Legenda fortepianów w Warszawie. Salon Bösendorfer już otwarty!

Legenda fortepianów w Warszawie. Salon Bösendorfer już otwarty!

8 grudnia 2011, 09:39
Producent: Bosendorfer
Dystrybucja: Salony Muzyczne RIFF
[img:1]

Jedne z najbardziej prestiżowych, cenionych i jednocześnie jedne z najdroższych fortepianów na świecie, a najstarsze w Europie, od grudnia na stałe zagościły na warszawskim Nowym Świecie. Salon wiedeńskich pianin i fortepianów Bösendorfer mieści się w Centrum Bankowo-Finansowym, w sąsiedztwie równie ekskluzywnych salonów Mont Blanc i Ferrari. Jest to pierwszy i na chwilę obecną jedyny salon tych renomowanych austriackich instrumentów w Polsce.

Miłośnikom muzyki poważnej, marki Bösendorfer z pewnością przedstawiać nie trzeba. Jej historia sięga roku 1828. Bogata tradycja, inspirujące brzmienie instrumentów i ich doskonała jakość wykonania, doceniane są na całym świcie od początków istnienia fabryki. Przyczynia się do tego przede wszystkim wybór najlepszych materiałów i bardzo ostrożna, skrupulatna praca i ręcznie wykonywanie instrumentów. Obecnie asortyment wiedeńskiego producenta, obejmuje fortepiany w siedmiu różnych rozmiarach - od 170 do 290 cm.

[img:2]

W każdy fortepian Bösendorfera wkładana jest niemal roczna praca zespołu ludzi, którzy dysponują wiedzą, przekazywaną z pokolenia na pokolenie, od początków istnienia fabryki.Założycielem manufaktury był austriacki muzyk Ignaz Bösendorfer, który jako pierwszy w historii otrzymał miano „twórcy fortepianów na dwory cesarskie i królewskie”. Pierwszym słynnym wielbicielem instrumentów Bösendorfera był Franciszek Liszt, który poprzez swój niespożyty temperament i technikę gry, był w stanie zniszczyć każdy instrument – każdy, za wyjątkiem Bösendorfera.

Wśród długiej listy współczesnych artystów, którzy grają na instrumentach tej marki wymienić chociażby można takie nazwiska jak: Paul Badura-Skoda,Valentina Lisitsa, Chick Corea, Tori Amos, Peter Gabriel, Quincy Jones, Sting czy Adam Makowicz. Swoich rekomendacji fortepianom Bösendorfer swego czasu udzielili również: Michael Jackson, Frank Sinatra, Frank Zappa, Paul Anka, czy też współzałożyciel firmy Apple - Steve Jobs. Wielbicielem Bösendorfera był również wybitny polski kompozytor i polityk Ignacy Jan Paderewski.

[img:3]

W bogatej historii fortepianów niecodziennym wydarzeniem było stworzenie w 2009 roku,wraz z firmą Audi z okazji jej setnych urodzin niepowtarzalnego i jedynego w swoim rodzaju fortepianu koncertowego Bösendorfer Audi Design Grand Piano, który odzwierciedlał najlepsze cechy, według których projektanci Audi tworzą auta.

Szczególna wartość fortepianów przekłada się nie tylko na jakość brzmienia i solidność wykonania, ale też na cenę instrumentów, która zaczyna się od 64 000 Euro i sięga nawet 136 000 Euro.

Posiadanie Bösendorfer jest marzeniem życia wielu muzyków. I dla nich właśnie tworzone są z oddaniem i profesjonalizmem te wyjątkowe instrumenty.

Od stycznia 2008 roku właścicielem marki Bösendorfer jest koncern Yamaha. Właścicielem salonu w Warszawie oraz wyłącznym dystrybutorem w Polsce jest firma CHPM sp. z o.o.

Więcej informacji na: www.boesendorfer.com

[img:4]
Pianina Fortepiany akustyczne

Gdzie kupić?

Bosendorfer

Dystrybucja w Polsce:

Yamaha Music Europe GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce

adres:
ul. Wielicka 52 02-657 Warszawa

Sklepy muzyczne > Bosendorfer rozwiń listę sklepów

Arturia PolyBrute 12 - syntezator z możliwościami morphingu
Więcej wiadomości