HK Audio CONTOUR X210 - "paczka" o dużej sile rażenia, absolutny HIT

HK Audio CONTOUR X210 - "paczka" o dużej sile rażenia, absolutny HIT

27 marca 2024, 12:00
autor: Piotr Sadłoń
Producent: HK Audio
Dystrybucja: Lauda Central Europe

Inżynierowie HK Audio tworząc serię CONTOUR X postawili sobie za zadanie maksymalizację wydajności akustycznej przy stałej, wysokiej jakości dźwięku z urządzeń głośnikowych o kompaktowych rozmiarach. Nowy członek tej rodziny, CONTOUR X210 "w całej rozciągłości" spełnia te założenia, o czym mogli się przekonać odwiedzający stoisko tej niemieckiej firmy na targach Prolight + Sound we Frankfurcie.

Video relacja z Prolight & Sound 2024

 

Cechy nowej kolumny pasywnej HK Audio CONTOUR X210

CX 210 LT to źródło typu "point source", które spełnia wszelakie wymagania w zakresie wykonania, jakości dźwięku i ciśnienia akustycznego. Wyposażona w dwa przetworniki basowe o średnicy 10" i nowoopracowany horn średnio-wysokotonowy MCT oferuje zarówno mocny, precyzyjny bas, jak i szczegółową rozdzielczość w paśmie średnim, z precyzyjnym pokryciem.

[img:2]

[img:1]

Tuba MCT o dyspersji 60° x 25° współpracuje z przetwornikiem B&C o wylocie 1,4″ i 3-calowej cewkce drgającej, którą można obracać, gdy chcemy połączyć dwa lub więcej zestawów CX 210 w jednym klastrze. Transformator wielokomórkowy (MCT) opracowany przez HK Audio zapewnia wysoki stopień wydajności, dzięki starannie obliczonemu, wielkoformatowemu falowodowi dźwiękowemu składającemu się z wielu małych tub o różnych rozmiarach i długościach.

[img:3]

Wysokiej jakości pasywna zwrotnica 24dB/okt. pozwala zaoszczędzić na liczbie użytych kanałów we wzmacniaczu i umożliwia pracę nawet bez DSP. Wytrzymała sklejka brzozowa obudowy, z odporną na uszkodzenia powłoką PU sprawia, że zestaw jest solidny i można go śmiało używać nie tylko w instalacjach stałych, ale również w aplikacjach touringowych.

Zintegrowany mechanizm ICF (Integrated Cluster and Flyware) umożliwia błyskawiczną konfigurację klastra – bez dodatkowego hardware'u. Dzięki opcjonalnej szynie CRX-210, CX 210 LT można podwieszać zarówno pojedynczo, jak i w maksymalnie czteroelementowym klastrze, w układzie poziomym pod dowolnym kątem.

[img:4]

[img:5]

[img:6]

Wyjątkowo wysoki poziom ciśnienia akustycznego i wyraźnie określona kierunkowość pozwalają na pokrycie dźwiękiem obszaru o długości nawet do 30 m. Zestawy są oferowane ze wzmacniaczami Lab.Gruppen lub Powersoft, oczywiście z przygotowanymi fabrycznie presetami.

[img:7]

[img:8]

[img:9]

Kolumny i głośniki Pełnopasmowe pasywne

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > HK Audio rozwiń listę sklepów

Aura Audio - pasywne "kardioidy" rodem z Finlandii
Więcej wiadomości