Alto Professional ÜBER FX2 – rekordzista pracy na jednym ładowaniu?

Alto Professional ÜBER FX2 – rekordzista pracy na jednym ładowaniu?

19 marca 2024, 09:00
autor: Marek Korbecki
Producent: Alto Professional
Dystrybucja: Lauda Central Europe

Wyposażenie walizki w kółeczka i teleskopowo składaną rączkę to był doskonały, genialny w swej prostocie pomysł, znacząco ułatwiający podróżowanie, zwłaszcza z ciężkim bagażem. Dlaczego więc nie powielić go w przypadku mobilnego sprzętu nagłośnieniowego? Prawdopodobnie w podobny sposób rozumowali konstruktorzy z firmy Alto Professional, przygotowując projekt ÜBER FX2, czyli przenośnego, zasilanego akumulatorowo zestawu audio. Ok, 10.5 kilograma to nie koniec świata, ale nie każdy z nas jest Herkulesem, a z podobnych urządzeń korzystają przecież również panie.

 

[img:1]
 

Rzeczony zestaw charakteryzuje się mocą 200 watów i bardzo szerokim, bo wynoszącym aż 320 stopni, kątem propagacji dźwięku. Jego główną „mocą sprawczą” jest ośmiocalowy woofer, z którym współdziałają dwa jednocalowe tweetery pracujące w stereo. To dość niespotykana konfiguracja. Szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę fakt, iż po bokach urządzenia zainstalowane są dodatkowe dwa przetworniki pełnopasmowe. I to prawdopodobnie właśnie im ÜBER FX2 zawdzięcza ten oszałamiający wprost obszar pokrycia dźwiękiem. Mamy zatem do czynienia z zestawem aż pięciogłośnikowym! Całość jest zdolna do wytworzenia dźwięku o maksymalnym ciśnieniu 110 dB.


[img:2]

Jak na urządzenie tego rodzaju przystało, ÜBER FX2 ma własny mikser. Sygnały do niego trafiają z dwóch wejść mikrofonowo-liniowych combo, dodatkowego gniazda aux mini-jack oraz poprzez interfejs Bluetooth 5.0, który – współpracując z aplikacją Alto Pro App, która dostępna jest dla systemów iOS i Android – pozwala na zdalne sterowanie pracą nagłośnienia i przetwarzania sygnałów w wewnętrznym mikserze (korekcja, efekty). Apka ta umożliwia także sparowanie dwóch ÜBER-ów do pracy w zestawie stereofonicznym. Miks tego, co wleciało do miksera, trafia na umieszczone z przodu wyjście liniowe.

 

[img:3]

 

ÜBER FX2 wyposażony został w dwa gniazda USB, ale nie służą one do podłączania pendriva – zamiast tego dostarczają zasilanie podłączonym doń urządzeniom, jak choćby smartfon. Jedno z nich – podobnie jak wejście aux - ukryto w zmyślnym schowku na szczycie obudowy, w którym można przechowywać rozmaite drobiazgi i „przydaśki”.

 

[img:4]

 

Na koniec podzielę się pewną zagwozdką. Producent podaje, że czas pracy na akumulatorze ołowiowym wynosi maksymalnie 100 godzin! Albo coś niepoprawnie zrozumiałem, albo też mamy do czynienia z absolutnym rekordzistą w tym zakresie…

 

Pełnopasmowe aktywne Zestawy przenośne (PA) Kolumny i głośniki

Gdzie kupić?

Alto Professional Alto Professional

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Alto Professional rozwiń listę sklepów

Pro Audio

EAW prezentuje wzmacniacz UXA4416 wraz z aktualizacją Resolution
Więcej wiadomości