Waves pomaga walczyć ze sprzężeniami dzięki pluginowi Feedback Hunter

Waves pomaga walczyć ze sprzężeniami dzięki pluginowi Feedback Hunter

26 stycznia 2024, 09:00
autor: Piotr Sadłoń
Producent: Waves

Firma Waves Audio ogłosiła, że wprowadza na rynek wtyczkę Feedback Hunter, nowe narzędzie zaprojektowane, aby umożliwić realizatorom dźwięku live szybkie osiągnięcie maksymalnego odstępu od sprzężenia oraz optymalizację monitorów scenicznych i systemów PA.

 

 

Feedback Hunter ułatwia kontrolę nad sprzężeniami w monitorach scenicznych i systemach frontowych, analizując wzajemną reakcję mikrofonów i monitorów/systemów PA oraz tworząc krzywą korektora mającą na celu optymalizację ich relacji w celu zwiększenia przejrzystości i zmniejszenia ryzyka wystąpienia sprzężenia zwrotnego. Natomiast realizatorzy FOH, dzięki temu plug-in'owi, czas poświęcony na "odsprzęganie" systemu nagłośnieniowego, mogą wykorzystać na bardziej kreatywne działania.

 

[img:1]

 

W przeciwieństwie do wtyczki Waves X-FDBK, która jest używana podczas trwania wydarzenia, tworząc pojedyncze pasma wycinające dla problematycznych częstotliwości, Feedback Hunter przetwarza całe widmo częstotliwości i jest używany podczas konfiguracji/strojenia systemu lub monitorów. Jej analiza ocenia interakcję mikrofonu z głośnikiem przy użyciu białego szumu i precyzyjnie dostraja jego reakcję na określone środowisko akustyczne, aby zmaksymalizować odstęp od sprzężeń w tym konkretnym pomieszczeniu.

 

[img:2]

 

Inżynierowie systemu czy realizatorzy mogą również dostosowywać wyniki, korzystając z „Frequency Brackets”, aby zawęzić zakresy częstotliwości, których to dotyczy, lub zmodyfikować intensywność przetwarzania za pomocą pokrętła „Depth”, zgodnie z wymaganiami. Wtyczkę można dostosować do skomplikowanych przestrzeni (na przykład w hałaśliwym otoczeniu) lub gdy potrzebny jest większy headroom: użytkownik reguluje pokrętła „Noise” i „Headroom”, aby dostosować ustawienia wtyczki przed fazą analizy.

 
 
więcej: www.waves.com
Pluginy, instrumenty, sample

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Audiostacja

tel.: +48 (22) 122 53 00
Godziny otwarcia:

Pon - Pt: 09:00 - 17:00

 

adres:
ul Kolejowa 93/95 05-092 Łomianki

Sklepy muzyczne > Waves rozwiń listę sklepów

Studio

Arturia AstroLab - awangardowa klawiatura sceniczna
Więcej wiadomości