Fortepiany Shigeru Kawai i Fazioli na X Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym

Fortepiany Shigeru Kawai i Fazioli na X Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym

20 października 2016, 10:00
Producent: Fazioli Kawai

W dniach 6-20 listopada 2016 odbędzie się X Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy. W tym roku fortepiany Fazioli i Shigeru Kawai będą obecne na Konkursie Paderewskiego po raz pierwszy i będą konkurować z Yamahą
i Steinwayem.

[img:1]

Doskonały, wykonany ręcznie fortepian koncertowy Shigeru Kawai będzie można usłyszeć już podczas Koncertu Inauguracyjnego Konkursu w sali koncertowej Filharmonii Pomorskiej, a zagra na nim włoski pianista Alexander Gadjiev, zwycięzca IX Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Hamamatsu (Japonia, 2015).

[img:2]

Fortepian Fazioli, który zagości w Bydgoszczy, używany był podczas tegorocznego Australijskiego Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego. Co ciekawe, aż pięciu z sześciu finalistów konkursu w Sydney wybrało właśnie ten fortepian, aby wykonać na nim koncert Mozarta.

Konkurs organizowany jest przez Towarzystwo Muzyczne im. I. J. Paderewskiego, Akademię Muzyczną im. F. Nowowiejskiego oraz Filharmonię Pomorską im. I. J. Paderewskiego przy współudziale Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Miasta Bydgoszczy.

[img:3]

Spośród 164 aplikacji do udziału w tegorocznym konkursie zakwalifikowanych zostało 56 pianistów z 19 krajów, w tym 7 Polaków, a ich zmagania oceniać będzie Jury w składzie: Piotr Paleczny – przewodniczący Jury i Dyrektor Artystyczny, Dmitri Alexeev, Francisco J. Cruz Plaza, Ewa Pobłocka, Matti Raekallio, Soo Jung Shin, Jerzy Sulikowski, Tamás Ungár, Arie Vardi.

 

Fortepiany Fortepiany akustyczne

Gdzie kupić?

Fazioli

Dystrybucja w Polsce:

Silesia Music Center Sp. z o.o.

adres:
ul. Partyzantów 6 32-650 Kęty

Sklepy muzyczne > Fazioli rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Kawai

Dystrybucja w Polsce:

Silesia Music Center Sp. z o.o.

adres:
ul. Partyzantów 6 32-650 Kęty

Sklepy muzyczne > Kawai rozwiń listę sklepów

Arturia PolyBrute 12 - syntezator z możliwościami morphingu
Więcej wiadomości