System TT+ od RCF nagłośnił Philip Glass Ensemble

System TT+ od RCF nagłośnił Philip Glass Ensemble

5 marca 2012, 10:32
Producent: RCF

[img:1]

Philip Glass Ensemble, przy współpracy z orkiestrą New York Philharmonic i chórem Collegiate Choir, wykonali niedawno wspaniałą muzykę Philipa Glassa do filmu Godfrey’a Geggio z 1982 roku, “Koyaanisqatsi: Life Out Of Balance” w Avery Fisher Hall w Lincoln Center. Ten znamienity film był wyświetlany nad sceną w czasie trwania całego występu.

Simon Nathan, właściciel Audio Production Services mieszczącego się w Amawalk, stan Nowy Jork, ściśle współpracował z inżynierem dźwięku zespołu Philip Glass Ensemble, Danem Drydenem, aby wypracować system nagłośnienia pod to wydarzenie.

Jako że Avery Fisher Hall to raczej środowisko naturalne dla filharmonii, nie posiada ono na stałe systemu, który poradziłby sobie z tym koncertem. Zostaliśmy poproszeni o wykonanie systemu o najwyższej jakości dźwięku, który mógłby objąć całą salę bez zakłócania odbioru na scenie i produkowałby stałe i czyste brzmienie w całości pomieszczenia.

Simon Nathan              

Wybór padł na kompaktową serię RCF TT+, z pojedynczymi liniami na które składa się 10 modułów TTL31-A, zawieszonych po obydwu stronach ponad sceną, tuż przy suficie.

[img:2]

Gdy zajmuję się precyzowaniem systemu dla zespołu, szukam niewielkich linii głośnikowych z płaskim pasmem przenoszenia. Te, których użyliśmy, były idealne. Dolne i środkowe pasma były pełne i ciepłe, a pokrycie dźwiękiem – zachwycające.

 Simon Nathan         

Przestrzeń zajmowana przez linie była stosunkowo mała, gdyż miały one wymiary mniej niż 60 cm szerokości i tylko ok. 3 m. wysokości. Dwudrożne aktywne moduły wyposażone są w pojedynczy stożkowy głośnik i 3 głośniki kompresyjne złączone przy tubie głośnikowej o poziomym rozproszeniu rzędu 100 stopni. Zapewniają one pokrycie dźwiękiem zarówno wszystkich czterech poziomów siedzeń (sali głównej i trzech balkonów) jak i boksów.

 

[img:3:R]

Do głównych linii dołączono 4 dwudrożne 21-calowe subwoofery TTS56-A, po parze na każdą stronę sceny, a pod każdy z tych zestawów podłączony był pojedynczy kompaktowy głośnik aktywny, mający za zadanie dopełniać paletę dźwięków, szczególnie jeśli chodzi o tony wysokie. Skład frontowego zestawu głośnikowego uzupełniony został za pomocą czterech niskoprofilowych, dwudrożnych głośników TT052A, rozstawionych równomiernie tuż przy brzegu sceny.

Na sali jest 2800 siedzeń z trzema rzędami balkonów boksami – to bardzo duże pomieszczenie. Linie głośnikowe nie miały jednak żadnego problem z przerzuceniem dźwięku aż do ostatniego rzędu i najwyższego balkonu, bez dodatkowych głośników niwelujących opóźnienia. Mieliśmy do dyspozycji sporo mocy, by wypełnić tę przestrzeń.

Simon Nathan             

 

System ten stanął na równi z dużo słynniejszymi konkurentami. Będę umieszczał go w swoim riderze przy okazji przyszłych występów Philip Glass Ensemble – zdecydowanie jeszcze z niego skorzystam.

Dan Dryden              

Ciekawe instalacje na świecie Kolumny i głośniki Systemy liniowe Pełnopasmowe aktywne

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

ARCADE AUDIO Sp. z o.o.

adres:
ul. Galicyjska 2 32-091 Michałowice k/Krakowa

Sklepy muzyczne > RCF rozwiń listę sklepów

Pro Audio

Kolejna prestiżowa marka w portfolio Audio Plus: SCHOEPS
Więcej wiadomości