Tone2 wypuszcza nowy syntezator - Rayblaster

Tone2 wypuszcza nowy syntezator - Rayblaster

8 stycznia 2013, 09:53
Producent: Tone2

[img:1]

Cechą, która wyróżnia nowy syntezator na tle wszelkiej maści instrumentów, dostępnych na rynku, to nowa technika syntezy, nazwana przez producentów Impulse Modelling Synthesis (IMS). Ta nowa technika wymaga zupełnie innego podejścia do syntezy dźwięku. Oparty na najnowszych badaniach z zakresu psychoakustyki, Rayblaster odsłania nowy, nieznany innym syntezatorom świat tworzenia dźwięków.

Czym więc jest IMS?

Konwencjonalne syntezatory, jak powszechnie wiadomo, posiadają zwykle jeden (lub więcej) oscylator, który generuje falę dźwiękową, która z kolei jest zapętlona i przepuszczona przez filtr. Jest to synteza subtraktywna. Rayblaster, natomiast, tworzy serię bardzo krótkich dźwiękowych impulsów energii, które połączone razem tworzą dźwięk. Ten typ syntezy dźwięku przypomina w istocie to, jak dźwięk powstaje w ludzkim uchu.

Rayblaster pozwala na dowolną manipulację wysokością dźwięku, czasem jego trwania, jego brzmieniem w czasie rzeczywistym. Umożliwia to na komponowanie złożonych dźwięków, nie wymagając nakładania na siebie kilku ścieżek. Szczególnie grając na niskich częstotliwościach słychać, że dźwięki produkowane dzięki IMS są bardziej wyraźne, mają więcej detali i charakteru, niż dźwięki tworzone za pomocą tradycyjnej syntezy. W rezultacie, otrzymujemy lepszą jakość dźwięku, otrzymywaną nawet na niższej jakości systemach nagłośnieniowych, czy w trudnych warunkach akustycznych.

Brzmienia

Rayblaster posiada ponad 500 brzmień, inspirowanych dźwiękami najlepszych designerów na świecie. Wiele z nich to złożone dźwięki, takie jak arpeggia, wokale, czy loopy perkusyjne, które automatycznie synchronizują się z tempem utworu. Brzmienia zostały skategoryzowane dla szybszego dostępu do tych, które nas interesują.

Filtry

IMS nie ma potrzeby osobnej sekcji filtrów, ponieważ oscylatory nowej techniki syntezy są w stanie odwzorować dźwięk, który w standardowym ustawieniu jest tworzony za sprawą filtrów. W syntezie IMS odbywa się to za pomocą impulsów. Rayblaster posiada również nowe, sztucznie stworzone (na poziomie oscylatora) filtry "fantasy", które sprawiają, że synteza dźwiękowa jest praktycznie nieograniczona.

Fale dźwiękowe, sample i resynteza

Zarówno omówione wyżej filtry, jak i kształt fali dźwiękowej można z łatwością importować z każdego innego syntezatora do Rayblastera. Pozwala to oczywiście na nieograniczone niczym (jedynie ludzką wyobraźnią) możliwości w kształtowaniu fali dźwiękowej. Fale te mogą być miksowane razem w czasie rzeczywistym. Można też resyntezować krótkie sample, takie jak pętle perkusyjne, czy wokale. Rayblaster pozwala też na synchronizację złożonych brzmień z tempem utworu.

[lupa:1]

Efekty

Jak każdy dobry syntezator, Rayblaster zaopatrzony jest w selekcję efektów, która dopełnia modelowaną impulsami syntezę dźwięku. Mamy do dyspozycji 18 efektów stereo, każdy z nich w najlepszej jakości: reverby, delaye, chorus, ensemble, phaser, flager, rotary, kompresory, symulatory przedwzmacniacza, korektory, surround-encode, vocoder, bramki.

Oprogramowanie i DAW Syntezatory Inne Pluginy, instrumenty, sample

Studio

Kolejna prestiżowa marka w portfolio Audio Plus: SCHOEPS
Więcej wiadomości