaudio.com

Dystrybucja w Polsce:

TOMMEX

tel.: +48 (22) 853 58 02
adres:
ul. Arkadowa 29 02-776 Warszawa
BeamZ Pro - urządzenia do instalacji dla profesjonalistów
Więcej wiadomości