Sterownik do oświetlenia LED, audio, triggery: MODUS MAX-08

Sterownik do oświetlenia LED, audio, triggery: MODUS MAX-08

8 maja 2024, 09:00
autor: Marek Korbecki
Producent: Modus
Dystrybucja: Mediam Sp. z o.o.

Wartość systemu oświetleniowego, ale też mechanicznego, głównie w kontekście różnego rodzaju instalacji, w dużej mierze zależy od możliwości sterowania nim. Wszak tylko odpowiednie wykorzystanie i operowanie funkcjami, jakie oferują obecne na rynku nowoczesne urządzenia oświetleniowe czy scenograficzne, pozwala wykorzystać ich potencjał w pełni. Zastosowanie znajdują tu zarówno rozmaite programy sterujące, jak i dedykowane sterowniki – czy też kontrolery - sprzętowe, m.in. takie jak te od Modusa, marki należącej do spółki Mediam. Jej przedstawicieli spotkaliśmy w Warszawie, gdzie prezentowali swoją ofertę w ramach imprezy pod nazwą „Scena jutra”.

 

 

Włodzimierz Duval z Mediama pokazał nam nowy produkt, powstały na przestrzeni ostatniego roku, czyli sterownik MAX-08, którego pierwsza wersja zaprojektowana została z myślą o współpracy z animatronikami – jak przykład podany został system sterowania figurą dinozaura, który może poruszać kończynami, oczami, ogonem, a nawet wydawać dźwięki.

 

[img:1]

 

Pomimo niewielkich rozmiarów urządzenie MAX-08 cechuje się wszechstronnością zastosowań oraz bardzo wysoką funkcjonalnością, a to za sprawą liczby kanałów komunikacji – osiem kanałów PWM, tyleż triggerów, a ponadto możliwość sterowania przez DMX, ArtNet sACN i OSC. Do tego dwa kanały po 50 W wyjścia audio. W wielu przypadkach jest więc w stanie zastąpić złożone konfiguracje z media serwerami. Ponieważ jednak jest to wciąż nowość na rynku, jego reakcja pozostaje jeszcze nie do końca znana, choć pojawiły się pierwsze, bardzo wyraźne oznaki zainteresowania.

 

[img:2]

[img:3]

 

Włodzimierz wspomniał także o produkcie, który pojawił się w ofercie Mediamu/Modusa już rok temu, a mianowicie o pojedynczych lampkach ledowych, którymi można indywidualnie sterować za pośrednictwem sieci bezprzewodowej. Znalazły one już zastosowanie w praktyce, a my pisaliśmy o nich w tym artykule, zatem zainteresowanych odsyłamy do lektury.

 

[img:4]

[img:5]
 

więcej: mediam.com
Sterowniki

Gdzie kupić?

Modus Modus modus.pl

Dystrybucja w Polsce:

Mediam Sp. z o.o.

tel.: +48 12 269 29 74
Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek: 08:00 - 16:00

adres:
ul. Królowej Jadwigi 104 30-209 Kraków
Mediam Sp. z o.o.

Sklepy muzyczne > Modus rozwiń listę sklepów

Dlaczego wybraliśmy mikser Yamaha DM7?
Więcej wiadomości